• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONFotografie z vesmíru a kosmonautiky +videa
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    DRAGON: Trochu mě mrzí, že už tohle logo nepoužívaj. To co maj od roku 1992 je takový nenápaditý.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    1975 NASA Graphics Standards Manual
    https://standardsmanual.com/products/nasa-graphics-standards-manual

    The NASA Graphics Standards Manual by Richard Danne and Bruce Blackburn is a futuristic vision for an agency at the cutting edge of science and exploration.

    The book features a foreword by Richard Danne, an essay by Christopher Bonanos, scans of the original manual (from Danne’s personal copy), reproductions of the original NASA 35mm slide presentation, and scans of the ‘Managers Guide’, a follow up booklet distributed by NASA.

    Specifications
    220 pages
    129 image plates
    9.5 × 11.5"
    24.1 × 29.2 cm
    CMYK + 5 Pantone® spot colors
    Stochastic screen
    100 gsm Yupo Original and Perigord Matte 135 gsm papers
    Case-bound with two-color silkscreen and soft touch lamination
    Individually packaged in static shielding pouch
    Printed in Italy



    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    pomocný dalekohled AT (součást VLT) na Paranalu

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Victoria Crater , Mars, located 2 degrees south of Mars's equator. It is roughly 730 metres wide. Discovered by the Opportunity Rover in September, 2006.

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Fotograf Andrew McCarthy sloučil ve Photoshopu téměř 50.000 fotek a vytvořil tak nejlepší fotku měsíce z povrchu zemského. Fotografie má v originálu rozlišení 81 Mpx. Byla focena dvěma fotoaparáty: jedním zastíněná strana měsíce + hvězdy ✨ a druhým osvětlená strana měsíce . Takhle ohromné množství fotek sloužilo pro "zprůměrování" (potažmo pro odstranění) rozmazání, které způsobily atmosférické turbulence, a pro odstranění šumu senzoru fotoaparátu .



    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SAHIB: zrovna sem jdu dát přímo fotku, tak to kdyžtak máznu, nebrat osobně pls, díky za pochopení.
    KYARA
    KYARA --- ---
    DRAGON: to mi připomíná tuhle loňskou wtf kosmickou novinu ...
    Starman, řidič kosmonaut,má na palubce měl vytesáno “Made on Earth by humans”
    Nosič Falcon Heavy na poprvé úspěšně odstartoval - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/technet/vesmir/spacex-falcon-9-heavy.A180206_122759_vojenstvi_mla
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    "The Fallen Astronaut".
    The only sculpture on the Moon, this statuette and plaque were secretly left by the crew of Apollo 15 in 1971 as a memorial to those who "made the ultimate contribution" to the exploration of space.


    JOSE_MAT
    JOSE_MAT --- ---
    JVMLOK:
    Vangelis - Tears in Rain (Instrumental)
    https://www.youtube.com/watch?v=1XCQSrGMO3M
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---


    "Stars, mercury, and solar corona, photographed by stereo a, january 2009. 27 frames, photographed over 36 hours, 2nd-3rd january"
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    DRAGON: Ja to videl vlastnima ockama jen z dalky, byl jsem v Troji na kopci, kdyz to naletavalo na Ruzyn pres Prahu. Sedal na RWY30.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BLACKHEAD: však jo :) ja se v 89 dostal az k nemu, nevl. otec znal nekoho na letisti, coby malej spunt sem z toho byl uplne v prdeli, fascinovan tou velikosti celeho kolosu, neskutecne, out of this world vec pro me :)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    DRAGON: No to ja jen tak, ze jsem to tu videl, i vzpomnel jsem si na 1989. Ale pro me je vic kul Mrija. S, nebo bez, Mrija je proste koukatelnejsi a je to unikat, no. ;-)
    (ano, je to osobni pohled na vec)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BLACKHEAD: za sebe musim rict, ze cool efect je za mne rozhodne stribrna 747 s americkou verzi ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam