• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    ETH
    ETH --- ---
    tak to zatím vypadá spíš na to vařené, akorát jsem se nikde nedočetla jak moc se to maso převařuje, stejně jako zelenina (vývar normálně táhnu 3-4h). Máte s tím někdo zkušenosti?
    IF_
    IF_ --- ---
    ETH: Z brambor si pes nic nevezme,je to jen plnidlo..
    ETH
    ETH --- ---
    CAMELLA, FIFAJZ: děkuji oběma
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ETH: potřebuješ vše co nejlépe stravitelné, takže určitě vše vařit...
    ETH
    ETH --- ---
    FIFAJZ: naštěstí hovězí, kuřecí nevadí, jen mi vet doporučila ho po dobu léčby vynechat, stejně jako mléčné výrobky. myslíš, že vařená mrkev má jiný efekt než syrová? na mrkvi obecně stavíme téměř každé jídlo.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    ETH: V ramci diety urcite vareny, ideal pak rozmackany. Nevim, po cem dalsim pes blije nebo srajdi, takze neporadim - jestli i po libovym kurecim varenym, hovezim, je to na pytel.
    ETH
    ETH --- ---
    a jak je to teda s bramborama? můžou se syrový, nebo jen vařený?
    ETH
    ETH --- ---
    FIFAJZ: krůtu jsem vynechala úmyslně, bohužel mi po ní bleje :/ Králíka nechce neboť má po něm hnačku, proto jsem krapet v koncích s možnostmi. Probiotika máme naordinovaný v podobě Probican
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    ETH: kralik, kruta? grep, ananas bych uplne vynechala, proc to davat pri zanetu zaludku?? A jestli mate mit nejakou dietu k vylouceni reakci, tak si jedte mesic v klidu varenou stravu - kachnu, kralika, krutu, hovezinu varenou, libovou, vynechte prisun vajicek jakychkoliv, prilohy to same. Ja bych proste psovi nasadila dietu jednostrannou tydenni - tyden varenej flak netucnyho kachniho + varene brambory, dalsi tyden varena kruta bez kuze + brambory, pridat varenou mrkev, celer/petrzel atd... Pridavat v tydnu postupne jednotlivy ingredience treba az po 3 - 4 dnech. Doplnky typu medu, oleju bych si na dobu rekonvalescence odpustila. Vseho moc skodi, kor pri zanetu zaludku. Max pridat nejaky probiotika po konzultaci s vetem.
    ETH
    ETH --- ---
    Arvin má zánět žaludku a min. měsíc nemá jíst to co jí obvykle abychom eliminovali příp. reakce na bílkoviny z masa a dalších složek potravy. Takže co nám zbývá z masa - kachna, pštros, klokan, konina, skopové, křepelka, nutrie, sladkovodní ryby.. nějaké další nápady?
    Z ovoce a zeleniny mě napadlo: brambory-vařené, dýně, červená paprika, grep, pórek, ananas, fazolky
    Místo slepičích budou křepelčí vajíčka
    a jako příloha nejspíš pohanková, jáhlová nebo amarantová kaše
    doplněk: aloe vera, med, brutnákový olej
    nějaké další nápady??
    IF_
    IF_ --- ---
    Tak Moula pátý den po kastraci naprostá pohoda, apetit vrácen, dnes jsem jí dala poprvé kosti. Výhoda barfu, že s epo něm tolik nečů¨rá a mohla tak lépe v klidu odpočívat!
    STHENO
    STHENO --- ---
    MIKEYLA: na Marcus Muhle presiel kamos so svojou 11 rocnou huskycou a ta teda zacala dost prosperovat, takze za mna je to ok a ak by som musela koli niecomu prechadzat na grancle, tak tieto su vyborne v pomere kvalita/cena.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    ZMYJKA: Jako třeba zelené držky jim jedou bez problémů. Jo a nedáváme žádné hladovky. A jako "dokrmení" aby měly kočky co žužlat přes den jim necháváme granule lisované za studena (psí Fit Crock od Barona nebo Lukullus - to sou velké granule, takže maj co žvýkat).
    IF_
    IF_ --- ---
    Výživa kočky a jídelníček syrové stravy - Baron.cz
    http://www.baron.cz/kocka/prirodni-lekarna/clanky/vyziva-kocky-jidelnicek-prirozene-syrove-stravy/i-0

    Zaklad je mozne cerpat z barona,maso apod se nakupuje u stejnych firem jako pro psy,viz nastenka.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    AAHHWISEGUY: U nás teda kočkám děláme Barf zcela podle psího (i výpočet krmné dávky na hmotnost), akorát trochu míň zeleniny a víc masa, a vypadají zdravě a spokojeně. Akorát ryby ne každá kočka ráda, jsme zjistily (ale lososa žerou a makrelí hlavy taky).
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    ahoj, mohl by me tu nekdo nasmerovat na nejake recepty, navody BARF pro kocky?
    vzhledem k cenam komercniho zradla pro kocky (a srackam v nich obsazenych) bych rad zkusil nejakou DIY alternativu.
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    ještě jsem zvažovala Happy dog, je vyráběn na přírodní bázi, ale taky se jedná nejspíš o klas. granule

    Krmiva pro psy - HAPPY DOG Krmiva Ritta - krmivo pro psy, krmivo pro kočky
    http://www.krmivaritta.cz/superpremium-krmiva-pro-psy/krmiva-pro-psy-happy-dog/
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    Tak Amirek mě opět přesvědčil, že nejspíš přejdeme na ty gr. lis. za strudena. Miunka je O.K., ale ani lososi mi nesnědl, musela jsem mu ho uvařit a to si dal jen trošku, aby se neřeklo.., ted jen vybrat ty správné..., našla jsem tyhle.., co si myslíte o složení? Moc sew v tom neorientuju..., děkuju:))

    Marcus Mühle zastudena lisované granule pro psy 15 kg ANIMO centrum krmiv
    http://www.centrumkrmiv.cz/product/marcus-muehle-zastudena-lisovane-granule-pro-psy-15-kg-1028/
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    CAMELLA: i já sem se po nitrožilní narkoze probudila celkem rychle.)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    IF_: tak asi neměli nitrožilní, ale měli normální ketamin xylazin a v žíle měli třeba kapačku jen. Opravdu, pokud se jede striktně nitrožilní anesteze, tak je probouzení velmi rychlé (koneckonců i při inhalačce se většinou nejdřív šoupne propofol do žíly, zvíře zvadne a pak až se intubuje a připojí k inhalačce...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam