• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    BRAMBOROVANAT
    BRAMBOROVANAT --- ---
    SRUBKA: tak různě, většinou jak si vzpomenu cca 2-3x týdně, má asi 18kg a dávám 3 najednou. on mi je žere jako pamlsky :)
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    IF_: Vsak jasny, ale esli srubka chce vypustit jogurty... Moje smecka ma misto strev pozink trubky, tem je jedno, esli dostanou activii, florianky nebo dva dny prosly termix. :)
    IF_
    IF_ --- ---
    FIFAJZ: No ale pozor, ve vetsine jogurtu a kefiru probiotika nejsou, chce to cist obal, ja kupuji Hollandii a Floriany, kde probiotika jsou.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    SRUBKA: A hele, zkousela si mu nekdy dat podmasli nebo kefir? Co mam zkusenost, psiskum dela v brichach hodne dobre, lepe, nez jogurty. Ale pokud se chces vyhnout mlecnym vyrobkum, pangamin bifi+ jsem taky cubam bezne davala. A napadaji overeny bylinky, neco jako je http://www.phytovet.cz/cz/detail/2-phytovet-digestive-mix/14.html
    SRUBKA
    SRUBKA --- ---
    Jako pangamin klasickej pro lidi dostává taky. Šlo mi spíš o to, jestli je v pohodě ládovat do něj "lidské" tablety s probiotiky (buď formou pangaminu BIFI, nebo klasických probiotik) a vyhnout se tak zdroji probiotik v podobě mléčných výrobků, který dostával doposud. Má teď nějaký připosraný období, tak chci ty jogurty na nějakou dobu vypustit.

    Ale tak se zdá, že je to ok. Místo normálního pangaminu mu teď koupim ten pangamin BIFI "s obsahem bifidobakterií a laktobacilových kultur".
    BRAMBOROVANAT: jak často a kolik tabletek mu dáváš?
    BRAMBOROVANAT
    BRAMBOROVANAT --- ---
    SRUBKA: já taky dávám pangamin bifi
    KABIS
    KABIS --- ---
    Davam pangamin z lekarny klasicky. Lekarnice mi rilaka ze lidi to vetsinou kupujou prave pro psy :)
    IF_
    IF_ --- ---
    SRUBKA: Dávám probiotický jogurt:)
    SRUBKA
    SRUBKA --- ---
    Dáváte svým psům někdo pravidelně "lidský" pangamin BIFI, nebo "lidká" probiotika? Mě napadlo, že bych to psisku třeba obden míchala preventivně do žrádla pro lepší zažívání. By mělo bejt v pohodě, ne? (Klasické veterinární probiotické pasty u nás nemají moc úspěch plus se při preventivnim podávání finančně nevyplatěj. Mléčný výrobky s obsahem živých kultur mu nechci s ohledem na jeho nevyzpytatelný zažívání dávat moc často.)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZARAKI_KENPACHI: Jestli ti to k něčemu bude, tak dieta na cystinové kameny je založena na tomhle:
    a) nízký obsah proteinů s purinem - je tam vesměs výhradně drůbeží bílkovina
    b) nízký obsah sodíku
    c) alkalizace moči (cystin se sráží v kyselém prostředí)

    Jestli by tohle šlo nějak vytvořit z čerstvých surovin a bez výživového deficitu, nejsem si zcela jistá. U diet bych se spíš přikláněla ke granulím, je to jistější.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    MATHEA: to jsem jeste nevedela, ze to s tema jejima strevama tak zamava, protoze jiny susaky dycky stravila normalne
    no jo, ale dobry, uz jsem zase chytrejsi :-) jen nevim, jestli mam pokouset Bibinino zazivani tim kurecim. Asi to jeste po malinkejch kousickach zkouset budu, treba ji to dneska jenom proste nesedlo.
    IF_
    IF_ --- ---
    MATHEA: No já bych spíš chtěla to sušený maso, jednou jsem měla od znameho nasušené domácí a bylo to skvělý..
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    LOVETHIEF: No tak Cookie bych vubec nic nedavala takovyhleho vzhledem k tomu, jaky s ni furt resis zazivaci potize:( Ja teda celkove moc tyhle pamlsky nejedu, ale obcas neco maj (vyborny byly suseny drstky od Falca, obcas nejaky ty plice, jatra, ale moc je tim fakt nedotuju).. Ale je fakt, ze vyslovene sracku mivaj po malocem.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    MATHEA: s Cookie mam stejnou zkusenost, koupila jsem ji v dobry vire, ze ji zabavim aspon na pul hodiny, kralici ouska. Jako zdaly se mi nejak mastny, ale rekla jsem si, ze to jsou prece jenom suseny usi.... A Cookie do par hodin ukrutnej prujem trvajici tyden, ceste na veterinu jsme se nevyhnuli.

    Vcera jsem Bibi (a teda i Cookie) koupila k narozeninam suseny kureci prsa od Huhu Bamboo (ty jejich pamlsky jsou tento mesic v Pet centru v akci). Daji se strihat, tak jsem kazdy dala jenom kousek. A Cookie kupodivu v pohode, zato Bibi se mi z toho podelala.

    Co ale vede na plny care jsou tyhle kosticky. Holky je milujou, nejsou tak presuseny a tvrdy jako ty levnejsi smotany buvoli tycinky.

    Ted ale koukam, ze momentalne nejsou nikde k dostani :-( Jesteze mam zasobu.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    IF_: no uz jsem se 2x setkala s tim, ze meli psove po uzenejch usich total brutal zazivaci potize - sracka a bliti, oboje ve shodny koncentraci, barve i vuni :( Ale vzdycky to bbyly ty uzeny, po susenejch vecech nikdy. Imho kdyby to bylo zlukly, tak se tu musi dat vratit, ne?
    IF_
    IF_ --- ---
    PETRA_CHATEAU: ted mi kamaradka rikala at tyhle veci nekupuju po netu ze to muze byt zlukle, tak teda nevim :(
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    IF_: to je strašná nálož. nechceš se rozdělit?
    IF_
    IF_ --- ---
    Pořádná nálož pamlsků pro vašeho mazlíčka vč. poštovného | Slevomat.cz
    http://www.slevomat.cz/sleva/ms35259-poradna-naloz-pamlsku-pro-vaseho-mazlicka-vc-postovneho#

    susene dobroty v akci...
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    CAMELLA: to sem nevěděla
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PETRA_CHATEAU: ledvinová dieta je ale uplně něco jiného, než dieta kvůli kamenům v močovém měchýři.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam