• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    IF_
    IF_ --- ---
    MIKEYLA: Tjn, ale ja treba jim taky casto mrazeny, nezvladla bych si casove varit jen z cerstvych surovin, ale kdo to zvlada tomu sano zavidim:)
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    IF_: já zeleninu nemrazím..., mrazm se přeci jen ničí nějaké ty vitamíny tad., jako někdy si to předpřipravím, ale spíš ne.., nějak jsem si na to zvykla...
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    IF_: precti si to jeste jednou, mluvim o sobe, ty masozravce :)
    IF_
    IF_ --- ---
    MIKEYLA: Tak to nevydrzi dele z niceho, to musis holt zmrazit..
    IF_
    IF_ --- ---
    FREETEKK: Jak bohuzel, pes je masozravec.
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    FREETEKK: no, zelenina z odšťavňovače (šťáva i ten zbytek) moc dlouho nevydrží, natož týden. Jak je z toho ta kejda., tak je to náchylnější na zkažení a proto jim to dělám každý den čerstvé..., mám co dělat, ale zvládám:)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    FREETEKK: jasný, ale tady je auditko o barfu - maso, zelenina a spol..:)
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    VERCA_ZABA: tobe ani tvymu psu, ani psu nekoho jinyho nic necpu a svymu si budu cpat co chci :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    a ty se divíš? klidně si buďte vegetariání, vegani a jiný kytkožrouti, ale nám, všežroutům a psům to necpěte:)
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    JAYBEE: jo a dobra rada, na bezmasy den se tady neptej nebo te rozcupujou a roznesou v zubech :))
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    JAYBEE: bohuzel nemam ten vegan a rawfood vubec nastudovany a nic nacteno, takze se do toho nechci bezhlave poustet, nicmene myslenky do budoucna jdou timhle smerem.. takze zatim vege, ktery neni zas takovy problem, ale urcite te nemuze uspokojit a byt mym maximem, kdyz vis, co se skryva za platem vajec a litrem mlika (jako zdrojem pro vsechny syry atd)..

    ale mam trochu schizu ze sice nezeru maso, ale moji spotrebu nekolikanasobne prebije muj pes..
    JAYBEE
    JAYBEE --- ---
    Mel bych takovou otazku pro ukojeni me zvedavosti....

    Kdo z vas je vegetarian....vegan.....nebo snad vitarian ci jiny maso nepozivajici jedinec?

    Jde mi o to ze se spravnou vyzivou pro psa se clovek dostane k informacim ktere sedi i na lidskou vyzivu a presneji k vsemocnym enzimum, ktere jsou casto zminovany v textech o BARFu....no a i v knihach o rawfood pro lidi :D a ja sam sem v podstate spolecne se psem zmenil svou stravu, on na BAFR a ja nejdriv na bezmasou, pak bezvajecnou a ted si po veganske pohravam s rawfood a zeleninovoovocnymi stvavami...cim vic se dostavam k podstate vyzivy tim vic se shoduje barf se syrovou lidskou potravou...noo...takze jen pro zajimavost..kdo z vas to ma treba podobny?
    IF_
    IF_ --- ---
    Já i když krouhám nebo beru zbytky z odťavňovače, tak zamrazuju po porcích tak na měsíc, dělat to každý den, to bych asi nedávala:)) Hlavně toho bordelu z toho:/
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    VERCA_ZABA: cha cha, salek se struhadlem :DD
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    já teda taky jednou za tejden strouhám.. a včera dokonce strouhal přítel a šlo mu to líp jak mě a prej ho to i jako baví, takže asi sem dostrouhala.)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    to teda a loliša je mrcha málo co sní jen tak nakrájený. většinou chystam zeleninu tak jednou za měsíc, zlanařim muže, stoupneme ke struhadlu a k mixéru a zamrazíme zeleninu a ovoce do krabiček. každopádně jdu vyzvednout stouhacího robota a dost se na něj těšim
    INXS
    INXS --- ---
    FREETEKK: no je to total vopruz co si budem povídat.
    IF_
    IF_ --- ---
    Tak odpad z odstavnovace muzes taky zamrazit...
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    MIKEYLA: to si moc nedovedu predstavit, uz takhle mne sere ten tydenni cyklus :)
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    FREETEKK: jj, taky bych brala, já vzhledem k tomu, že mám jen odšťavňovač, tak zeleninu připravuju na každý den, uff, ale ďíky bohu aspoň za něj..
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    INXS: neboj, já taky, před vejplatou a třema dovolenejma:/ ale začnu šetřit:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam