• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    VERCA_ZABA: nebylo to Joint combo?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    KABIS: já dávám taky na kyčle alavis, ale GIO doporučovala nějakej přípravek pro koně, ale já si furt nepamatuju název.)
    IF_
    IF_ --- ---
    THEIA: Někdo dělá rozbory krve... stojí to co si pamatuju cca 3 kila, imho ale zbytecnost, pokud je pes v kondici:)

    Já taky hlavně pestrost plusdávám roboran a pangamin.
    KABIS
    KABIS --- ---
    Co byste mi doporucili jako doplnek na klouby? Davam ted alavis, pes ma spatny kycle, ale zkoumam alternativy a jestli neni pro sichr lepsi zustat u takovyhle pripravku.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    THEIA: nic takovyho ja osobne nedelam teda, ale v ramci zdravotnich problemu (cubu na jare chytly zada, psovi pred rokem prestala fungat stitna zlaza) se delala krev a dalsi vysetreni a vse bylo naprosto v poradku (pokud nepocitam tu stitnou, ale to nesouviselo se zradlem:)) ).

    K tem doplnkum - ja davam pangamin, tak 2x tejdne sypnu kolagen a nejaky zakladni vitaminy, co sme kdysi nekde splasila, ty spis tak "pro pocit":) Jinak maj proste pestrou stravu a vypadaj naprosto ok.
    THEIA
    THEIA --- ---
    inak na barfu sme cca 10mes a rozmyslam nad nejakym komplexnym preventivnym vysetrenim - robievate nieco podobne? dalsi tyzden ideme po roku na ockovanie,tak by som to spojila..
    THEIA
    THEIA --- ---
    DALEEN: tiez od nich obcas objednavam maso:)

    MATHEA: dik,to som tusila:) zrovna moja amalka zozere fakt vsetko co jej naservirujem, takze doplnky budu len na klby.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    MATHEA: Rychleji píšu než čtu :)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    DALEEN: Theia se ale pta na konkretni produkt z jejich nabidky a maso to neni:)

    THEIA: Mne osobne to prijde pri vyvazeny strave zbytecny - kup normalne samotnej pangamin, pripadne tu rasu a to klidne ano. Ale proc do psa futrovat jeste vapnik, pokud ma spravnej pomer svaloviny, vnitrnosti, masitejch kosti a kosti, tomu nerozumim.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    THEIA: Já jsem s nima maximálně spokojená. Komunikace je výborná a maso bych si kolikrát dala sama. Namíchané směsky voní tak, že nevědět že je to maso pro psa, tak to hodím na pánev k večeři. Nikdy nic nesmrdělo, nebylo zkažené. Pokud jsi z Prahy, tak přivezou až domů, volají předem a dohodnou se na čase závozu.
    THEIA
    THEIA --- ---
    co si o tom myslite? nejake referencie pripadne? http://www.bd-yummy.cz/zbozi/canina-barfer%E2%80%98s-best.php
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    STHENO: spis to vidim na tohle a uz koncim s OT :)

    Veganline original rostlinný sýr 200g vegan - vegshop.cz
    http://www.vegshop.cz/alternativy-syru/283-veganline-original-rostlinny-syr-200g-vegan-8595607700030.html
    STHENO
    STHENO --- ---
    FREETEKK: hele, pouzivaj bio a hotovo. ;)
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    STHENO: psovi to nejak casto nedavam, ale cas od casu jo a to menit nebudu.. u sebe to je nadyl, ale rad bych to minimalizoval, i kdyz to bude problem, pac syry mam fakt rad :)
    STHENO
    STHENO --- ---
    FREETEKK: no nic, mala som rozpisany nejaky text k tomu, ale tu to vazne nepatri.

    mlieka teda moc nevypijem, ale mam rada mliecne vyrobky ako jogurty, smotanu a hlavne syry a hlavne tie jogurty a kysle mliecne vyrobky psom davam pravidelne pomerne, budem to robit aj nadalej. nevidim u nich dovod to menit za sojove mlieko alebo nieco podobne. natolko sa to tyka temy, dalsia debata je an iny klub a flame tu zacinat nechcem.
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    jinak k tomu mleku pekny clanek tady: http://www.vegan-fighter.com/clanky/kde-se-bere-mleko.html

    sry za ot :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    STHENO: bohužel, nedávno sem slyšela něco podobnýho.. že přece když barfuju, tak pes nemůže mít z ničeho sacharidy, potažmo energii a že tam nemůže bejt tolik vitaminů a dyt přece v granulích je všechno, co pes potřebuje, granule jsou pohodlnější.. ono to pak teda vyústilo, že kdyby arnošt byl o půlku menší a žral granule, tak je to ideální pes a všichni by ho určitě rádi hlídali..:)
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    ERIKK: to je voda s vapnem, neasi? :)
    ERIKK
    ERIKK --- ---
    MATHEA: u te slecny by stalo zato zeptat se ji, z ceho se vyrabi mleko :D myslim ze bysme se jeste divili jeji uvaze :D
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    STHENO: a sakra:( To uz je ale fakt dosti smutny..
    STHENO
    STHENO --- ---
    No, musim sa s vami podelit o nieco, to si nemozem nechat pre seba....
    Vcera mi bolo od jednej slecny povedane, ze " nebude predsa krmit surovym masom, vsak v tom nie su ziadne ziviny, mineraly a vitaminy", ze je pre nu uplne prirodzene krmit granulami! :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam