• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    DOLORES
    DOLORES --- ---
    VERCA_ZABA: kdyz poradne zamatlas treba strouhanou mrkev do tech zelenych drzku,tak to taky nesezere? to osmrdi a oslizne uplne vse tak,ze nemuze prece poznat,ze to je taky mrkev :)
    ja jinak jiny doplnky nedavam a je to ok.drozdi,vejce,seminka,orechy,olej,rasy (lidsky nori vlocky) atd. podle me uplne staci. navic se nejak nemuzu zbavit pocitu,ze to existuje spis na tahani penez.
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    VERCA_ZABA: ahá, no to je blbý no:/, já tu sušenou kupuju v dejvicích za kulaťákem (Dogbroty.cz), výborně zásobovaný obchod na veškerý barf
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    MIKEYLA: ne, nesnáší micromineral.. sežere mi ho jenom v těch držkách..

    a sušenou zeleninu sem nezkoušela, furt nemám čas na to ji objednat.. lenost no
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    VERCA_ZABA: co mu přidávat sušenou zeleninu? Jednu dobu mi ji Amir taky vůbec nežral, tak jsem mu cca měsíc dávala sušenou z Barona, pak jsem ho teda detoxikovala a musím říct, že od té doby se krásně rozjedl..., sice teda samozřejmě ze zeleniny odvařený není, ale když bych mu ji dala např. uvařenou, tak si jí dá fakt rád..., takže taky přemýšlím, že ji jemu začnu aspon v páře trošku povařovat...

    A mletiny taky nemá rád, nebo s ním je to těžký, musím mu to střídat, nesmí dostat třeba 3 dny to samý (a je jedno, jestli je to mletý, ať už je jakýkoliv, nebo kusové po sobě.., taky ne)..., prostě nežravka obecně..., ale když mu to střídám s drškama, "povařenejma" vnitřnostma, občas nějaký kusový kuře..., to má rád.., to mě teda vyjde vždycky na ranec, tak to docela jde.., ryby se nedotne a lososáka taky nemá rád:/, jo a zeleninu mu musím strouhat, mixovanou na kejdičku jí úplně nesnáší, to se misky nedotne..., takže strouhám denně, žádná zeleninka připravená dopředu..., no mazec s ním no...

    a v kusovým mase ti Micromineral nežere?
    INXS
    INXS --- ---
    VERCA_ZABA: jak to maj ty psi obráceně, bonas je nasranej když musí něco kousat :D
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    INXS: tobě se posere.. arnošt má po tom taky někdy řídší..


    SIRRIL_NEMESIS: rozmixovaný už vůbec nic.. natož s játry.. on prostě nemá rád mixovaný, mletý, atd.. on chce prostě kousat, trhat, hoblovat zuby.. lososák přidávám do každý zeleniny..
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    VERCA_ZABA: zeleninu nesezere ani kdyz ji rucnim mixerem namixujes s jatry? pripadne jsem jeste pridavala olej, vyvar nebo syrovy vejce, do toho mixu, a fungovalo to. ted uz to nastesti sezere nakrajeny v mletine :)
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    INXS: moje popelnice ne, ale obecne se ma davat treba jen par lzic do jidla, takze myslim, ze bez problemu
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    VERCA_ZABA:
    aspik je obecne dost zdravej sam o sobe. treba pro vetsi psy na klouby (kamaradky tata ho zacal pouzivat v padesati na spatny kolena a strasne mu to pomohlo)
    INXS:
    INXS
    INXS --- ---
    neposere se po tom?
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    normalne vyvaris praseci nohy nebo hlavu. varim to treba dve tri hodky (dokud je tam furt nejaky maso nebo tuk). pak jen vyberu kosti, zuby, nahazim zeleninku nebo neco a dam do chladu ztuhnout
    SNELA
    SNELA --- ---
    VERCA_ZABA: já tě úplně chápu, taky mě to dlouho trápilo, jenže jsem si prostě řekla, co mám dělat, nechce, tak nechce, trápili jsme se oba.. Já si opravdu myslim, že ty vitamíny mu nebudou nějak chybět, ale je to můj názor, vem si kolik psů žije na šrotu do vysokýho věku a vitamíny nemaj žádny.. Psi na vesnicích taky dostávali zbytky z kuchyně a jakýho se dožívali věku a byli ok. A každej pes je originál, takže každej vyžaduje trošku něco jinýho (zrovna tak jako lidi).. Já myslim, že tím, že krmíme barfem pro ně děláme už tak maximum :)
    INXS
    INXS --- ---
    jak se dělá aspik?
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    VERCA_ZABA: hele a co do aspiku? to delam ja, ze tam nastrouham nejakou zeleninu a necham ztuhnout. nebo tu zeleninu nakrajet a poradne vyvarit v mase. nebo udelat stavu/most z ovoce ci zeleniny do jidla nebo tvarohu...
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    SNELA: vidíš, do tý šunky bychc to někdy mohla zabalit, on ji steně rovnou polyká, tak aspon nebude nabručenej.)

    jako zvířata maj stav skvělej, arrnštovi se teda už pomalu začíná ozývat DKK, ale jinak svaly, srst, zuby, všechno super.. kočky taky.. ale prostě to moje svědomí, že přece z jenom syrovýho masa nemůže mít všechny vitaminy, to tam je
    SNELA
    SNELA --- ---
    SNELA: jo a zeleninu nežere vůbec..
    SNELA
    SNELA --- ---
    VERCA_ZABA: já nevím, ale já bych to zas tak tragicky neviděla.. Můj pes nežere téměř nic jinýho jak vařený vemeno v páře, občas zelený dršky a občas srdce a nějaké mletiny hovězího, kosti taky žere jen jeden druh kuřecích a ty taky dostává dost nepravidelně.. Vitamíny sem tam nasypu a to teda sežere, ale jako že by strádal, to si fakt nemyslim, nasvalenej je z mejch tří psů nejvíc, je nejaktivnější a váhu si reguluje taky sám (holky spucnou co se do nich vejde, on když dostává několik dní/týdnů víc žrádla, tak pak třeba týden žere minimum a musim ho přemlouvat a kupovat konzervy, aby se milostpán vůbec nažral). Takže si myslím, že jestli žere dršky, tak tam nějaký vitamíny jsou. Jinak jako tip bych zkusila piškoty - jestli žere, rozdrolit na maso smíchany třeba s micromineralem. A nebo holt to sem tam "obalit" v nějakým super pamlsku - sýr, šunka, atd. U koček Ti neporadim, ale Stheno taky krmí barfem, tak by mohla poradit víc, ale taky si myslím, že to tak tragický nebude..
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    někdo nápady, jak dostat do zvířat vitaminy?

    pes - nežere vůbec nic mletýho, max. zelený držky, když už joo, takže když mu nasypu micromineral nenbo zeleninu na kusy masa, tak to taky nesežere, páč mu to nechutná.. takže kam ten micrimineral schovat?

    kočky - mletý nežerou, takže nehrozí, že by sežrali kus zeleniny a kocou mi ted přestal žrát i multicat vitamin - malá to žere furt jako odměnu, ale čičík pohrdá.. nějak se zatím bráním tomu, že bychc mu ty tři tablety měla každej den rvát do krku:/

    a je mi jasný, že na čistým mase dlouho vydržet prostě nemůžou
    IF_
    IF_ --- ---
    PETRA_CHATEAU: Já to dávám a jsem spokojená:)
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    NICKIE: je to maso, který bylo poražený mimo jatka - tudíž nesplňuje hygienická opatření pro lidi (čili právě zlámaný nohy nebo úrazy, který se nevyplatí léčit). zdravotní testy ale má. může to bejt i maso co je ošklivý na pohled a neprodalo by se - pomlácený, se zlámanejma kostma (časo u drůbeže, tam jsou na kůži vidět modřiny). lidi co to prodávaj tady maj často maso lidský kvality - odřezky nebo takový ty věci co se neprodávaj moc dobře. podle mě jim přijde výhodnější to prodat pro psy než třeba do konzervárny...

    mě by spíš zajímalo jaktože se v nabídce ani tak nikdy neobjeví vepřová panenka nebo hovězí svíčková...? :) tipla bych že si to majitel mrtvýho zvířete dá radši sám i když to nesplňuje hygienu:D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam