• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NYXnyx :: API
    NYX
    NYX --- ---
    tj. treba takhle to funguje...v dalsich requestech jen nahradit loguser/logpass tema cookies, co prijdou spolu s odpovedi:

    wget --post-data 'loguser=VIRTUALVOID&logpass=HESLO&l=bookmarks&l2=history' http://www.nyx.cz/api.php
    NYX
    NYX --- ---
    KAPLIK: user agent ma snad vliv jen na to, jestli te to defaultne presmeruje na tu mobilni login stranku, ale potom to uz vliv vubec nema.

    VIRTUALVOID: hele, ja mam takovy pocit, ze bys do toho vubec nemusel tahat ten index.php a uz vubec ne si brat cokoliv z toho html, ktere ti prijde. teoreticky by melo stacit zavolat to api.php a poslat mu POSTem loguser/logpass promennou, vzit si z odpovedi cookies (id_user, session asi) a dal pouzivat ty.

    // ono by to asi fungovalo i kdybys cookies uplne vynechal a posilal to jmeno/heslo s kazdym requestem, ale to samozrejme neni moc zadouci :)
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    VIRTUALVOID: jj, kdyztak se vecer pripomen (ja sem hlava derava) =)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    KAPLIK: s tym agentom som sa pohol dalej, diky. zistil som ze mi tam chybali cookies, teda priamo v kode :

    request.CookieContainer = new CookieContainer();

    teraz je akoby lognuty, cize v response vidim taketo cosi:

    var nyx_nick = 'VIRTUALVOID';
    var nyx_session = '976d60256cf818eb3565adc78f781552';
    var nyx_imgsec = '976';
    var icon_path = "http://i.nyx.cz/";

    (kus javascriptu)... teraz ale musim najst tie cookies co treba posielat s dalsimi requestmi :)

    btw ked by sa ti chcelo, tak mi pls do posty vecer posli tvoje riesenie...vdak
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    VIRTUALVOID: zkus posilat nejaky mobilni useragent... vecer se ti kdyztak kouknu jak jsem to resil, ted nejsem u svyho pc...
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    response obsahuje len desktopovy login page klasicky.. pozeral som to cez fiddler2 ako to robi IE ale je to v podstate identicke takze nevm.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    nevedel by mi niekto povedat co robim zle? :(

    [C#] public bool Login(string userName, string password) { - Pastebin.com
    http://pastebin.com/7PY9j1Z2
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NYX: k tej kyberii mam tu moznost, dokonca som tam aj kdesi ako developer toho, ale naozaj ked ten brajgl uvidis tak ta aj chut prejde :)
    NYX
    NYX --- ---
    VIRTUALVOID: ale tak ty s zadnym php do styku neprijdes, ne? :)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    takze moje nadsenie prerastlo do zufalstva :/ na tom sprostom WP7 neviem urobit POST / web request tak, aby natiahol tu mobilnu verziu do response (ako content). vzdy mi to vrati klasicky site login a nist :((
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NYX: skoda ze k php som si vyrobil velky odpor, inak bych bol velice rad aktivnym developerom =]

    dufam ze sa neskor k tomu api budem(e) moct slobodne vyjadrit, ze to nebude traposina a'la kyberia.sk =]
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    NYX: no je fakt ze oauth je sice kanon na vrabce, ale jsou pro to hotovy knihovny pro vsechno mozny...

    jj defaultni ikonka by to asi resila... ale u toho mobilniho klienta je lepsi, aby si tu defaultni ikonku nesl u sebe namisto zbytecneho stahovani ze serveru (samozrejme cachovani na strane klienta to castecne resi)
    NYX
    NYX --- ---
    KAPLIK: prihlasovani se menit bude, ale jestli zrovna oauth, to nevim...je to strasny zverstvo, u twitteru jsem se s tim patlal strasne :)

    s tou ikonkou to jinak nejde, tohle vubec nikde neeviduju, ostatne i primo na nyxu se tam ty img sazi bez ohledu na to, jestli ikonka je nebo neni...ale mozna by stalo za to to predelat, to jo...nebo lidem pri registraci davat nejakou defaultni a neresit to pozadim v css.
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    NYX: takovy nejhorsi mi prislo prihlasovani, chtelo by to oauth =)
    dale jsem neprisel na inteligentni zjistovani jestli ma uzivatel ikonku (takze jsem to vyresil tak, ze jsem udelal GET na patricnou URL, napr: http://i.nyx.cz/K/KAPLIK.gif) a pokud se mi vratilo 404 tak jsem zobrazil nejakou defaultni ikonu, coz je na mobilnim pripojeni zbytecny request navic =(

    jinak jsem se dostal pouze k zobrazeni sledovanych / prispevku / odpovidani... takze co se tyce posty, udalosti atd tak nemuzu hodnotit...

    snad se mi to podari nekdy dodelat az bude vic casu...
    NYX
    NYX --- ---
    KAPLIK: dobre vedet, ze se v tom nekdo aktivne vrtal...byly tam nejake fuj nesmysly, ktere by to chtelo opravit? :)
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    VIRTUALVOID: trosku sem si s tim hral kdyz sem delal iphone klienta (bohuzel pro nedostatek casu odlozeno k vode), takze kdybys chtel a budu vedet tak neco muzu poradit (pokud se to od te doby vyrazne nezmenilo)...
    NYX
    NYX --- ---
    VIRTUALVOID: neni zatim :-) navic ocekavam, ze az budu mit vic casu, bude se to jeste trochu zmenit...vim o par problemech a samozrejme se budou jeste pridavat funkce.

    takze ted zbyva tak leda ten firebug a koukat, co kam lita :)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    blba otazka - je aj nejaka dokumentacia k api.php? :)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    diky
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    VIRTUALVOID: mrkni treba firebugem jak je udelana mobilni verze nyxu... (json)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam