• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NYXnyx :: API
    Nove API:
    Postup ziskani tokenu

    Postupně vznikající popis API ve Swaggeru (už by tam měl být nějaký základ):
    https://app.swaggerhub.com/apis/nyx.cz/nyx.cz/0.0.1 
    rozbalit záhlaví
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Neplánuješ dát do API nějakou podporu notepadu? Minimálně aspoň aby fungovalo zobrazování?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ahoj, mam dotaz. Upravuju Conyx
    [CONYX | SONYX | SPTFJ | NBTERM]
    na nove api. A ted jsem se dostal k souborum. Minule to byl ocistec. Ted je to ocitec.
    Mam nasledujici form data:
    --DiZiZbndrY^M
    Content-Disposition: form-data; name="file";^M
    Content-Type: text/plain^M
    ^M
    123
    --DiZiZbndrY^M
    Content-Disposition: form-data; name="file_type"^M
    ^M
    text/plain^M
    --DiZiZbndrY^M
    Content-Disposition: form-data; name="id_specific"^M
    ^M
    23330^M
    --DiZiZbndrY--
    

    a ty posilam takto
    body=get_mpart() # viz vyse
    url="https://nyx.cz/api/file/upload"
    #dat=urllib.parse.urlencode(body.('utf8'))
    req = urllib.request.Request(url,data=body,method='PUT')
    req.add_header('content-type' , 'multipart/form-data; boundary="' + boundary + '"')
    req.add_header('content-length' , str(len(body)))
    req.add_header('Authorization', 'Bearer ' + get_auth_token())
    resp = request.urlopen(req).read()
    Neustale mi Nyx vraci 422 unprocessable entry

    Nevidite nekde, co by mohlo byt spatne?

    Moc dekuji
    NYX
    NYX --- ---
    // a jinak web muze dat vedet pri volani API, ze "ja jsem web, ne aplikace" a pak se to chova jako kdyby to byl normalni webovy request.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NYX: resp. možno iný návrh... pozerám, že v GET /bookmarks je aj reminder_count čo je super, ale na to aby som tie remindery získal, musím urobiť ďalší http call.

    nebolo by vhodnejšie, tie remindery tam dať aj s vlastnou kategóriou ako sú napr. "vlastní diskuze" ?
    asking for a friend :D
    NYX
    NYX --- ---
    To uz by bylo jednodussi dat moznost v api zjistit klic pro websocket pripojeni, skrz to tecou ty same veci plus neco navic.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    NYX: Nejakou tu certovinu lze tusit z toho loopu zavislosti bunky na bunce. Jakoze uz jsem trosku zkousel neco psat pro alpha api. Reknu ti, je to docela zbesily. Asi se vetsina klientu bude muset napsat znovu. Nevim, jestli je to tim, ze jsem to psal blbe (asi dost jo). Ale v podstate parsovaci funkce, vykreslovaci funkce, funkce na ziskavani dat.... vsechno je to lepsi predelat.
    HARALD
    HARALD --- ---
    Nedari se mi prihlasit z iPhonu ze Safari. V Opere bez problemu. Netusim, zda je to jenom muj pripad, nebo zda je to rozsirenejsi. Po zadani prihlasovacich udaju a odeslani probehne odeslani dat a znovu se otevre login stranka.

    Verze 5.0.1
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    VIRTUALVOID: muzu ti dat k dispozici na testovani starickou G1!
    NYX
    NYX --- ---
    E42: v rozhrani tlacitko back je, jen si musis otevrit tu druhou listu horniho menu (pres plus vpravo nahore)

    do zalozek prispevky dat jde - klikni na ikonku a tam je to v menu
    E42
    E42 --- ---
    RANCIDTEKK: Já se od posledního updateu Nyxu (grafický přepínč full/mobile verze místo checkboxu) na Androidu do full verze nedostanu vůbec, ani v obou Operách, ani v nativním prohlížeči. Ať je přepínač v jakémkoli stavu, vždycky se přihlásím do mobilní verze.
    Až tak by mi to nevadilo a klidně bych ji používal, ale má následující pro mě zásadní nedostatky:

    1) zmáčknutí "back" v prohlížeči mě nevrátí na předchozí stránku ale na login screen. V seznamu boardů se to ještě dá se skřípěním zubů akceptovat (holt místo HW tlačítka, které je po ruce, zmáčknu onscreen button, který je blbě daleko (ovládací prvky bych u mobilní verze určitě umístil dolů, aby se na ně dalo dosáhnout palcem ruky držící telefon)), ale jakmile vlezu do historie, stává se z toho megaopruz, protože pro vrácení na předchozí stránku musím zmáčknout nejdřív bookmarks a pak teprve history. Chápu, že pro tohle chování nejspíš existuje dobrý "programátorský" důvod, ale v tom případě bych silně doporučoval přidat do rozhraní tlačítko back, které by uživatele vrátilo na předchozí stránku, ať to byla kterákoli.

    2) V prohlížení diskuzí není u příspěvků možnost dát je do záložek, což je u mobilní verze, pod kterou prostě některé odkazy nemá smysl otevírat, zásadní nedostatek. Já teda aspoň záložky používám na uložení příspěvků, ke kterým se chci vrátit a) až bude čas nebo na mobilu b) až budu u PC.
    Nepřítomnost palců taky občas zamrzí, ale to je oproti záložkám detail.
    NYX
    NYX --- ---
    pak staci dat vedet, co je kde treba zmenit :)
    JOINATAN
    JOINATAN --- ---
    kdy neco zadam do kolonky hledat, nemuzu dat enter. siklo by se tlacitko pro spusteni
    NYX
    NYX --- ---
    AVATAR: po kliknuti by se ti mel otevrit v plnem rozliseni s tlacitkem na zavreni a vraceni se na puvodni pozici. obrazky se zmensuji aby se prenaselo min dat a behalo to rychleji.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    NYX: a nedá se to dát do novýho vokna? popř. ten iframe tak nějak přes celou obrazovku?
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    ale teda co se tyce dat, mam pocit, ze furt opera mini taha plnou verzi nyxu mnohem rychleji (tj. mensi mnozstvi dat), nez tenhle mobilni skin.
    login stranka ma pres 200kb, hlasil mobil, to se mi zda az moc..
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Ja to dnes pro zmenu zkousel v nokia browseru a ne opere a ty ikonky (na 60% i na 100% zoom) jsou moc kostickovany, nemohly by mit vetsi rozliseni?

    tak ci tak, ani v originalnim nokia browseru to nejede dobre, ale to je spis vina symbianu nez cehokoli jineho.
    az se to bude dat skinovat a az si poridim N8, hodim sem nejakou symbian^3 compatible verzi :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam