• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
    Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

    ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

    Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
    Příznaky (symptomy) [anglicky]
    Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
    Wikipedie [česky]
    Wikipedie [anglicky]


    http://www.nepozornidospeli.cz/

    Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
    rozbalit záhlaví
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    HARVIE: jj taky mám VŠ, ale pedagogickou fakultu a už jsem od toho sběhl a neučím...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    HARVIE: já jsem VŠ pozitivní...jsem tvrdohlavej ;-)

    zjišťuju, že je to asi nejdůležitější - nevzdávat se, ale hlavně jak říká Stopařův Průvodce "DON'T PANIC" :-)

    Pokud mi na něčem záleží a začnu se propadat do chaosu, neschopnost udržet myšlenku a myšlenku opustit, tak je to často následováno vyschýzováním a je těžké udržet se v pohodě resp. produktivním režimu...

    ...v horším případě následuje režim "vyvoraná myš" a "hlava v pejru"...což je důsledek toho vystresování se ze ztráty kontroly - když to člověk ví a uklidní se včas - "vybere zatáčku" a pokračuje kde skončil :-) ale chce to cvik...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Je v tomhle auditku nekdo, kdo vystudoval VS? Zrovna sedim na prednasce a asi bych mel prestat nyxovat :-)

    MEJLA77: no tak pro zacatek je dobry naucit se uvolnit, aby te neprudilo nic co mas v hlave :-) neni to vzdycky jednoduchy, ale ono se toho pak i lip zbavuje, kdyz ses s tim za jedno (a jako vedlejsi efekt ti zas tak nevadi kdyz se toho nezbavis uplne :-) mozna jenom potrebujes vybrat lepsi earworm, youtube je jich plnej :-D

    BTW s kamosem mame vzdycky problem kdyz projizdime na kole hlááásnou třebááání :-D
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    HARVIE: každý máme svoje techniky - každému vyhovuje něco trochu jiného... mě třeba earwormy děsně prudí, nicméně každá technika, která pomůže zmírnit tenzi je dobrá, tak nepopírám, že někomu earwormy hoví.)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    MEJLA77: me pripadaj mnohem efektivnejsi 2 druhy manter. jednak mantry prevzany z buddhismu a dalsich podobnejch uceni a druhak oblibeny pisnicky, ktery si clovek musi zpivat celej den od rana kdyz je uslysi (earworms). O proti "i tento den přejde" maj par vyhod:

    - jsou navrzeny tak, aby bylo snazsi je monotone opakovat
    - jsou navrzeny tak, aby zklidnovaly mysl (zadny nepŘŘŘíjemný zvuky)
    - jsou navrzeny tak, aby se pri nich dobre a klidne dejchalo (pokud je clovek opakuje/zpiva nahlas)
    - oblibeny pisnicky jsou navic prijemny uz ze svyho principu (jinak by nebyly oblibeny)
    - opakovanim navykovy pisnicky clovek krasne uspokoji jednu vyznamnou kompulzivne-obsesivni potrebu, coz ho zklidni :-)
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    Ozval se vám už někomu ten doktor Goetz?
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    UNREALONE: tak nějak jsem to myslel.)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MEJLA77: mě obvykle stačí vědomí, že se to časem přežene...trpělivosti mám dost :-)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    vivat brmlab! :)

    ad špatné nálady - je dobré se naučit nějakou mantru, která vám pomůže to období překonat - mně docela funguje: i tento den přejde... je dobré si i v totální bezvýchodnosti uvědomovat dočasnost všeho, tedy i toho nepříjemného, držím vám palce.)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HARVIE: ;)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    AXTHEB: ok, beru to jako omluvu :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HARVIE: Ta uz myslim chape ze kdyz se zacnu vyjadrovat v max. dvouslovnych vetach tak si to nema brat. Tys to v brmlabu kdyz sem te vyhazoval z kresla uplne nepobral no:)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    AXTHEB: pro zacatek je dobry si treba rict "hmm prave se chci rozejit se svoji holkou, asi bych se mel nachvili zastavit a promyslet si proc jsem vlastne nasranej, neni to jenom muj osobni problem?"
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BTW jeste jedna moje oblibena ADHD hrdinka ve formatu pristupnem i pro ty mene soustredene:

    Stieg Larsson - Muži, kteří nenávidí ženy (dívka s dračím tetováním) - Milénium 1 [ HARVIE @ Mluvene slovo CZ i ENG ]
    Stieg Larsson - Dívka, která si hrála s ohněm-Milénium 2 [ HARVIE @ Mluvene slovo CZ i ENG ]

    AXTHEB: ale presto ma clovek prostredky je zkrotit, muze treba meditovat nebo si dat slunickovej pomeranc... ale nejde to vzdycky hned a na povel... mel jsem dobry nalady a mel sem i ty spatny... tak proste funguje zivot...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HARVIE: No hele poruchy nalad sou spatna vec.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Jeste k tem porucham nalad... To nemusi bejt nutne spatna vec :-) Na tohle tema me pobavilo:
    http://bandzone.cz/orchestrposlednihodne --> song Letadlo:

    Můj život stává se zázrakem,
    poslední tejden sem se jenom smál.
    Můj mozek vyskočil s padákem,
    ale le letadlo le letí dál.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Want a security pro? For starters, get politically incorrect and understand geek culture
    http://www.networkworld.com/news/2012/102912-schwartau-263776.html?hpg1=bn

    He said what's holding up hiring IT security professionals can be found in the thinking of human resources departments that frown on conditions such as attention deficit disorder and autism, or obsessive-compulsive personalities which are typical of computer geeks willing to focus on an issue through the night. And although hiring rules in place tend to go the extra mile to accept alcoholism, the slightest type of illegal drug infraction makes it tough for job applicants. "We've got to start getting politically incorrect if we want to get the job done," said Schwartau.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    UNREALONE: Ano, rovněž jsem mu psal a volal. Čekám na reakci. Vypadá bohužel jako jediná kompetentní osoba na ADHD dospělých v ČR...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    SRNECEK: jj to je on
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    UNREALONE: Psal jsi Geotzemu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam