• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
  Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
  Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

  ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

  Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
  Příznaky (symptomy) [anglicky]
  Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
  Wikipedie [česky]
  Wikipedie [anglicky]


  http://www.nepozornidospeli.cz/

  Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
  rozbalit záhlaví
  WOLFGAR
  WOLFGAR --- ---
  VYHULENY_UFO: A presne kvuli takovym reakcim to hromada lidi co maji podezreni zacne resit treba o nekolik let pozdeji nez by mohli nebo take vubec. To co pises je nejenom uzitecne jak autonat na kondomy ve Vatikanu ale hlavne uplne irelevantni kdyz se tu jeden clovek pta na realnou diagnostiku a druhy mu radi at se popta ve skupine, predpokladam pro to, ze tam muze byt slusne zastpupeni tech, kteri resili stejny problem a mohou mit tipy na lekare, kteri jeste nabiraji ne proto aby ho tam vesele amatersky diagnostikovali.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  ALESH: tyvle, adhd si dneska samodiagnostikuje kdekdo. to je takovej buzzword, kterej se da pouzit pokazdy, kdyz nedodelas nejakej projekt a zacnes dalsi ctyri, ktery jsou taky odsouzeny k neuspechu....
  PAKOBYLKA_
  PAKOBYLKA_ --- ---
  K4N3C: A okolni maly mesta? Tohle pomohlo mne. Velky mesto vsechno plny, pak mi nekdo poradil okolni mesta a mestecka a nasla jsem.
  ALESH
  ALESH --- ---
  K4N3C: zkus napsat sem - nebo je na FB pomerne obri ceska ADHD skupina - ale informace od nepsychiatru samozrejme brat se rezervou.
  K4N3C
  K4N3C --- ---
  ZUZKAOU: Tak nic, kdyby měl někdo tlačenku, nebo znal někoho kdo by mě vzal, a kdo bere ADHD vážně, budu moc rád za kontakt :)

  Dobrý den,

  naši lékaři jsou v současné době bohužel plně vytíženi a nové pacienty nepřijímají.
  ZUZKAOU
  ZUZKAOU --- ---
  K4N3C: psychiatr z inepu. Už tam jsi klient, zná toho kdo tě diagnostikoval. Medikaci na poruchy pozornosti stejně musí předepisovat psychiatr a ty tak jako tak chceš aby si dal práci s psychiatricku diagnostikou, co všechno k tomu máš případně přidružené. Zároveň tam jsou fajn lidi. Netřeba si vybírat konkrétního, prostě tam, kde ti dají nejbližší termín. Stejně tak ten psychiatr/a je člověk, co je nerelevantnější ohledně dotazů jak to funguje a jak to je s vedlejšími příznaky a podobně, protože to řešil s desítkami až stovkami lidí. Plus tomu rozumí. Vlastní zkušenost je zkušenost jednoho člověka a zrovna v tom co dělají pokusy ovlivnit neurochemii v neuronetypickém mozku na jednu zkušenost moc spoléhat nechceš.

  Jo a negoogli, protože se primárně dostaneš ke kecúm scientlogů a jiných antipsychiatrických hnutí.
  K4N3C
  K4N3C --- ---
  Potřeboval bych se s někým poradit a případně nasdílet zkušenosti ohledně medikace ADHD. Diagnózu mám z Inepu. Stojím před rozhodnutím zda do medikace jít - občas by to bylo už vážně potřeba, hlavně s přibývajícím počtem práce a dětí :-D Na druhou stranu mám určité obavy a chtěl bych je probrat. Ideálně si to zkusit a pak se rozhodnout.

  Máte někdo kontakt na doktora, který může medikaci předepsat a věnoval by mi trochu času? Rád zaplatím :) Případně někdo tady, kdo by v poště pokecal.

  Díky!
  LWEEK
  LWEEK --- ---
  This is how you treat ADHD based off science, Dr Russell Barkley part of 2012 Burnett Lecture
  https://www.youtube.com/watch?v=_tpB-B8BXk0
  LWEEK
  LWEEK --- ---
  Dělá někdo jen diagnostiku? Protože vzít si nějakého pacienta dlouhodobě je logicky zahlcující. Mě by třeba stačilo jen diagnostikovat. Pak už to mohu případně řešit s jakýmkoliv psychoterapeutem nebo psychiatrem.
  ALESH
  ALESH --- ---
  PULNOC: ja cekal skoro rok na Klinice Kappa. Takze se doporucuju zapsat a pokud sezens neco driv, muzes to pak vzdycky zrusit.
  LEELA88
  LEELA88 --- ---
  Ja mam info od svych klientu. Posilam je teda primo do ordinace Urbana, jak je ty pondelky a pry uz neprijma. Mozna v NUDZ ma volno.
  Jinak kde,o,i cekacka 3 mesice je super, ja cekala na sveho ADHD specialistu rok :/
  WOLFGAR
  WOLFGAR --- ---
  LEELA88: Zkousel jsi to pres PsyQuo? To je klinika se kterou spolupracuje a ma u nich pondelky, ja jsem u nej take tak, ale pravda uz to asi rok bude.
  LEELA88
  LEELA88 --- ---
  WOLFGAR: ten uz tak rok nebere nove pacienty:(
  WOLFGAR
  WOLFGAR --- ---
  PULNOC: Jiri Renka je specialista na ADHD dospelych, nedavno tu myslim nekdo i postoval jednu jeho prednasku. Je super a je s nim dobra domluva, jen pocitej, ze ma cekacku tak 3 mesice, ale obavam se, ze to budou mit v Praze vsichni.
  PULNOC
  PULNOC --- ---
  Prosim vas, nemate nekdo tip na psychiatra v Praze ktery pracuje s ADHD a ma kapacitu?
  LWEEK
  LWEEK --- ---
  Rád bych ale dodal, že i přesto jsem rád za všechny informace a rady které mi dáváš. Děkuji. :)
  LWEEK
  LWEEK --- ---
  ZUZKAOU: Ne, se synem jsme byli na vyšetření minulou zimu. Tam je potvrzená jen disfázie, ostatní je on-hold, protože tam zatím žádné jasně průkazné kritéria nesplňuje i když některé symptomy tam hsou. Na druhou stranu ne vždycky se během hodinového sezení dá odhalit všechno. Je naplánovaný další pokus až bude starší.

  ZUZKAOU: Ano to si uvědomuji. Hodně vycházím ze vzpomínek z dětství kdy nás poslali k psychologovi. Bylo mi asi 7. Ten asi asi určil diagnózu a poslal nás k psychiatrovi. Psychiatr zřejmě neměl svůj den a mámu vyděsil jak na někoho řval v telefonu, tak to vzdala. Je jí 80 a víc si už nepamatuje. Vzhledem k tomu, že jsem nevyrušoval o hodinách apod, ale naopak jsem se zasníval a odzonovával tak spíš pracuju s tézí ADD. Ano, vím že termín ADD už se oficiálně nepoužívá.

  Víš, jako chápu že máš na všechno trochu jiné názory a liší se i tvůj přístup. Naprosto chápu proč si myslíš to co si myslíš i když to jsou z části domněnky, ale přesto mi přijde trochu nezdvořilé takhle oslovovat a hodnotit. Nepřijde mi to moc konstruktivní, když už nic.
  ZUZKAOU
  ZUZKAOU --- ---
  Jinak ty příznaky co popisuješ může pramenit ze spoustu velmi odlišných věcí.
  ZUZKAOU
  ZUZKAOU --- ---
  LWEEK: no vzhledem k tomu jak často se ti tady stává, že sem přijde šs nějakým nesmyslem a mylnou představu o tom jak psychologie, psychiatrie a psychterapie fungují, zejména když je zjevně dost potřebujete...

  Spolupracujete s SPC alespoň kvůli synovi a nebo to je taky samodomo diagnstika?