• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    UNREALONE: ja premejslim ze bych si ji koupil, muzeme se slozit na ebook a rozdistribuovat mezi nyxi ADHDckare .]
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    VALENTINA: fajn, že se o tom v poslední době nějak více mluví. Nečetli jste někdo tu knížku co tam zmiňujou (Fast Minds)?
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    Trpěl jsem depresemi a neklidem. Diagnóza ADHD mi zachránila život - iDNES.cz
    http://ona.idnes.cz/muj-zivot-s-adhd-0ja-/zdravi.aspx?c=A160419_154127_zdravi_pet
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    VALENTINA: Těžko říct, jestli s tím u dětí jde něco dělat. Můžeš mu třeba zkusit vysvětlit....mmm...když o tom tak přemýšlím, tak mám občas problém vysvětlit to sobě :-D No aspoň myslím na to, že bych se měl soustředit :-)
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    UNREALONE: jj, bohužel, i manžel konstatoval, že je to celý on zamlada...problémy ve škole, hlavně s pozorností, přitom blbý není. Jsem říkala, že je to takový Jirka Oliva(seriál My všichni školou povinní-mladší asi už neznají:). Bohužel se od té doby asi moc nezměnilo, protože učitelka k tomu přistupuje dost podobně jako tenkrát a píše mi do notýsku poznámky typu: Prosím, domluvte mu, nedává pozor:) kdyby to nebylo k nasrání, tak se tomu směju.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    VALENTINA: Jak říká YSTR - to, že víš o co jde je velká výhoda...skoro bych řekl, že ta největší co můžeš mít.

    btw a to už teď víš, že to má dítě taky?
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    YSTR: pro mě je to něco jako zkouška, protože pro "normálního" člověka není lehké s tím žít, to mi věř. Akorát u dítěte to člověk bere, jakože se s tím prostě srovnat musí, že pro něj udělá cokoli. U dospělého je to fakt těžký, jako chápu, že za to nemůže, ale to se fakt nedá:)
    YSTR
    YSTR --- ---
    VALENTINA: no ale jestli jsi to za ty leta vychytala (v ramci moznosti)), tak muzes tomu malemu vydani v leccem poradit,,, tak aspon ze ma tebe nez nekoho kdo nevi o co jde.


    CORDELL: levnejsi to urcite bude, ale pokud je nekdo schopnej dat par rad nad zlato nakej ten zlatak si holt zaslouzi))) skoda ze nejsou hrazeni pojistovnou ale zase na me pusobi, ze se v problematice vyznaj,,coz za vyzkouseni imho stoji
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    VALENTINA: kdyby sis potrebovala postezovat, nebo mohla poradit, ozvi se.
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    YSTR: no ty voe... s tím jsem žila 17 let a teď to mám v malém vydání...bože dej mi sílu:)
    YSTR
    YSTR --- ---
    SARGO: no pokud si na vetsinu techhle veci odpovis kladne tak se zname dost))
    SARGO
    SARGO --- ---
    YSTR: Jů, my se známe? :-D
    YSTR
    YSTR --- ---
    Porucha pozornosti | Home
    http://www.poruchapozornosti.cz/
    YSTR
    YSTR --- ---
    Snadná znuděnost
    Nesystematičnost
    Chaotičnost, obtíže s tvorbou plánu do budoucna
    Impulzivita
    Intuice
    Slabá schopnost ovládat hněv
    Tvořivost
    Spíše myšlení ve smyčce než lineární myšlení
    Schopnost vidět rychle celkový obraz
    Nevšímavost vůči detailům
    Nedůslednost
    Problémy se sebeúctou, problémy se sebehodnocením
    Možnost hyperaktivity
    Roztěkanost, mnoho věcí dělají současně
    Neklid
    Hledání nových podnětů
    Nevhodné poznámky, sdělit, to co je právě napadne
    Snadný vznik frustrace
    Špatná krátkodobá paměť
    Učí se lépe poslechem nebo v pohybu
    Sklon k riskování
    Zapomnětlivost, ztrácení věcí
    Ukvapené změny aktivit
    Mrhání časem
    Obtíže se zahájením a dokončením vlastního projektu nebo úkolu
    Impulzivní rozhodování ve finančních záležitostech, cestování, společenských aktivitách
    Časté změny v zaměstnání
    Obtíže v manželství
    Intenzivní pocit, že výkon neodpovídá schopnostem
    Problémy s vžitými postupy, návody, popisy – tendence k prosazování vlastních postupů
    Některé rysy jsou uváděny jako diagnostická kritéria.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SRNECEK: ale klidne si dej i bez zaminek :-D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SRNECEK: ne neni, spise se pouzivaji amfetaminy, hlavne dextroamfetamin. pomuze decko zklidnit, aby se mohlo soustredit na jednu vec a ne na milion kravin, ktery nedodela.
    KLEER
    KLEER --- ---
    SRNECEK: ne neni
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    SRNECEK: to by mě taky zajímalo, že bych synovi pořídila?:)
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, prosim Vas, slysel jsem, ze je marihuana ucina na ADD? Mate nekdo zkusenost, rady, tipy atd.? Dekuji za reakce.
    WILHELMINA_LOO
    WILHELMINA_LOO --- ---
    Ahoj, chtěla bych se zeptat, neznáte-li psychiatra, který může předepsat Stratteru a bere nové pacienty? Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam