• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CYBERWOLF: jj, za nas bohuzel jo, byla na to na prihlasce kolonka. jsem rocnik 1984.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Na přihlášku na střední se psalo nějaký hodnocení?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    BETTER: no ono to hlavne pokracovalo, ze me zajima vsechno ostatni jen ne uceni, to je teprve super. prvni cast je jeste dost lichotiva. pardon, ale napsat na tu prihlasku v podstate jinymi slovy, ze zakyne na skolu pekne sere, to nebylo hezky.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    a ze jsem temperamentni a nedokazu se soustredit ("Eva je velmi chytra a temperamentni divka, na praci se vsak dokaze jen kratkodobe soustredit") mi krava ucitelka napsala i na prihlasku na stredni skolu. :) pamatuju si to hodnoceni cely, tohle je uryvek.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KOLLUCHA: pockej, to je nejakej omyl, ja mela lmd prikleplou od utlyho detstvi a diagnozu v dospelosti mi napsali po pobytu na psychiatrii, kde jsem vyplnovala sahodlouhy dotazniky, treba jsem na to mela 2 dny, protoze to bylo fakt dlouhy a prosla jsem pres vselijaky vysetreni vcetne vysetreni pozornosti na kompu.
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    PALEONTOLOG: Ono by asi šlo použít sociální inženýrství a vyjít z toho s konkrétní předem určenou diagnozou. Otázkou je, zda bys z toho něco měl, kromě péče, kterou nepotřebuješ.
    Ale když jsem pak s tím psychiatrem seděla, tak se tím probíral a rozebíral věci, které mu přišly z nějakého důvodu zajímavé. Takže podle mě to bude pro psychiatra v první řadě vodítko, na co se zaměřit.
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    VALKYRA: Já jsem u psychiatra vyplňovala něco podobného. A to už jsem měla štempl od psycholožky, že mám poruchu pozornosti. Každopádně v tomhle dotazníku je několikrát použité Where místo Were. Nemám ráda překlepy :-))
    Ale asi fakt záleží, kam jdeš, protože mi přijde neuvěřitelné, co tady popisovala Pozitron (a další) s neexistencí zájmu a diagnozou ve stylu "vy se mi tak od pohledu zdáte hyperaktivní, tak šup tam se Stratterou!".
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VALKYRA: jsou k tomu správný odpovědi? :D
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    VALKYRA: Hej, to nebylo myšleno jako rýpnutí. To, žes zorganizovala sraz je fajn a je naprosto jasný, že si ho zorganizuješ kdekoliv uznáš za vhodné :) Mír a lásku :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TRISSIE: jak říkáš, poslal je těm nejlepším ,.-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PALEONTOLOG: víš co, vzhledem k tomu, že uprostřed jsou ještě nedonošený dvojčata, tak jsem očividně u nejvyššího zapsaná někde na prvních místech seznamu vhodných rodičů pro děti, co potřebujou extra péči - ještě že už žádné další nechceme :-)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TRISSIE: teda koukám ty máš od nejvyššího spoustu dárečků. držím palce!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BETTER: co za účinnou látku v těch epi lécích máš?
    (nejmladší je pravděpodobně ADHD a epileptička k tomu, tak mě to extra zajímá, na co se připravit)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    VALKYRA, BETTER: ja jsem ADD. Na kafe asi nechci, mam malo času a milion věcí co nestíhám dělat i tak :)
    na nakej sraz pokud zas nebude v naky predražený kavárně bych se ale klidně ukázala :)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PALEONTOLOG: tak si myslím že je laťka hodně nízko :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: jen ty procházky noční Prahou, vid
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    BETTER: já jsem nikdy nebyl hyperaktivní
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    BETTER: a dostal jsi to z jakyho duvodu?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CEKANKATERKA: a co potřebuješ řešit? Chceš diagnostiku, psychoterapii, nebo chceš léky? Co za připojené stavy k tomu máš (tradičně úzkosti a deprese, případně nějaká sebemedikace chlastem či drogami)?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BETTER: mám (internetovou) známou, jejíž devítiletý syn má ADD (nebo tedy inattentive ADHD). Taky nic moc... zatímco moje dítě je nutné seškrabávat ze stropu a x-krát za den řešíme záchvaty impulzivity (a z toho pramenící sociální problémy), to její, než se rozkouká, tak želvy frnk (což je sociálně taky na hovno, protože s ním nechce mít nikdo nic společného a on pak somatizuje psychické problémy do různých nemocí, aby se kolektivu vyhnul :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam