• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    MAJKA: Hehe no tak gratuluju!*
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MAJKA: jak jsem vcera psala, ze mam upozorneni na dnesek, tak to je pekna ukazka, upozorneni mam na zitra, protoze jsem se spletla o den. :) ale jinak je to ted vsechno horsi, presne jak pises, jdu z jedne mistnosti do druhe udelat konkretni vec, cestou udelam tri jiny a do druhe mistnosti ani nedorazim.
    nebo ten nepretrzity tok myslenek? masakr. i behem jednoduchyho dialogu mam problem udrzet tema, protoze uz se mi tam tlaci pet dalsich. ale da se s tim zit. :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MAJKA: to mám každopádně ! byly deníčky, žejo a tak
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    PALEONTOLOG: hmm no nevim, jen jestli nemáš akorát mladickou nostalgii :D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MAJKA: já vůbec nevím jak to budu mít s dětma, bývalá mi šílí kvůli viru, dva měsíce jsem jen neměl na návštěvě.
    ono taky bylo míň informací, co se tlačilo horem spodem do hlavy a dalo se vůbec líp soustředit. koho jsi nepotkala tenhle měsíc, toho jsi potkala příští ;-)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    PALEONTOLOG: no co ja si pamatuju, tak jsem akorat pořád jela někam vyzvednout něco, co jsem někde zapomněla, nebo pozdě na schůzku, nebo jinam na schůzku (páč se domlouvaly srazy třeba "za měsíc v 12:30 na florenci" :D peklo. Já jsem za mobil fakt ráda, umožňuje mi fungovat.

    Hej, už bude teplo, těším se až vezmu slacklinu, kočárek, a dáme sraz nekde v parku :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MAJKA: bez mobilu to bylo lepší, všechno plynulo pomalejším tempem a bylo to víc na pohodu.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    POZITRON: Tyjo bez mobilu bych byla ztracena, nechapu, jak dřív ADHD lidi bez telefonu vůbec přežili :D
    Ale je to zajimavy, mozek je tak zahlcenej tou "novelty" - prostě tím, že se děje něco novýho a nerutinního, že jsem až překvapená, jak mi zas tak moc neva nevyspání. I to, jaks psala někde že porod je takovej prostě správnej adrenalin a svým způsobem tě to baví celkem chápu :) i když je fakt zajimavy, jak ta vzpominka na tu bolest a utrpení je taková čím dál zamžetější, jak to mozek zamyká někam do komůrky...:)

    Každopádně je to sranda no :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MAJKA: doporucuju davat si na vsechno upozorneni do mobilu, moc se mi to osvedcilo. treba na zejtra mam nastavene 3 upozorneni behem dne na jednu a tu samou vec, protoze je to dulezity a chci mit jistotu, ze nezapomenu. :)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    KOLLUCHA: No pekny .. ale tak aspon se ti s tim tedbude lip fungovat - jako ze je to trochu uleva vedet, kam naky veci zaradit a proc se dejou, ne?

    Jinak ja mam potomka na svete a zatim to preziva, spis muz je ze me na nervy, pac jak jsem nevyspala, tak jsou vsechny ty klasickyprojevy jeste horsi. A on se jim vzdycky tak divi, jako bychom spolu byli dva roky a ne 14 (nebo tak nak) :)
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    Ehm, vím že sem poslední dobou píšu jen já :-)
    Každopádně mi před týdnem psycholožka řekla, že mám kromě ADHD ještě Aspergerův syndrom. Já už to teda nějaký čas tušila, ale teď mám jistotu.
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    The Overlooked Connection Between ADHD and Sleep
    https://www.youtube.com/watch?v=7Eb-0VYN0k8

    V podstatě je to video o tom, že lidi s ADHD mají posunutou produkci melatoninu až o 105 minut oproti lidem bez ADHD. A že dost z nich pomohlo, když melatonin začali dobírat. Čímž se vysvětluje, proč jsem noční sova :-)
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    ANICASE: Tak to je ono. Mně to přijde teoreticky účinné. Minimálně je to bezprostřednější než smrt hlady pod mostem :-)))
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    ANICASE: Aha já si to popletla asi s jinou appkou. Tam taky rostou stromy, ale za to, že nejsi na obrazovkách :-)
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    Jinak dobré video tady. Jako obvykle Jessica přišla s něčím navíc :-)
    A Simple Guide to Working / Learning From Home: HOW TO ADJUST
    https://www.youtube.com/watch?v=61wdjr6gWpw
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    ANICASE: Nepomohl by ti třeba pomodoro timer? Mně osobně moc nepomáhá, ale já mám docela slušnou pracovní morálku založenou na tom, že sama sebe vydírám vidinou života pod mostem :-D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANICASE: Já to ani nevnímám jako kontrolu, spíš jako příležitost sesynchronizovat práci s tím co se ode mě čeká
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ANICASE: ráno vstanu, posadím se a hned jsem v práci :) Aklimatizovat se na tenhle provoz mi zabralo tak půl roku a pořád občas nastane situace, co mi zabije produktivitu a nemám to moc pod kontrolou. Třeba oběd, to se pak rozjedu třeba až kolem páté. Takže nejosvědčenější postup je, začít hned ráno a držet dokud není něco hotové. Jestli je to nejlepší postup nevím, ale přinejmenším nějak funguje.

    Další věc je, že v dobách kdy jsem chodil do zaměstnání jsem si netrackoval, kolik přesně času věnuju nějaké konkrétní práci, takže teď vlastně nevím, jestli dělám víc nebo míň. Obojí je možné.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Pro mne je asi nejdůležitější nezapomenout se do práce převléct. Plus máme každý den video call, kde říkáme co jsme udělali včera.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Já mám homeoffice už pár let, tak mi to nějak ani nepřijde :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam