• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    BRUNA
    BRUNA --- ---
    MART1NKA: ja si takhle malem koupila stejne sandaly, ktere jsem mela z lonska. Uz jsem je mela v online kosiku, ale furt jsem jaksi otalela a pak nahodne ve skrini objevila ty same. ADHD asi spis nemam, mozna minimalni naznaky.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    MAR_TINA: tie mavam viackrat naschval. nie preto, ze som si nespomenula, ze som to uz kupila. ras som mala v lednici asi 5 masiel, z toho clovek aspon nieco upece. :D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MART1NKA: i drahý krém na obličej a řasenku mám občas dvakrát. Řasenku js měla i třikrát.
    Naštěstí se nezkazí před otevřením.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    TRISSIE: som zasa rada, ze som sa utvrdila v spravnom vybere saponatu na podlahu :D
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MART1NKA: pche, nemam ADHD a uz jsem zvladla koupit behem jednoho nakupu misto 4 baleni syra osm,bo jsem kolem regalu prosla dvakrát a pokazde si vzpomnela, ze potrebuju platkovy syr.
    Ocet, prasek do peciva nebo jedla soda koupena trikrat po sobe, naprosto bezne.

    Neschopnost myšlenku uchopit a neschopnost myslenku pustit ;-)
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    MART1NKA: to je úplně v pohodě, to spotřebuješ. Já si po dlouhém vybírání koupila knížku, co už jednou mám a dokonce jsem ji četla. Není to teda měsíc, ale třeba dva roky.
    ILTU
    ILTU --- ---
    MART1NKA: Naprosto bdz problému. Naposled jar.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    MART1NKA: S odstupom asi 2 tyzdne az mesiac. Niekto to do tej policky dat musel. Byvam sama, urcite som to bola ja.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Jesus Christ tiez sa vam obcas podari si kupit nieco dvakrat az sa fakt divite, ze ste dvakrat presli celkom zdlhavym procesom vyberu artiklu a nechapete ako je mozne, ze ste si to nepamatali?

    KIA
    KIA --- ---
    Všeobecně se mi blbě dělá, když je těžký vzduch a nebo vedro, či tlak. A nebo kombinace. Ale těžší vzduch, to je vražedná věc
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Tady není vedro, mam dobře zastíněnej byt, ale vzduch by se dal fakt krájet.

    Já to lámu na sílu, ale je to děs.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Z jedné láhve piji a druhou mám v ledničce. Před pár lety jsem koupil na Alze tiché velké větráky. Když je nejhůř, pospim si přes den a dohoním v noci.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Sry v tomhle vedru nic nula zero nada
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Zase totální výpadky, kde ten ritalin ani nepocítím.
    Možná blbej tlak?
    Polomozkomlha. Není to ta extrémní, ale vyplodit nějakej text nebo se vzmoci k.. co vím, třeba k procházce nebo čemukoliv je prostě nadlidský.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    Konecne niekto zahadne stratil nieco v mojom byte a nebola som to ja. :D Kamarat niekam vcera polozil kladivo a to sa proste vyparilo. Prehladali sme byt, ja potom este znovu vecer a proste nie je. Nastastie mam este jedno a tak sa mozem bavit na tom, ze za to aspon tentokrat nemozem. :)

    Relativne nedavno som takto hladala ctecku. Trvalo mi to par mesiacov a x opakovanych prehladani celeho bytu. Uz som bola zmierena s tym, ze som ju stratila. Bohuzial s prihlasenym gmail uctom a bez hesla. A potom som ju nasla lezat na stole, kde bola celu dobu. Prva vec po najdeni bola nahodenie hesla a aplikacie na lokalizaciu a pripadne vzdialene vymazanie obsahu. Pocitam, ze to kladivo bude tiez nakonic niekde nejak viditelne polozene.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Filtr mlci. Livizux, ucinna latka Lisdexamfetamin, pro EU vyrabeno v HU. Venku zname pod znackami Vyvanse, Elvanse. Mne a mym detem funguje Ritalin, ale jinym by mohlo pomoci. Jeste se to v CZ neprodava*, ale to se bude menit.

    Ucinna latka: https://en.wikipedia.org/wiki/Lisdexamfetamine

    * https://cz.egis.health/livizux (Obchodovane v CR: Ne; stav k datu prispevku)

    Rozhodnuti SUKL: https://prehledy.sukl.cz/prehledy/v1/dokumenty/65181

    Disclaimer: Nezneuzivat. Drive nebo pozdeji si jen ublizite.

    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    LAUNCHER: Jj :)
    Mne sa moze nakrasne stat, ze sice sa budem moct sustredit, ale budem sa u toho klepat ako ratlik, bude mi busit srdce, nebudem moct jest a bude mi blivno. To mi za to fakt nestoji. A mna sice kofein zasustredi, ale jeden silny caj poobede mi sposobi, ze som schopna ist o polnoci behat kolecka na Ladronku miesto spanku a potom som rano uplne v prdeli. Asi vynecham no. :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MART1NKA: LAUNCHER: Proto je tam ten bod 1, jeste jsem ho pro jistotu napsal tucne.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MART1NKA: Pokud mas pristup k jedne "testovaci" tabletce. Vyhnout se pls inzeratum po interwebs, riziko koupe placeba, nebo hure:

    1) Prober to s pani doktorkou predem. Tohoto se prosim nebat, je pitomy neverit ani svemu lekari. Druhak to mnozi lekari sami doporuci (zkuste jednu tabletu a uvidite).

    2) Bude Te informovat sama a lepe, ale orientacne: Nejmene ja jsem to dostal po kontrole EKG a orientacnimu testu nitroocniho tlaku. Take to ma vliv na stabilitu, urcite ne napr. pred jizdou do prace na kole.

    3) Nerikam ze to nikdo nedela, ale nejmene oficialne se durazne nedoporucuje ho kombinovat s dalsimi stimulanty, napr. s kofeinem.

    4) Metabolizuje se to, tudiz z principu veci - Nekomu se to metabolizuje ucebnicove a zaroven ma presne ten deficit na ktery je to staveno - Krasne to pak potlaci roztekanost. Nekomu to nedela nic (bud je deficit jinde, nebo se to nemetabolizuje idealne). Nekdo po tom citi jen zrychleny tep a horsi rovnovahu.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    LAUNCHER: Ja nebudem brat prasky na hlavu, co mi neboli predpisane. Bola to skor hypoteticka situacia.

    Ale teda po tom mnozstve ilegalnych latok co som do seba bola schopna dat 20-30 je asi ritalin mensia naloz na telo. Z tychto mojich skusenosti (a citlivosti, mam omnoho mensi prah toho co ma odpali nez ostatni) sme vyvodili, ze skusim proste ine prostriedky nez chemicke. Ked som vyspata a neprepracovana, tak mam vlastne docela normalny zivot.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam