• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KROTITELArboristika - Kácení a prořezávání stromů
    Arboristika
    Kácení a prořez stromů, keřů a péče o zeleň.
    Těžba dřeva, kácení pomocí stromolezecké techniky. Rady, tipy, technika, vybavení, motorové a ruční pily, prostě vše týkající se prací se dřevem a lezení po stromech.


    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    Případně jen půjčovna plošin..
    CUKI
    CUKI --- ---
    Má tu někdo kontakt a nebo sám chuť na kácení z plošiny. Lokalita Nučice. Nechci to kácet z lana protože strom má neurčitou statiku. Přímo pod strom se dá něčím menším zajet. Výška stromu až po špici je 25m, ale první řez jde udělat mnohem níž odhadem (16-18m).

    Joa strom nepůjde dolu celý. Cca 4m zůstanou. Tedy položit to kontrolovaně vyvázáním nedává moc smysl.
    JAKUBATORUS
    JAKUBATORUS --- ---
    DUL: Hledám a nic nenacházím, proto se ptám... Arbpro, ktere bych si rad zkusil mi to nikde nanslo...
    JAKUBATORUS
    JAKUBATORUS --- ---
    Ahoj, rád bych si pořídil nějaké botky, existuje kolem Prahy nějaký shop, kde by se dalo něco odzkoušet? Příp. jak moc jsou flexi ve Worksafety s otevírací dobou? Díky.
    DREDIK
    DREDIK --- ---
    Zdravim, envite jestli se da nekde poridit arbor sedak na pujceni?

    Diky
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    KOCOURR: Pražský magistrát v tomhle roce dával 10tis na strom. Na bezpěčnostní řez a vazbu. Propláceli zpětně na základě faktur a fotek.
    Jak je to v jiných městech netuším.
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    Když na to koukám, tak dělal jsem rozpočet na čištění pozemku od náletů včetně úklidu dřeva a štepkování odpadu. Dle ceníku by to bylo za cca 70k, moje cena byla 55k a nakonec to udělal někdo za 25k. Takže asi tak.
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    KOCOURR: nikdy jsem podle ceníku rozpočet nedělal, ale co jsem teď tak rychle koukal, tak já bych za ty ceny pracovat chtěl:)
    Jak která položka, něco mi přišlo málo, něco hodně dobrý. Práce arboristy tam je za 300 - 500 Kč/hod. Těch 500,- je na spodní hranici, ale zase do toho počítají i odvětvení kmenů a úklid, tak to by v průměru možná šlo.
    Celkově mi to přijde, že kdybych zákazníkům účtoval ceny dle ceníku, tak mi 50 % řekne, že jsem se zbláznil. Jsem ale malý živnostníček. Větší firmy musejí chodit nad ceny z ceníku.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    Jinak má někdo zkušenost s ceníkem AOPK ČR na arboristické práce? Jde mi o to, zda se za ceny vypočítané AOPK dají sehnat arboristé, kteří danou práci udělají a je to pro ně ok. Nebo jestli v reálu platí úplně jiné ceny a ceník AOPK je v praxi nepoužitelný, protože to za ty ceny nikdo neudělá?
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    Ahoj, existují nějaké granty/dotace pro arboristické práce na (středně) vzrostlých stromech? Mám na mysli stromy, které by se daly nazvat jako "středněvěké", konkrétně stromy nad 10 let věku (o existenci grantové výzvy na péči o stromy do 10 let věku už vím). Moje definice je trochu kostrbatá, to uznávám, ale snad to z toho jde pochopit. Zajímají mě granty na péči jak o ovocné, tak o listnaté neovocné stromy.

    Arboristickými pracemi myslím zejm. zásahy, které mají prodloužit život stromu, případně napomoci jeho zdravému vývoji. Rizikové kácení ne.
    BUBLINATOR
    BUBLINATOR --- ---
    Ok. Dík
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BUBLINATOR:
    No tak ona je polosuchá a bude NAD autem a když fouká, tak větve padají. Takže pokud nad autem nic nebude tak se zlobit nebudu.

    Z této fotky to snad jde vidět lépe...

    BUBLINATOR
    BUBLINATOR --- ---
    KOC256: to je vážně, z ty fotky mi přijde že ta větev je dost vysoko aby to zavazela. Já proti řezu stromů nic nemám, ale jsem rád když mají věci důvod. Ty jsi nenapsal proč tě sejří
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BUBLINATOR:
    Jako toto je vazne mineny dotaz a nebo jen nejake troleni? Mam vubec reagovat?
    BUBLINATOR
    BUBLINATOR --- ---
    KOC256: já teda nechápu moc, co tě na tom sejří...?
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    KOC256: Zkus jednat přímo s majitelem. Město je v takovýchto případech dost vágní, zvláště magistrát. Řez je bez problému, pokud tam není cedulka památný strom.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DUL:
    úplně suchá asi nebude, ale těžko teď na podzim poznat.
    A chráněný asi nebude. nenašel jsem žádný kaštan (Jírovec) že by byl tady u nás chráněný.

    Tak díky. Zkusím nějak řešit, až se situace trochu ustálí...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Zkusím, zda tu bude i někdo vědět jak je to s ořezáváním stromů legislativně...

    Situace...
    Soused má na svém pozemku vzrostlý kaštan. Větve zasahují nad pozemek města, kde si pronajímám parkování. Jedna větev - relativně méně významná (viz obrázek), ale i tak vzrostlá mě tam sejří. Město se vymlouvá, že u takto významných (velkých) stromů je problém i s ořezem i když na webu se všude píše něco jiného (ale třeba neřeší specifika).

    Mám dotazy:
    1. hraje velikost stromu roli, pokud by majitel pozemku vyžadoval ořez přesahujících větví?
    2. mohu to řešit nějak napřímo já a nebo vždy majitel pozemku?

    KODIZAK
    KODIZAK --- ---
    KOCOURR: Pak je ještě v kladně polygon, kde dělají stromolezecké kurzy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam