• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CH_IN_AAIX - Z/OS - UNIXy z dilny IBM
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    NELDOR: ahoj super jo to maka..diky moc!
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    NELDOR: A nebo optimalneji s pomoci xargs, pokud tam je k dispozici
    find / -type d | xargs ls -ld
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    DREAMCASTER: Nemam uz bohuzel po ruce zadny AIX abych to otestoval, ale tipnul bych si, ze stejne jako na Linuxu:
    find / -type d -exec ls -ld \{\} \;
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    Ahoj
    Ma nekdo tip jak vylistovat v aixu pomoci findu vsechny slozky vypsat je zrhuba takto:
    drwxr-xr-x 3 odadmin odadmin 256 Jan 22 2010 /smb/data/arscache1/114630
    Diky
    BRETHA
    BRETHA --- ---
    JENDAVB: Mam dobry zkusenosti s http://www.wb-systems.at, bazarovky prodavaj vetsinou pres ebay, ale nedavaji tam vse, proto neni problem jim napsat a vetsinou se ti snazi vyjit vstric.
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    JENDAVB: eBay & spol, u nas mozna aukro, a nebo od nadsencu tady na Nyxu ;-)
    JENDAVB
    JENDAVB --- ---
    Netusite nekdo kde by se dal koupit levne trebas i bazarovej hardware pro AIX ? nejip power ....
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    DREAMCASTER: jinak prisel jsem na to kde byl problem .. kdyby to pripadne nekdo resil..
    Pouzival jsem pro kopirovani
    sudo -s -H myslel jsem ze parametr -H mi veme i nastaveni limitu uzivatele root. jen ze ne-e.. takze reseni bylo opravdu jednoduche...
    su -
    :] blbost...
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    klidne oponuj, nejsem zadny odbornik :)
    Jinak me jeste napada, ze swap slouzi k odkladani nepouzivanych stranek a nemyslim, ze funguje jako pamet na HDD, takze pokud heap vyzaduje byt v pameti, tak ty stranky heapem vyuzivane se mozna do swapu nepresunou...ale to je jen moje uvaha :)
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    CH_IN_A: Ahoj, dik za odpoved nicmene tady bych si dovolil trosku oponovat protoze na AIXu tamu tak uplne neni. Jednak v svmonu vidim, ze tato pamet neni tzv. pined tudiz je swapovatelna. Dale ten heap nas samozrejme napadnul jako prvni, ale at sme ho zvetsili jak sme ho zvetsili stejne se reporty nevygenerovali. To se nam podarilo pouze tesne po restartu systemu, kdy bylo dostatek volne pameti. Navic AIX nalokuje pamet hned ale az ve chvili kdy si na ni process fyzicky sahne pres nakej read apod. Kazdopadne velikosti heapu to neni. Nejde mi spis do hlavy ze kdyz mame 8GB ram + 20GB - tedy cca 28GB ram, z nichz obsazenejch je 10GB tak ze si system neni schopnej odpsouknout do page a pamet uvolnit i kdyby to melo trvat 10 let.
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    myslim, ze javovskym aplikacim se nastevuje velikost pameti, kterou mohou vyuzivat - heap - a pres tu se nikdy nedostanou. Ma to samo nevyhodu, ze ta pamet je z pohledu systemu neuvolnitelna, jelikoz ji vidi jako trvale obsazenou....nejak se uz na spolupraci mezi spravcem pameti v jave a spravcem pameti v os pracuje...treba vmware ma urcita reseni....
    Takze bych se podival na vyuziti prave toho heapu a ev ho zvetsil.
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    Resim tu takovy kosmeticky problem na AIXu. Mam tu lpar s 8gb ram pameti, na nem bezi naka waska a pak jeste jakesi solo java aplikace. System ma korme toho cca 20GB paging space a celkove vyuziva cca 10GB pameti, vetsina toho jsou pochopitelne nepocitatelny stranky (kod + data). A ted jedna java chce dalsi pamet kvuli generovani reportu a nedostane ji, aplikace vykrsne s "out of memory". Otazka je proc !? Prece pagingu je dost tak by cafra mela odswapnout a ta java by tu pamet mela dostat ne ? Jinak pin stranek co jsem koukam je cca 2GB tak je tu porad "spousta" mista . System je AIX 6.1 TL6 a naky drobny - napada nekoho neco ?

    PS: Udajne garbage collector na jave je v pohode - kolega vidi "pilu" :) - v tomhle mam dost mezery - jak se java chova k pameti moc uplne nevim.

    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    yes!
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    DREAMCASTER: btw limity jsou na obou stranach (a to jak na klientu tak i na nfs serveru) nastaveny na -1 ?
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    podle vseho version 3.
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    DREAMCASTER: a jaka verze nfs ?
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    A me spis zajimalo ejstli se s tim uz nekdo z vas nesetkal?
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    client 6.1.0.0 je a server je 7.1.0.0 FS na obouch strojich jsou jfs2
    Prave zkousel jsem to i tak ze jsem cat soubor >> /nfs/soubor
    Zajimave je ze i v tomto pripade preteklo jen 1024MB...
    Ale nejak jsem uz bezradnej.. bohuzel NFS neznam tak dobre abych byl shopen rozlustit jestli se to takhle chova na zaklade nejakeho parametru.. nebo ne..
    Kazdopadne soubor cotam chci natlacit ma cca 28GB....
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    DREAMCASTER: jeste bych rad vedel co je to za aix, jakej typ fs lezi pod tim nfs + to co zminoval sezi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam