• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CH_IN_AAIX - Z/OS - UNIXy z dilny IBM
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    DREAMCASTER: a jaka verze nfs ?
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    A me spis zajimalo ejstli se s tim uz nekdo z vas nesetkal?
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    client 6.1.0.0 je a server je 7.1.0.0 FS na obouch strojich jsou jfs2
    Prave zkousel jsem to i tak ze jsem cat soubor >> /nfs/soubor
    Zajimave je ze i v tomto pripade preteklo jen 1024MB...
    Ale nejak jsem uz bezradnej.. bohuzel NFS neznam tak dobre abych byl shopen rozlustit jestli se to takhle chova na zaklade nejakeho parametru.. nebo ne..
    Kazdopadne soubor cotam chci natlacit ma cca 28GB....
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    DREAMCASTER: jeste bych rad vedel co je to za aix, jakej typ fs lezi pod tim nfs + to co zminoval sezi
    SEZI
    SEZI --- ---
    DREAMCASTER: pomohly by detaily, např na čem běží klient/server, konkrétní errory atp.
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    Prosim resim ted problem s NFS

    Nedari se mi na nej dostat soubory veci jak 1gb a v pripadne mv to vubec neprojde a v pripade cp jo ale protlaci se jen 1GB a pri tom pro usera jsou nataveny limity na -1 ...
    Nevite kde by mohl byt problem ? Diky moc

    fsize = -1

    file size (blocks, -f) unlimited
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    SEZI: diky za pomoc... nakonec jsem to poresil pres TZ.]
    SEZI
    SEZI --- ---
    DREAMCASTER: Zkusils Google?

    přes TZ
    http://www.justskins.com/forums/easy-way-to-get-92207.html
    http://www.unix.com/aix/72068-how-get-date-yesterday-aix-sh.html
    přes Perl
    http://www.unix.com/shell-programming-scripting/191557-how-display-yesterday-date-aix-2.html

    Případně jestli máš možnost, lze nainstalovat GNU date (coreutils), skrz Linux Toolbox
    http://www-03.ibm.com/systems/power/software/aix/linux/

    Anebo si udělej crontab na minutu před půlnocí "date > $HOME/date.yesterday" :-)
    DREAMCASTER
    DREAMCASTER --- ---
    ahoj prosim mate nekdo tip jak na aixu vypisovat predchozi den? diky
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    VELDRANE:
    1) taky myslim ze to umi nmon (a navic nejen interaktivne, ale v "daemon" monitorovacim rezimu to umi i sypat do souboru a rekonstruovat zpetne za danou casovou jednotku)
    2) lsof, presne tak. Myslim ze soucast standardni instalace neni, nebo aspon nebyval (AIXem uz se 3 roky zabyvam jen okrajove, takze nevim jaka je ted situace). Mozna to umi i fuser.
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    JIRZA:

    1) tohle v podostate dela svmon
    2) tohle umi treba lsof ale nejsem si jist ze je soucasti standartni instalace. Kazdopadne na AIXu chodi
    JIRZA
    JIRZA --- ---
    co bych chtel? No jsem zvykli na jiny komfort :-(
    uvedu dva příklady:
    1. show process/continue "číslo procesu" - ukáže mi konkrétní proces, jak používá paměť, cpu a jaký dělá vstupy výstupy
    2. show device/file "název zařízení" - ukáže mi, jaké soubory jsou na daném zařízení otevřené a kým

    jsou to takové drobnosti, ale na aixu jsem to nenašel. zítra vám k tomu dám obrázky, jak to vypadá
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    JIRZA: dalsi co me napadaji:

    truss - tracovani processu na urovni systemovych volani

    svmon - dokaze vygenerovat luxusni report o konkretnim vyuzit pametovych stranek, cache stranek atd. Hodne pomuze pri odhalovani memory leak processu, v spojeni s nejakym parserem a rrd databazi se daji generovat grafy zabrani pameti v case jednotlivymi procesy

    WLM - obecny nastroj ktery dokaze klasifikovat procesy podle danych kriterii do tzv. trid a pote nad temito tridami delat ruzne statistiky nebo v aktivnim rezimu nastavit ruzne hranice na cpu time, memory, io atd
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    JIRZA: A co jako bys k tomu jeste chtel? Aby ti to vecer cetlo na dobrou noc pohadky a zpivalo mozartovu ukolebavku??
    JIRZA
    JIRZA --- ---
    jestli je topas, nmon a ps jedine, co existuje, no tak to díky. jsem asi zmlsanej a chtěl bych něco víc.
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    JIRZA: nebo ps? Co myslis pod pojmem monitorovani?
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    JIRZA: neco jako topas?
    JIRZA
    JIRZA --- ---
    existuje nejaký prostredek na online monitorování jednotlivých procesu pod Aixem?
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    VELDRANE: no ja prave musim jit verzi po verzi kvuli testovani upgrade na jinem stroji, takze jsem zacal 9.2.0.1, pak jsem to upgradnul na 9.2.0.8 coz je udajne doporucene udelat pred upgradem na 11ku

    ono tam stejne asi pak jsou ty db nainstalovane obe, takze se to neda nazyvat ani upgradem toho softu jako takoveho.

    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    NELDOR: nasel jsem tam nejaky soubor, ve kterem jsou ty hodnoty napsane, takze se to da takhle obejit ale narazil jsem na zase dalsi zaludnosti. jeste se stim trochu poperu a kdyz to preperu a nekdo to budete nekdy resit, tak uz budu schopen mozna pomoct :)
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    CH_IN_A: jestli lsls u wparu nefunguje (nemam s tim prakticke zkusenosti, ani jak si to overit), tak nestacilo by nejak tomu instalatoru podstarcit falesny lsps, coz by byl jen nejaky skript, vypisujici to, co ocekava ten instlator? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam