• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MTOWilhelm Reich - Orgon Power Organisation
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    KOZMA: dik za info, tohle mi prave nebylo jasny.

    kazdopadne me zvedlo ze zidle, ze v textu tvrdi, ze orgonity pouzival sam Reich, coz je pitomost. dale se odkazujou na jakysi Hertuv slovnik paved (podle ktereho byl Reich povazovan za podvnodnika; no jiste, ale ze by si zjistili kym, a jake byly argumenty a protiargumenty, to ne). dale na dost pofiderni stanovisko FDA (opet, kdyby si zjistili vic, tak by se dozvedeli, ze to tak stoprocentne duveryhodne stanovisko nebylo). zkratka skeptici vi o problematice kulovy a vychazeji z druhotnych, notne zkreslenych zdroju.
    ID_0
    ID_0 --- ---
    KOZMA: vyčerpávající :) tuhle slepou ulici tedy míjím.dík
    KOZMA
    KOZMA --- ---
    Stromová pryskyřice... jednu chvíli jsem se na to chytl. Mělo to svůj půvab. Procházet se po lese, seškrábávat nožíkem pryskyřici smrků... jenže je tu několik věcí:

    Polyesterová pryskyřice, ale i většina Epoxy lepidel, obsahuje hydrokarbonové řetězce.
    Molekulární forma ztvrdlé polyest.prysk. pomáhá zrychlení orgonu který je už tak v pohybu na kovových šponách až do bodu, který nazývá W.Reich bodem kosmické superimpozice - zrychlení, jež je dostatečně efektivní na to, aby bylo vytvořeno balancované orgonové pole více než 1000krát větší, než původní hromádka kovových
    špon.
    Dodání materiálu jež obsahuje krystalickou mřížku ( krystal křišťálu, kus křemene ),
    pomáhá dále ke zrychlení orgonu až na mez "supernabitého" balancovaného orgonového pole. Plus k tomu - neustálý obrovský tlak smršťěné pryskyřice na krystalickou mřížku dovoluje transformaci DOR na POR.

    Pryskyřice, která není ztvrdnutá, nepracuje zdaleka tak, jako v kusu orgonitu který poctivě tvrdnul několik hodin. Bylo zpozorovaný, že proces akcelerace orgonu neprobíhá dostatečně. ( a proto jde spíš o akumulaci )

    Včelí vosk je ještě horší. Takovej orgonit postavenej vedle silného DOR zářiče ( mikrovlnka, televize, komp..) bude fungovat jako DOR akumulátor.

    Závěr - orgonit vyrobený z lesní smůly, je v každém případě lepší, než voskové neštěstí, ale když už, tak smůlu vařit klidně i pár hodin, s věděním, že je fyzicky
    nemožné, aby stroječek makal tak, jak by makal s polyest.pryskyřicí.
    Tedy - neexistence akcelerace orgonu do bodu "kosmické superimpozice",
    - ne zcela kvalitní transformace DOR-POR

    Mno :)
    ID_0
    ID_0 --- ---
    KOZMA: a co ta "jantarová stromová pryskyřice" ?
    KOZMA
    KOZMA --- ---
    Mno a SYSIFOS no comment žeano. Samotný název "Český klub skeptiků" zní natolik
    nevábně a pupíkovsky... že musí lákat sympatie jen podobných sysifů... chi :D
    KOZMA
    KOZMA --- ---
    CLUMP: nechci moc hemzat, ale zrovna firma ORGONITY.CZ si sysifa podle mých zlomyslných úvah tak trochu zaslouží. Jednak...
    A) registrovat si doménu orgonity.cz kvůli byznysu je asi jako kdybych si včas registroval doménu dubstep.cz a začal tam prodávat nějaký svoje remixy
    Mládka apod., aby si prostě lidi řekli "kurnik takže tohle je dubstep... tak na to seru"

    B) -trochu "naším jazykem"- problematika orgonitů vyrobených z palmového vosku byla probíraná již mnohokrát, před mnoha lety. Problém spočívá v tom, že palmový vosk zkrátka, ač jest organickým materiálem, přeci jen neobsahuje volné polymery, které akcelerují "palbu" POR. Navíc, pizoelektrický tlak na krystal se v případě palmového vosku nekoná natolik efektivně, aby došlo k transformaci DOR na POR,
    vosk a orgonity vyrobené z vosku platí podle všeobecných poznatků spíš jako orgonové akumulátory, avšak bohužel, v přítomnosti silného zdroje DOR a vyšší pokojové teplotě, buďto přímo akumulují DOR, anebo je proces transformace hodně línej, takže si člověk akorát přidělá eventuelní bolehlav. To samé platí i pro včelí vosk, mimochodem.
    Zmíněná firmička prodává tyhle kusy značně předražené. Každej "polní" gifter vám neprodá regulérní "TB" za víc než 40 kč, protože dělat z orgonitu byznys je to samý
    jako snažit se zbohatnout na výrobě vozíčků pro invalidy.

    Lol. Vozíčkový magnát. :D
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    je to starsiho data, ale filt mlci. ochranci racinalniho vedeckeho pristupu si ocividne neoverili ani zakladni fakta o reichove zivote a dile. s orgonitama sice zadny zkusenosti nemam, ale tenhle clanek je bullshit. "oka vesmiru dokoran."

    Stříbrný bludný balvan 2010 - firma ORGONITY.CZ
    St
    http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1301101292
    Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS oznamuje, že v kategorii družstev za rok 2010 získává stříbrný Bludný balvan firma ORGONITY.CZ za výrobu a distribuci prostředků šířících pozitivní energii.
    MTO
    MTO --- ---
    GAF
    GAF --- ---
    Nicméně před nějakou dobou jsem psal toto:

    [ MTO @ Wilhelm Reich - Orgon Power Organisation ]

    Prostě nevím, nemůžu říct že by mi to nějak pomohlo / změnilo život / oslovovalo mě to... A opakovaně a nějak srozumitelně a dohledatelně. I když kdo ví, holt se to třeba i děje a nevím o tom.

    Každopádně vám všem fandim, viz moje předchozí zpráva. A taky váš přístup (nebo možná mluvim jenom o MTO, víc "vás" neznám) se mi zdá zdravý a v pohodě. Tak čau a zdar lidi.
    GAF
    GAF --- ---
    ...na mě orgonit neměl žádný mnou dohledatelný účinky. Tak je prašť jako uhoď, pro mě, jestli to nefunguje nebo jsem jenom "nenaladěný" - stejně bych musel dělat něco jinýho než mít orgonit, aby se mi "dařilo líp". Jestli mi rozumíte.

    Ale pozastavuju se nad tim, jak drobný věci vládnou celým soustavám. Hormony organismu. Jediná malá emoce mění celý lidský jednání. Přítomnost trochy jedu v potravě může být neskutečnym lékem a už dvojnásobná dávka, která je pořád třeba na setiny gramu zabíjí...

    Tak si tak říkam, že tenhle pan Reich, co se zabýval psychologií a orgonitama, třeba taky přišel na něco takhle "v pozadí". Něco závažnýho co ovliňuje celé soustavy věcí... nějaké to záření, vibrace, něco...

    Mam z jeho zkoumání dobrý pocit.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Following the Red Thread of Wilhelm Reich: A Personal Adventure
    Edge Science 5, October-December 2010, p.11-16.

    clanek: http://www.orgonelab.org/DeMeoEdgeScience.pdf
    cele vydani casopisu: http://www.scientificexploration.org/edgescience/edgescience_05.pdf
    MTO
    MTO --- ---
    MTO
    MTO --- ---
    MTO
    MTO --- ---
    nadhera. trochu inspirace na dlouhe zimni vecery :-)



    OrgoNet: Orgonitový maják na demonstraci 17. 11. do Prahy
    http://orgo-net.blogspot.com/2011/10/orgonitovy-majak-na-demonstraci-17-11.html
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    MTO: supr, dík. Já vyhledával "autor + název knihy + pdf" a na to to nic nenašlo, až když jsem teď odstranil "Reich" tak ten odkaz vykoukl :)
    MTO
    MTO --- ---
    BROZKEFF: use google or die :-))))

    CZshare.com - Funkce orgasmu pdf
    http://czshare.com/1530637/Funkce+orgasmu.pdf
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Ahoj,
    nemáte někdo Reichovu "Funkci orgasmu" v elektronické (skenované) podobě? Teď to mám půjčené z knihovny a čtu to, a v případě, že neseženu již naskenovanou verzi, tak bych se do toho pustil sám, abych to měl k dispozici i potom, co to budu vracet.
    MTO
    MTO --- ---
    OrgoNet: Gifteři, giftujte, má to cenu!
    http://orgo-net.blogspot.com/2011/09/gifteri-giftujte-ma-to-cenu.html

    Gifteři všech zemí spojte se! :-) Po ogiftování svého domu jsem měl návštěvu cca 7 vrtulníků!!! Po ogiftování svého prvního vysílače (údajně nefunkčního) opět návštěva tmavé helikoptéry. Má to smysl! Sice nedisponujeme miliardovými dotacemi jako oni, ale zase nás jsou tisíce, možná i více. Každý z nás může za pár desetikorun (ocet), či stokorun (jedna várka TB) ukázat, že nám není jedno, jak s námi manipulují, jak přímo ovlivňují osudy nás i našich dětí a případně i dětí našich dětí!!! Nezůstávejme jen u ochrany našich obydlí, ale zkusme obdarovávat i své bližší i vzdálenější okolí. Vždyť to co nám padá na hlavu, co dýcháme není tvořeno nad námi, ale desítky, stovky, možná i tisíce kilometrů daleko. Já pomohu vám, které ovlivní obloha nademnou, vy pomozte mně a dalším. Pak to má opravdový smysl. Sprejování letadly je příliš drahé na to, aby v případě globální "domobrany" pokračovalo i nadále. Vím, že jsou další a silnější zbraně, které na nás používají, ale někde začít musíme. Šiřte to mezi lidi i za cenu, že budete vypadat zprvu jako blázni. I jeden přesvědčený ze sta za to stojí. Určitě jsou akce gifterů nejen u nás, ale i ve světě a je třeba to podporovat svojí účastí. Děkuji tímto orgonetu za velice velikou oblast, kterou již "ošetřil" a jelikož hranice této oblasti končí nedaleko mého bydliště, budu se snažit o její rozšíření. Není nějaká možnost zjistit (i z neofiko zdrojů) rozmístění vysílačů? Oni ty mršky jsou kolikrát dobře ukryté. Michal
    P.S. Orgonet:
    A pokud nemůžete giftovat, naložte si aspoň do auta co nejvíce orgonitu a vozte s sebou. Kamkoli pojedete, rozvíříte a posílíte dobrou energii - orgon. Zabráníte umělým extrémům počasí. Bouřková bariová supermračna se nebudou moci vytvořit. Funguje to!!! Okamžitě se to sice projeví zvýšením "lítáním" různého druhu, ale o to víc vás to
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    PAULMUADDIB: Sdílím podobný názor.

    Zdravotní problémy civilizovaného světa který dnes představuje importem moderních technologií a průmyslu prakticky celý svět krom pár posledních primitivů kdesi v džunglích, lze dokonale vysvětlit i bez práškování. Sama adorace technologií a zaměňování destrukce planety a biosféry, na které životně závisíme, za "pokrok", je IMHO dominantní příčinou většiny problémů, kterým čelíme. Jen zvyšujeme připoutanost ke zdrojům energie, které jsou omezené (s tím, že ty, které by dnešní omezení hravě překonaly, nejsou všeobecně známé - a tady je argument,že mocní se tomu snaží zabránit, zcela logický - na ropny business je prostě navázáno příliš mnoho peněz a zájmů)

    Změny počasí - to samé. Ano způsobujeme si to. Nemusí to být vůbec záměrem, ale prostě to tím co děláme, způsobujeme.

    Pokud zařízení jako je TB, HHG, CB, whatever, nějak dokáže lokálně omezovat negativní účinky např. těch elektrozařízení, elmag vln, atd., tak třikrát hurá. To, že ale jsou elmag vlny, které negativně působí, a že jsou nějaké orgonity, co negativní účinky jsou schopny transformovat, rozhodně neimplikuje, že tady jsou nějaké sračky záměrně vypouštěné z letadel. Prostě jenom to, že letadla lítají, dělá kondenzační stopy, a ty už z názvu, jsou kondenzací vzdušné vlkhosti. To, že už jenom to může být krystalizačním jádrem pro srážení další vlhkosti, tedy i změnu počasí, neznamená, že to někdo záměrně chce. Prostě když letí letadlo, tak dochází k tomuto jevu, dost možná pro nás i přírodu v daném místě nežádoucímu. Je to jen jeden z nekonečné řady nezamýšlených nežádoucích důsledků používání výdobytků naší civilizace. Problém je spíš v tom, že rozsah těch negativních důsledků sumy všeho co takhle děláme, si moc nechceme v rámci kultury připustit. Mohlo by to totiž vést k racionálnímu závěru,že nám ty technověci třeba i víc škodí než pomáhají. Čemuž se Matka Kultura pochopitelně dost brání,protože jí to zpochybňuje samo právo na existenci. Jenom ta Kultura zapomněla, že když nebude člověk, nebude ani Kultura. Člověk už dávno ztratil opravdovou moc. Lidé se rodí jako originály a většina z nich umírá jako kopie. To proto,že se lidi ztrácejí v kolektivních tendencích, ktery v implikátním řádu kulturního systému, jedno jak moc destruktivního pro celek.

    KOZMA
    KOZMA --- ---
    Hliník do orgonitu funguje perfektně a je praktický v rámci váhy. Hliník jako kov přitahuje orgon také, tudíž se do orgonitu hodí. Gifteři na celém světě vč. Afriky používají hliník a fachá to báječně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam