• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFCeske potapecske centrum Ko Phi-Phi Thajsko
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    REFLEX: ja bych se primlouval za simkartu. pripojeni mi prislo rychlejsi, nez prez tamejsi wifi u ruznych coffe shopu/restauraci.
    navic zjednodusi to cestovani
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    _JARA: fajne, diky!
    _JARA
    _JARA --- ---
    REFLEX: wifi maj vsude v hospodach, takze pri jidle/drinku neni problem se prikonektit. jeste prijemnejsi varianta je koupit si na letisti SIMkartu od AIS (Asia neco neco), zluty stanek, za 1000BTH (600 Kc), tarif unlimited internet, zadne volani, zadne sms. Pak pres bluetooth nebo kabel jede i notebook. V kavarnach a hotelech tady jinak na netu strasne rejzujou, normal cena je 120 BTH za hodinu, takze ta simka se rychle vrati. Mas pak net kdykoli a kdekoli v Thaisku. Zadny superfofr, ale na bezny pouziti v cajku.

    Bydleni - u alefa nebo kdekoli si rekni o mapu, je to malej ostrov, takze mapa = nakopirovana A4ka kreslena rukou .... osobne bych te poslal jako alef nas od pristavu napravo, posledni cesta ktera spojuje obe strany ostrova, projit vsechny, na ktere natrefis. Ceny si rikaji jak se jim zachce, asi podle sezony, jestli maj prazdno/plno, podle ksichtu jak te otipujou .... my bydlime v Oasis za 600 jak jsem psal, alef taky tady o par baraku vedle.... tuhle cenu nam nabizeli ve vicero, nech si vzdycky ukazat pokoj, a ktery ti prijde nejvic ok (cisto, neprazi do nej slunko...) tak si vem, je to prakticky jedno.... tady je to odevsad kamkoli blizko ....


    QWERTY: sem psal jen pro predstavu rozsahu, standardne tu lidi bydlivaj za 500-700 pri tehle kratkodobejch pobytech.
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    poradte kde tam neco sehnat? wifi a klimo by se hodilo :D
    QWERTY
    QWERTY --- ---
    _JARA: 1800 za bydleni je slusna raketa! to tak kdyz tam clovek leti na tejden
    _JARA
    _JARA --- ---
    FANDANGO: jj, s Clifem jsme byli jednou na lodi, prijemnej capek od pohledu. ta skola Barakuda mi prisla vyklidnena taknak celkove jak jsem tam ty lidi pozoroval.... urcite dobra volba.
    _JARA
    _JARA --- ---
    REFLEX: bez problemu. mista jsou, je uz okraj sezony. prijeli jsme, nechali si ve skole u alefa bagly (je to 50m od pristavu), dal nam mapku, ukazal cast ostrova, ktera je klidnejsi, levnejsi, ale zaroven to neni nikam daleko, proste akorat a nemas den co den pod okny vykaleny pubertaky. sme si to bez baglu hodku obesli, nechali si ukazat pokoje, do mapky poznacili cenu... no ve finale vybrali Oasis, pokoj za 600 BTH s vlastni sprchou a hajzlem, je to na pul cesty na obe strany ostrova, v mensim baraku v prizemi, coz neni tak rozhaveny jako bungalovy, okna na sever, takze ve stinu a da se tady pohoda existovat i jen s vetrakem. (Uplne zakladni deleni pokoju tady je ze mas vetrak na strope nebo AC = klimatizaci) Na nejdrazsi jsme narazili 1800BTH za uz vyvoneny bungalov s klimatizaci, wifi atd.... Obsluha mila, nejsou prisni ani otravni, vcera mi ochotne vyridili bus do bangkoku za 650 BTH, coz je supr cena, k tomu perou, uklidi ti pokoj kdyz zrovna vypadnes, a proste vsecko jak ma bejt ....
    FANDANGO
    FANDANGO --- ---
    REFLEX: ja ho radši rezervoval z Prahy, těžko se tam pak shánělo a běhat celej den po ostrově a ptát se se mi fakt nechtělo.
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    _JARA: a co to bydleni na phiphi?

    v sobotu letime do Malajsie a tak 21+- budem na phiphi, tak me zajima :D
    FANDANGO
    FANDANGO --- ---
    _JARA: Já měl Cliffa a můžu taky jen maximálně doporučit.. Cliff
    _JARA
    _JARA --- ---
    Jeste dodam ze nam poradil s ubytovanim, kde co nakupovat apod. Prijeli jsme uplne naslepo takze tohle uvodni info bylo hodne prinosny, zadne zmatkovani s batohem na zadech v petatriceti stupnich, vse probehlo uplne relaxovane coz mi osobne nasobne vynahradilo kdybych mel jinde sehnat tenhle kurz o par stovek levnejs. Stjene ty ceny jsou plusminus vsude stejne a u Alefa je zaruka, ze to na nicem neosmeli a dostanete 110%.
    _JARA
    _JARA --- ---
    Prave jsme dodelali kury Open Water Diver u Alefa, referovat muzu jen to nejlepsi. Profesionalne dusledny pristup, k tomu obrovska empatie a ochota ve vsem poradit a pomoct. Za me palec nahoru a pet hvezdicek.
    SPIRITMONGER
    SPIRITMONGER --- ---
    Ahoj, bude to jeste na phi phi zit nejakej tejden? Uz se pomalu blizim :).
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    QWERTY: zalezi "vejlet" od "vejletu" a "kurz" od "kurzu" :), 300-450 jen bomba a zbytek uz jak si vyhadas ... :D ale lokalni jsou 700-1000, s cestou na kohtao, narodni park, sailrock a pod.... pak dvojnasobek (den-noc-den) takze to ve finale je asi o 100-200 drazsi nez 2x lokalni ponor. Coz i mistni rikaj, tady to je takove jak rikaj moje spoluturistky "pepickovske" :DDD
    QWERTY
    QWERTY --- ---
    VEEHELL: vedle na Ko Tao jsou dva ponory za 700, ale Ko Phangan taky fajn
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    Nakonec misto PhiPhi to vyhral Phangan :) plaz "Haad Khom", bydleni zde 200-1200B na noc . Coralova zatoka pod bungalovem a pres malej mys i za nim...

    Narodni morsky park je na dosah , den-noc-den, dva ponory + snorchleni za 3500B :), PADI kurzy po celem ostrove a lita to od 7500 do 12500B za ten o/w zaklad, jen to je nekdy 3 nekdy 5 dni nekde 3 a nekde 4 ponory, sem tam s/bez uvodniho v bazenu(plazi). No uvidime.
    JOINT
    JOINT --- ---
    nazdar hee kámoš by se také rád za tejden zastavil, moch by ses snim spojit na skodicek@email.cz

    díkys... jinčo poudal alkáč, že zdraví :)
    ALEF
    ALEF --- ---
    tak sem dorazili kamosi z cech a ze prej ze chtej jet na snorchlovaci vejlet okolo phiphi, tak jsme ho koupili za 150,- kc a fotky z toho jsou tady: http://www.facebook.com/album.php?aid=101903&id=1017708912&l=29ce2f7d01
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    ALEF: tak to stiham, uz ubehl rok?
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    ALEF: a zrovna levné letenky začínají 30. březnem :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam