• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KITIARAUmělé mokřady pro čištění odpadních vod - ekologické a krásné čištění odpadní vody
    MATT
    MATT --- ---
    R6ANDREW: tak to bych te asi odkazal treba na nasi skolu, kde se tim zabejvaj technici, vodohospodari a ekologove (ty v puvodnim slova smyslu, zabejvajici se vtahy mezi druhy). fanatiky jsem nepotkal. fakulta zivotniho prostedi na suchdole v praze, lidi kolem jana vymazala. ted uz tam bohuzel nejsem. minimalne by se daly sehnat napr. naky diplomky nebo disertace, to jsou verjne dostupny prace. vlastne uz nevim, co te konkretne zajima.

    jeden starej COVkar nam radil, ze nekdy staci postavit zemni filtr. radil udelat vykop 1x1 metru, 5 dlouhej. vyzdit a odizolovat, vyplnit piskem. na zacatek dat vertikalne tlustou rouru a nechat to tam padat aby se voda provzdusnila. musis mit samozrejme nakej sklon, takze to vyzaduje vhodnej pozemek a je to vlastne jen na docisteni vody napr. ze septiku.


    a nedavno mi zas kamos rikal, ze ma navrhovat samocistici jezyrko a ze je s tim hroznej vomrd s papirovanim, ale kdyz to prohlasi za bazen a udela tomu nepropustny dno, tak toho tolik resit nemusi. ale nesmi se z toho nic vypoustet, maximalne zalejvat.
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    Smutnej ten plus:-( radeji bych minus a kontakt na nekoho, s kym se da rozumne spolupracovat, ikdyz jsem jen radovy zamestnanec a delam rukama, ne rentier..;-)
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    MATT: me to prave prijde prestreleny desne. Uz jsem tak nak vseobecne prosel vsema moznyma fazema hledani eko a alternativniho staveni vseho mozneho a prijde mi, ze primarne platis know how, protoze to ted vsichni chteji.

    Tihle eko stavitele a guruove se sraveji jakoze chteji spasit svet a jsou jedini svetlonosi v jinak temnem svete. Ale ty musis byt penezonos..:-(
    MATT
    MATT --- ---
    R6ANDREW: sadba? aby to fungovalo, tak tech rostlin musi bejt celkem dost. nejaky predfiltry, cerpadlo. ale financni strankou jsem se nikdy nezabejval, tak jen spekuluju.
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    MATT: sory ze odpovida takhle pozde, nak jsem lital kol a kolem. Co se vykopovych praci v ramci tech 150 000 Kc, tak jsem schopnej to vykopat vpodstate za hubicku. Co je teda ten dalsi naklad?
    MATT
    MATT --- ---
    R6ANDREW: já tim chtěl říct, že výkopový práce jsou drahý a pokud je poctivě naceníš, tak se to může vyšplhat.
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    MATT: to vyresi bagr odvedle jako melouch. Rukama ne ze bych nedelal, obkopavam zaklady kvuli izolaci.. Ikdyz, pokud by to nebylo moc hluboke, tak si to kopnu rucne.
    MATT
    MATT --- ---
    R6ANDREW: zalezi jak moc jses ochotnej se ohanet krumpacem ;))
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    LINKOS: posli plz do PM info o "ti kdo to delaj":) dix
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    JUNIOR: to mi prijde opravdu hodne. Samodomo psali na tech samych strankach at 150K. Samozrejme je to "az".. Co jsem vycetl asi na trech strankach (pak jsem to vzdal) tak 150-200. Za A to je 30% nakupky cele nemovitosti :D a za B si mohu dovolit jen 1M posranou hypoteku, takze dat za to 20%? To ani ne..:(
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JUNIOR: klasicka biomechanicka prijde na 35 cela cisticka, plus minus s trubkama a vecmi okolo do padesati by ses mel vejit
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    LINKOS: Co je podle tebe "klasika" ?

    Beru v potaz slovo "az" a neznam teren,podminky, stavajici stav, jake technologie se chteji pouzit... Prijde mi to dost adekvatni odhad. S tim ze to je mezni horni hranice

    35-50 mi prijde tak sotva na material
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JUNIOR: tobe ne,kdyz velikosti odpovidajici klasika stoji 35-50?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    R6ANDREW: 70k-80k rikali co to delaj
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    R6ANDREW: Ti přijde hodně ?
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    Tady uz to asi moc nefunguje, ze? Opravdu stoji korenovka pro 4 clenou rodinu az 200 000 Kc???????
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    Češka vyvinula unikátní čističku vody pro domácnosti. Na prvních tisíc kusů shání peníze na Kickstarteru | Hospodářské noviny
    http://m.ihned.cz/...cisticku-vody-pro-domacnosti-na-prvnich-tisic-kusu-shani-penize-na-kickstarteru
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    Energeticky soběstačné čištění odpadních vod - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
    http://www.vscht.cz/popularizace/doktorandi-pisou/dolejs
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    Mokřadní rostliny čistí vodu
    https://www.youtube.com/watch?v=LqT1sUj0RFI
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    Mokřady pomáhají udržet a čistit vodu v... | Naše voda
    http://www.nase-voda.cz/mokrady-pomahaji-krajine-udrzet-cistit-vodu-krajine/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam