• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CHUCKEBONOThe Walking Dead
    rozbalit záhlaví
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    THOMASMORTA: To porovnavanie je vcelku logicke, minimalne v uvode serialu to silne vyzeralo na vcelku pekne spracovanie komixovej predlohy do TV serialu. Ale tato naivita vydrzala tak do polovice prvej sezony.

    Vobec sa nedivim fanusikom, ze nie su nadseni, ze niekto musel byt za kazdu cenu kreativny. Keby to aspon viedlo k tomu, ze bude serial kvalitnejsi a vyvaruje sa niektorym chybam z komixu - to by to vynahradilo. Ale oni tie chyby z komixu prebrali a este na to uspesne navrsili dalsie. Niektore casti boli tak stupidne, ze to bolo cloveku az take pozerat (hlavne druha sezona eh).

    Co je natom take mierne hlupe - niektore zmeny boli uplne zbytocne, ak sa nechceli zasadne odtrhnut od komixu a jeho silnych momentov. Napr - Shane, cela ta otravna love story, ktora spravila z Lori totalne neznesitelnu zensku bola uplne zbytocna - ak chceli pouzit Guvernera a utok na vaznicu pri ktorom by aj tak zomrela.

    Ono serial mam rad, aj ked sa to obcas fakt tazko pozera :), ale mam pocit ze komix ma v sebe radovo menej kravin. Len tie posledne casti mi pridu take dost odflaknute (dufam, ze sa nenakazili serialom bah).
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Nějak nechápu to věčné srovnávání komiksu a seriálu - seriál se už v průběhu první sezóny a v druhé sezóně už zcela vydal cestou jiné verze příběhu. Jsou to úplně jiná pojetí příběhu - a co jsem pročítal první díly komiksu, tak mi seriál přišel lepší a ony ikonické scény jako pochod v nemrtvém trojobalu nebo mrtvý jelen ožíraný zombiekem atd. mnohem přirozeněji zakomponované do seriálu. V komiksu jsem si často říkal, že úplně nechápu, jak Ricka napadlo zrovna tohle.

    Ale uznávám, že první série byla dějově mnohem nabitější - druhá sezóna začala hodně zajímavě, ale pak zpomalila. Třetí sezóna bylo takové chození kolem horké kaše, totiž Guvernéra - druhá polovina vypadala tak, že se tam většinu dílů nic nedělo a posledních několik dílů bylo až uspěchaně rychlých.
    Čtvrtá řada začala podstatně lépe - je pomalejší, ale přišla mi velice dobrá. Druhá polovina je zajímavá, ale trochu mě štvou neustálé cliffhangery. Tenhle formát by byl spíš tak na dvě tři epizody za týden, ne jednu.

    Zatím poslední díl - ten o Lizzie mě trochu zklamal. Navíc mě štve, že když už konečně dostala ta holka trochu prostoru, aby ukázala, jak umí hrát, tak jí ze seriálu odstřihnou... Jinak že je Lizzie psychopat mi nijak překvapivé nepřišlo - vlastně nechápu, co ostatní celou dobu dělali, že to neviděli.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    H0ANG1: Pekne.. mne sa inak velmi paci ako serial aj komix absolutne ignoruju vysielacky. Teda normalne pouzivanie vysielacky (tj. nie to co Rick predvadzal na zaciatku). Pricom minimalne vo vazeni ich urcite musela byt plna prdel aj s komplet vybavenim.

    Inak som nedavno docial najnovsie casti komixu a mam tak trosku pocit, ze siel mierne kvalitou dole. Cela ta vojna so Spasitelmi je pretkana tak sprostymi rozhodnitiami so strany Ricka & Co., ze je to obcas smutok citat.. ;/
    H0ANG1
    H0ANG1 --- ---
    at filtruju, jak filtruju, tak jsem to honest trailer jeste nevidel. Mam ten serial moc rad, ale ...

    Honest Trailers - The Walking Dead
    https://www.youtube.com/watch?v=rNxvo8AcpQQ
    PAPA_REJNOK
    PAPA_REJNOK --- ---
    kdyz to tady procitam, tak sem docela rad, ze jsem to prestal sledovat po minuly serii :)
    FLLIP
    FLLIP --- ---
    XNOELX: Jo vím, ale v CRB, já si to předělávám do PDF pro iBooks v iPadu :) - a to jsem i nauploadoval.
    XNOELX
    XNOELX --- ---
    FLLIP:
    nebo tady po jednotlivejch volume
    Komix sekce | The Walking Dead
    http://www.thewalkingdead.eu/thewalkingdead/komix/komix-sekce/
    FLLIP
    FLLIP --- ---
    Tak tady to máte, je to cca 1GB, 1-112 díl., ve slovenštině.
    Walking dead - comix rar download - CZshare
    http://czshare.com/5978672/Walking+dead+-+comix.rar

    Venku je tuším ještě asi 10-15 dílů, stáhnu je a převedu do pdf někdy během tohoto týdne.
    FLLIP
    FLLIP --- ---
    Kompa mám v práci, tak počkejte do zítra
    JAMALORD
    JAMALORD --- ---
    FLLIP: Sem s tim
    EBARTT
    EBARTT --- ---
    FLLIP: neřeknu, že nechci
    TRAZE
    TRAZE --- ---
    Komiks je teda 10x zazivnejsi. Doporucuju precist
    FLLIP
    FLLIP --- ---
    KALIPH: Ne, co jsi pamatuju tak je to po opuštění vězení dost akční.
    Kdybyste měli zájem můžu prvních 115dílů v pdf někam nauploadovat...
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    A vy, co jste četli komix.. to se tam taky nic neděje? Jen tak choděj po okolí a rekapitulujou?
    MALARKI
    MALARKI --- ---
    MIK_CZ: zatim jasně nejhorší díl celýho seriálu.
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    Tenhle dil byl slusna nuda no .. :)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    Vod ty doby co tam nejni Shane a ten plesatej motorkar(bracha toho s kusi) tak to nak nema stavu.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    MANNY: pokud vim, slo o to, ze jejich pach prebije ten jeji, takze ji ostatni zombici neciti. v par dilech na zacatku to i pouzili, ze meli kus neci nohy nebo ruky nbo tak neco, a zombici je necitili.
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    a proč by měl napadat zvířata? spousta zvířecích nemocí je na člověka nepřenosná a naopak...
    EBARTT
    EBARTT --- ---
    Kdo by se taky díval na seriál o nemrtvých zvířatech, no ne?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    WIN_KLO: Zatím nebylo řečeno, o co se jedná. A třeba kdyby jenom znal způsob, jak neutralizovat ten virus v živých lidech, tak by to sice bylo velké vítězství pro lidstvo, ale fakt hromada práce pro současnou generaci.
    Nehledě na to, že by k tomu bylo potřeba hypermoderní vybavení, se kterým bude trochu problém ve světě, který se zhroutil.

    Mimochodem - co se po apokalypse stalo s jadernými elektrárnami? Měly by se samy zastavit - ale mezi americkými jsou i ty nejméně bezpečné.
    Navíc chaos už nastal, takže těžko říct, nakolik může nějaké vyřešení nákazy pomoct. Znáš Den trifidů? Tam byla podobná zápletka a skutečnost, že lidstvo přežilo a začalo se docela velmi pomalu znovu organizovat, nebylo žádným zázračným lékem, který by vrátil svět do předchozích kolejí.

    Mě by spíš zajímala jedna věc - proč ten virus nenapadá zvířata?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam