• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PETER_PANsadba a pěstovaní stromů, i starost o ně
    .. mam privatni diskuzi s timto nazvem ("sadba a pěstovaní stromů, i starost o ně") .. rad bych aby byla verejna
    rozbalit záhlaví
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    TRISSIE: hrušeň kterou jsem sázel na jaře mi přes rok povyrostla o cca 10-12 cm, takže výchovný řez jsem nedělal, snad příští rok, když víc povyroste a bude to potřeba

    Jinak jaký máte kdo názor na výchovný řez švestek? Při koupi (letos na jaře) mi bylo porazeno abych na podzim terminál zkrátil o třetinu a boční větve o dvě třetiny jejich délky. Po načtení nějaké té literatury a vstřebání informací z internetu jsem se touto radou víceméně řídil, i když s vědomím, že pamuje rčení, že se řezem zejména u švestky oddaluje plodnost...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PETER_PAN: netrpělivě čekáme :-)

    Jinak já už mám pro letošek dosázeno. Do jara si budu léčit záda (protože díky uježděnému jílu jsme jámy kopali krumpáčem) a přemýšlet, jak ty stromy sestříhat...

    Mimochodem, jak to máte vy s výchovným řezem? V Jeně mi řekli, že nově zasazené ovocné prořezat až na jaře, v Chládkovi mi ale hrušeň zastříhli rovnou a skoro bez ptaní...
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    .. ted musim prijit na to jak sem presunout prispevky ze sve privatni diskuze :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam