• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    JIKE
    JIKE --- ---
    KA94: budeš kupovat?
    KA94
    KA94 --- ---
    Svítilna Lumintop TD15X Terminator Cree XM-L - LED svítilny Olight, EagleTac, LED Lenser a Tiablo
    http://www.svitilny.eu/svitilny-lumintop/svitilna-lumintop-td15x-terminator-cree-xm-l/prod_235.html
    JIKE
    JIKE --- ---
    FUNIAK: zrovna včera jsem to večer řešil, že namodralé světlo odráží míň barvy, než teplejší. Ale zase tak veliký rozdíl to nebyl.
    A mozek si to dost dopočítá. takže neúplné spektrum budeš mít pořád, chce to najít kompromis. A ani to tolik nevadí... fakt nevadí. pro orientaci to je naprosto dostačující.

    Co ty vyžaduješ od světla? respektive na co chceš svítit?
    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    zdravím pánové, co si myslíte o spektru světelného zdroje? mám ze zkušenosti že namodralé světlo špatně odráží barvy, celkově se s ním špatně orientuje ve tmě. jakou teplotu světelnýho toku by jste doporučili?
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    FINSON: Máš druhou možnost - ze zákona ji do 14 dnů vrátit.

    FINSON: Sakra, teď jsi na to přišel sám... A já chtěl bejt chytrej 8-)1
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: hele dej jim termín tak max 4 dny , pak to vrať. taky mě to nenapadlo :-))
    a po mě ať dneska nikdo nic nechce. jsem uplně mimo :D
    FINSON
    FINSON --- ---
    FINSON: Ježiš já jsem idiot. Při nákupu z eshopu můžu zboží do 14 dnů vrátit. Takže jestli ji nikdo nechce, domluvím si na LEDshopu výměnu. Pro Pražáky, kteří by ji eventuálně chtěli, má ta moje výhodu v tom, že já po nich nebudu chtít poštovné. Tu stovku tak jako tak slevím, za blbost se platí.
    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: Stane se, no ;-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: sakra to je pech. to je něco jako já :-) :-(
    FINSON
    FINSON --- ---
    Jsem asi udělal chybu: Pořídil jsem si svítilnu Klarus NT10 a pořádně si neprostudoval info.

    Takže, vadí mi, že jede pouze na alkalické baterie CR123 s napětím 3,0 V, nelze do ní použít nabíjecí 3,7 V RCR123 (akumulátor 16340) - nejvyšší napětí, které zvládá, je 3,2 V. Jinak bych byl spokojen, umí to probírané namáčknutí, má druhé tlačítko na nastavování módu, úrovně intenzity světla vyhovují, nastavený mód si pamatuje, velikostí je akorát do té malé kapsičky v pravé kapse na džínách...

    Takže, kdyby o ni měl někdo zájem, přenechám mu ji o stovku levněji, je nová, včera mi přišla. Jinak se s tou její bateriovou rozmlsaností nějak smířím...
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: tak to pak sorry. fakt mám dneska den že všecko co řeknu je nějak uplně blbě :D

    a ta TANK 703 tam není? - výdrž ?
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: No, vzhledem k tomu, že nerez je o 150 dražší... 8-)))
    1) Vyrobena z letecké slitiny hliníku s povrchovou úpravou HA III odolnou proti poškrábání, barva černá.
    2) Vyrobena z nerezoceli, barva stříbrná
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: no vidíš to. to dělám často, ale zrovna nějak.. :-)) dík :D

    já to nosim v kapce. to nerez není to náhodou je druh nástřiku, tedy nerez bez nástřiku a druhá nerez s nástřikem ? :-)
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: http://www.tank007.com/view_products.asp?id=360
    Nejlepší je podívat se na stránku výrobce 8-)))
    Jak tato, tak 701 má vydržet hodinu. 8-)

    Já zatím řeším. EOS je o cenťák menší, má max. sice jen 96 lm, ale jako záložní to stačí. Stejně i Tiablo jedu pouze na 40. A možnost fungovat na 22 lm s životností 4 hodiny, kdyby bylo potřeba.
    A oputil jsem variantu nerez - zbytečně vyhozený prachy, stejně to na klíčích nosit nebudu a okamžitě to vrazím do nějakého pouzdříčka.


    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: asi ta 703... ještě nad tim ale dumám.. ale tam nepíšou výdrž ... předpokládám že na TK-701 jestli se nepletu je 1,5hodky, tak na TK-703 bude asi tak 40min , ?_?
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: Do TK-703 nebo TK-701?
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: tak tak, podle soudruha. ale to Tiablo mám paměť :-)


    GALENIUS: já asi půjdu do Tanku 1x AAA.. něco levnýho do kapsy. to MTE je přecijenom trochu větší na 1x AA do kapcy od džín
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: Jo, to si říkám taky. Ta cena je větší než to AA. Kdyby to bylo tak kolem 700, tak bych do toho asi šel, ale takhle... 8-/
    Asi pak pořídím to EOS... akorát uvažuju, jestli nerez nebo černěný. Asi vyhraje nerez.

    FINSON: To ti můžu podepsat. Když se mi u Tiabla omylem přepne mód na Military, často trávím pár minut tím, než se mi to konečně podaří přecvaknout opět zpět. Nejlepší přepínání módů je nějaké překlikávátko.
    Naštěstí Tiablo v B módu si pamatuje jak bylo naposled zapnuté

    BTW nemá někdo to iTP A3 EOS? Zajímalo by mě jak se to zapíná a jak tam funguje to přepínání módů.
    Nebo možná napíšu na LEDShop.
    FINSON
    FINSON --- ---
    Upřímně, mně měnění módů namáčknutím spínače trochu sere, radši si nastavím potřebný mód jinak a úplně ideální je, když si ho svítilna pamatuje i po vypnutí. Není nic lepšího, než si se zrakem adaptovaným na tmu bliknout plnou silou v turbo módu, protože v něm se ta svítilna prostě vždycky zapíná. Na nízký výkon se musí dvakrát namáčknout (první namáčknutí je strobo na plném výkonu, taky fajn). Ale to už jsou jemné nuance závislé na individuální chuti každého soudruha.
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: má to namáčknutí :-) a mětí to i tim mody.. to je taky super..


    GALENIUS: na to AAA Tiablo jsem koukal. ale za tu cenu spíš už klasický, ale to máme.

    takže to musí bejt za 1/ cenu AAA.. aby to bylo taknějak pro mě okay..


    to namáčknutí má pro mě význam.. protože takhle na asi 5 sec likviduju moc vypínač na tom MTE 1x AA.

    takže Tiablo...
    FINSON
    FINSON --- ---
    GALENIUS: To jsem ti psal propříště ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam