• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MACKIEE
    MACKIEE --- ---
    Muzu jeste dotazek? Chtel bych se vice vzdelat ohledne zalohovani.. Nyni zalohuju slozku ~/home a /etc, je jeste neco co bych mel zalohovat, abych si pri pripadne havarii dal vse zase nazpet? Jde mi hlavne o nastaveni programu, netu, apache, atd...

    Vytvoril jsem si nasledujici script, ktery pro mne zalohuje:

    #!/bin/bash

    echo "Začínám kopírovat složku etc..."
    sleep 1
    tar -uvvf /media/disk/zaloha/etc.tar /etc/
    echo "Složka etc zazálohována..."
    echo "Začínám kopírovat složku /home/mackiee"
    sleep 2
    tar -uvvf /media/disk/zaloha/mackiee.tar /home/mackiee/ --exclude=Data/*
    echo "Složka home zazálohována..."
    sleep 1
    exit

    Je to tak v poradku? Pokud bych nainstaloval novy linux na jinem pocitaci (treba i jinou verzi, rekneme treba nove KDE), bude to pouzitelne?

    Kamarad jeste rikal, abych to zalohoval na stejny system (ext3), tak jsem si tak naformatoval flashku, ale pak jsem to vyresil tim, ze to taruji, takze by prava mela byt zachovana, ze?
    MACKIEE
    MACKIEE --- ---
    JTP: zazrak! :) Dekuji!!!
    JTP
    JTP --- ---
    Na nastavování wifi i lan se mi nejvíc osvědčil wicd. Umí všechno možné i nemožné. Dopručuju.
    wicd.sourceforge.net
    MACKIEE
    MACKIEE --- ---
    Zdravim a prosim o pomoc,
    mam problem s pripojenim na wifi s WPA (WPA2) zabezpecenim. Snazil jsem se googlovat a zjistil jsem, ze potrebuji wpa_supplicant a k tomu eventuelne Wlassistant.

    Jedu na Debian lenny-stable+kde3.5.

    Wlassistant pouzivam nyni, ale nejde mi naistalovat verze 0.5.7, protoze to chce novejsi libqt3-mt >= 3.3.3.8. Ta soucasna verze (0.5.5) neumi wpa, jen wep sifrovani, takze se s tim pripojim jen na nezabezpecenych sitich :(

    Tak jsem na to sel jinou cestou; nainstaloval jsem wpa_gui, ale tam nejde nic editovat, asi tomu chybi nejaky konfigurak nebo co. Z prikazove radky mi nejde wpa_supplicant spustit, pise mi to toto:

    ~$ wpasupplicant
    bash: wpasupplicant: command not found
    ~$ wpa_supplicant
    bash: wpa_supplicant: command not found

    man wpa_supplicant pritom funguje a dle synaptiku mam nainstalovane i wpa_supplicant.

    Je tu asi nejaka "drobnost", kterou jsem neudelal / nepochopil. Mohl by me nekdo prosim postrcit co delam spatne?
    JOHANNSTEIN
    JOHANNSTEIN --- ---
    DESPERADO123: nějaká chyba procesu je dost široký pojem:) uz je pro linuxy vytvoreny Tor bundle kde nemusis nic instalovat a prohlizec s Torem spustis to velice jednoduse tak mozna zkus to( http://www.torproject.org/dist/torbrowser/linux/tor-browser-gnu-linux-i686-1.0.15-dev-en-US.tar.gz ) ale instalace pro 10.10 je stejna jako pro 10.04..
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    Ahoj. Chtěl sem si nainstalovat Tor http://wiki.ubuntu.cz/Tor . Vše sem udělal podle návodu ale když spustím Torbutton tak to hází nějakou chybu procesu. Napadlo mě jestli to není tím, že sem upgradoval na novou vezi Ubuntu 10.10 a návod je pro 10.04. Ostatní programy my ale fungují v pořádku, tak nevím...
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    SAMGARR: S procesem ktery ti uz bezi neudelas nic. Musis ho v te screene spustit.
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    SAMGARR: CTRL+Z a bg ti nefunguje? (nezkoušel jsem u ftp, ale u jiných aplikací mi to fungovalo)
    jinak příkaz screen ftp... a po rozběhnutí již zmiňované CTRL+A+D .. návrat screen -x
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    SAMGARR: nejdrive musis screen(u) nastartovat a pak v nem nahodit tu aplikaci. Pak screen(u) das do pozadi (detach) pomoci ctrl +a +d
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    MR_DAN: precetl jsem man, ale nenarazil jsem jak do ucityho screenu presunouz bezici aplikaci....
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SAMGARR: urcite to jde ve screen-u
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    prosim o radu, kopiruju v terminalu na ftp soubor, ktery ma asi 15gb na ne moc rychle lince. Nedoslo mi, ze po odhlaseni (jsem pripojenej pres ssh na vzdaleny server) se prenos ukonci. Bohuzel se mi nepodarilo pomoci disown a nohup odeslat ulohu na pozadi, pokazdy se ukonci:( diky za tipy a rady...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    OGLOKOOG: zkus mp3blaster nebo MOC.
    OGLOKOOG
    OGLOKOOG --- ---
    Ono je to vlastně nečekaně pohodlné. Nějaké randomizování z celé knihovny nevedu, to dělají jenom prasata, takže poslouchám jenom celá alba a to je pak otázkou několika vteřin - přecdčkuju se do složky (což je rychlejší v konzoli než v Dolphinu :D), ls > play, mplayer -playlist play a jedeme.
    OGLOKOOG
    OGLOKOOG --- ---
    Já přehrávám hudbu mplayerem v konzoli, protože Amarok mě sere.
    ATAN
    ATAN --- ---
    Gentoo, jedine gentoo. :)
    KYTT
    KYTT --- ---
    KUROZUKA: Pokud si rád hraješ a už ses na Linuxu něco naučil tak zkus Arch, ten je teď v kurzu :)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    QWWERTY: ja posledni dobou jako prehravac pouzivam http://deadbeef.sourceforge.net/. Rychlej, jednoduchej a podporuje vic playlistu formou zalozek.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Ja jsem se v poslouchani hudby dopracoval k "mpd + vlastni skripty ktery volaji mpc klienta" - otazka je, jestli by to neprislo QWWERTY-mu prilis hardcore.
    NYX
    NYX --- ---
    tisk vic stranek na jednu je snad primo v KDEckovem print dialogu, ne? tj. vsechny kdeckove aplikace by to mely umet automaticky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam