• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GILHAD: to taky jde, provozoval jsem 266MHz PII, ale s distcc a to beze suprove ;))
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    ARAUCARIUS: Ja donedavna provozoval Gentoo na Pentiu 100 MHz, 48 MB RAM. Nerikam, ze by snad bezelo rychle, ale slapalo spolehlive. Ale je to hardcore.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ARAUCARIUS: no zalezi hlavne na biosu. Podle me by se to dalo obejit mit polozku v grub(u) a potom nabootovat z USB. ;)
    KYTT
    KYTT --- ---
    hele mám takovej problém s prohlížečem Epiphany...docela se mi líbí, jednak mám slabost pro nativní GNOME aplikace a jednak je oproti FF ukrutně rychlej, ale má zvláštní problém s velikostí písem na některejch stránkách

    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    DELVIT: díky, zkusím, btw asi mi to nepoběží na USB boot, že?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ARAUCARIUS: no to je tezke poradit ;). To chce vice vyzkouset. Puppy musis vzit tu retro verzi. Mam vyzkouseno puppy linux na podobne konfiguraci, takze to bezi ;).

    Muzes jeste vyzkouset distra jako jsou:
    DeLi Linux (alias ConnochaetOS) - http://www.connochaetos.de/wiki/ (pro opravdove vykopavky)
    Wolvix GNU/Linux http://wolvix.org/

    Jinak graficke prostredi bych doporucil icevm ci window maker.

    A jako office - abiword, gnumeric. Pokud to pujde pomalu muzes zkusit Siag Office - http://siag.nu/.

    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    doporučí mi někdo verzi linuxu pro jednu takovou hračku? IBM Thinkpad 600 z roku cca 98, 223MHz procesor, 32mb RAM... Zkoušel jsem BeaFanatix, Damn small linux, i Puppy, ale nechce to nějak pobrat...neví někdo o něčem málo náročnym i s nějakými office programy?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    mám dotaz - v xfce4 jsem používal plugin do panelu, kde byly poznámky, co jsem si napsal. fungovalo to na principu, že v panelu byla ikona, na kterou jsem kliknul a poté se vyrolovalo malé okénko, do kterého jsem si mohl psát poznámky. přešel jsem na KDE a tato věc mi velice chybí, plasmoid na poznámky, který je součástí 4.4.X funguje naprosto jinak - buďto je na ploše nebo jako kratičký kousek textu přímo v panelu, což mi nevyhovuje ani jedno. rád bych našel něco, co se chová stejně jako plugin pro xfce, věděl by někdo o něčem, prosím?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Tak :) Ostatni distra ale vetsinou pouzivaji stejne, ci velice podobne pojmenovane konfiguraky, takze kdyz se podivas co mas v systemu a upravis to, tak to asi udelas spravne :)

    jeste asi zminit, jak spustit jen JEDEN program s danymi locales v obecne jinem prostredi (at uz z radky, nebo ze skriptu):

    LC_MONETARY="cs_CZ.UTF-8" eqonomize
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    QWWERTY: jen si ty český locale doinstaluj, systém je stejně nepoužije, dokud mu neřekneš, například export LC_MONETARY="cs_CZ.UTF-8" ;-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    tak po té co sem vzdal hledání softwarovejch alternativ a trpim na tom co je dostupný, tak potřebuju help

    aktuální locale:
    LANG=en_US.UTF-8
    LANGUAGE=
    LC_CTYPE="en_US.UTF-8"
    LC_NUMERIC="en_US.UTF-8"
    LC_TIME="en_US.UTF-8"
    LC_COLLATE="en_US.UTF-8"
    LC_MONETARY="en_US.UTF-8"
    LC_MESSAGES="en_US.UTF-8"
    LC_PAPER="en_US.UTF-8"
    LC_NAME="en_US.UTF-8"
    LC_ADDRESS="en_US.UTF-8"
    LC_TELEPHONE="en_US.UTF-8"
    LC_MEASUREMENT="en_US.UTF-8"
    LC_IDENTIFICATION="en_US.UTF-8"

    potřebuju změnit MONETARY kvůli eqonomize, ptže očividně nemá přepínání měny a používá to co najde v systému (samozřejmě mohl bych najít jinej program, nicméně změna na českou měnu se mi jeví jako užitečná do budoucna)

    hlavně bych potřeboval poměrně podrobnej postup jak přidat CZ locale a změnit jenom MONETARY ... není v mym zájmu abych nahrál kompletní CZ (nepřeložený části systému, nepochopitelnej překlad, etc..)

    ...a možná změnit i MEASUREMENT (i když ten zatim asi nijak extra nevyužívam) a pak TIME (kalendář mi začíná nedělí, tak třeba by se to fixlo .. de o Date&Time pro xfce panel)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KYTT: Takze v jednoduchosti odzkouseno. Normalni kancelarsky balik. Nevim detailni ficury. Umi to export do pdf, ulozit jako doc (2003, 97), pocket word, atd. Umi to spellcheck atd. Vice casu jsem na to nemel.... Nevypada to spatne, nevim jak to bude s "detailnima" funkcema.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KYTT: haha, no tak jestli pouzivas latex, tak tohle ti ho urcite nenahradi :))))
    KYTT
    KYTT --- ---
    DELVIT: tak pak kdyžtak podej stručnej report :) já už od těhle wisiwyg záležitostí utek k latexu a je to docela úleva :)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KYTT: prave to chci vyzkouset, protoze nevim :)
    KYTT
    KYTT --- ---
    DELVIT: je v tom nějakej výraznej rozdíl oproti OOO?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Moznost stazeni baliku softmaker Office zdarma do konce mesice: http://www.loadandhelp.de/home-en.html (ti co pouzivali palm jiz znaji vyrobce ;).
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    USTRICA+ZUZU: jinak jestli to s prací s multimédii myslíš v linuxu vážně, tak se asi kromě toho ardouru bude hodit tahle distribuce: http://ubuntustudio.org/
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ZUZU: jj tenhle se lisi od tech vsech tim, ze jsem prave na tom pocitaci a mam spustene ty 2 obrazovky :). Jinak tohle je pro hd4850 - catalysty 10.6. Tak vice stesti priste :)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    DELVIT: dík za tip. takových jsem postahoval a vyzkoušel desítky. no, asi to vzdávám prozatím. díky za vše.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam