• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    USTRICA
    USTRICA --- ---
    tak už to jde:)
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    DAGO: povolit přímou komunikaci s HW.. pak můžeš na hostu použít příslušný ovladač či sw k němu (zřejmě ti jde o win verzi..)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    DAGO: vyber si: http://wiki.wireshark.org/Tools - sekce traffic generators bude obsahovat to, co hledas.
    DAGO: asi bude mozny virtualboxu primo zpristupnit tu wifi kartu, otazka je, ceho tim chces dosahnout
    USTRICA
    USTRICA --- ---
    a ještě jedna věc mi neni jasna jak použit ten Jack Control
    USTRICA
    USTRICA --- ---
    RADICETA: to taky jaksi nepomohlo
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    USTRICA: Teda, nic o tom nevím, ale na tom obrázku máš ty řádky zakomentované - smaž si ty # na příslušných řádcích (místo #@audio jen @audio) tedy pokud to není nějaký historický výjev.
    USTRICA
    USTRICA --- ---
    MR_DAN: díky, tak jsem to dopsal pač jsme to nikde nenašel (kromě povídání k rtprio a nice) ale nic to nepomohlo stale to nefunguje...

    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    USTRICA: sudo nano /etc/security/limits.conf
    a tam najdes tyhle radky, kdyz budou jiny, tak je prepises, aby byly takhle a kdyz nebudou vubec, tak je dopises nakonec
    USTRICA
    USTRICA --- ---
    MR_DAN: ne, nevím jak udělat toto Please check your /etc/security/limits.conf for the following lines
    and correct/add them:

    @audio - rtprio 100
    @audio - nice -10
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    USTRICA: Please apply all the above mentioned changes and start jack again! jsi zkousel?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ARAUCARIUS: Aha tohle já řeším připojením kamery do DVD rekordéru a nahráním na DVD-RW. Se soubory pak pracuji v PC není to v nejvyšší kvalitě (jen v nejlepší co umí DVD), ale mě omezuje výkon počítače a tak jsem před lety raději koupil rekordér než hardware. Až budu kupovat nový comp dám i fi-wi.
    Ale zkus i tohle:http://www.google.com/linux?hl=cs&q=Sony+Handycam+Ubuntu&btnG=Hledat&lr=
    USTRICA
    USTRICA --- ---
    STEFAN: sory, jsem asi natvrdlej, ale nainstalovaný ho mám a když dam první příkaz z te rady tak mi to vyhodí akorát
    jackd 0.118.0
    Copyright 2001-2009 Paul Davis, Stephane Letz, Jack O'Quinn, Torben Hohn and others.
    jackd comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY
    This is free software, and you are welcome to redistribute it
    under certain conditions; see the file COPYING for details


    JACK is running in realtime mode, but you are not allowed to use realtime scheduling.
    Please check your /etc/security/limits.conf for the following lines
    and correct/add them:

    @audio - rtprio 100
    @audio - nice -10

    After applying these changes, please re-login in order for them to take effect.

    You don't appear to have a sane system configuration. It is very likely that you
    encounter xruns. Please apply all the above mentioned changes and start jack again!
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MATHEW_ER: tak pochopitelně, že dá
    ale u flashek a externích disků většinou řešíš, aby to bylo funkční když přijdeš k někomu, kdo nic takovýho napoužíva > nemá driver, běží v defaultu

    a btw ten Ext driver pro Win mi teď posral partishnu s Mintem - naštěstí stačil fsck a už zase jede, ale je to vopruz, když něco potřebuješ a během bootování na tebe vypadne akorát, že / je připojený jako ReadOnly
    MATHEW_ER
    MATHEW_ER --- ---
    QWWERTY: driver se da doinstalovat... http://www.fs-driver.org/
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    COLBEN: abych pravdu řekl, tak moc nevěřim ani NTFS ... už několikrát sem se setkal s tim, že odešla MFT (nebo mirror) a řešenim bylo akorát nasypat data jinam, zformátovat a nasypat data zpátky (pochopitelně před tim sem zkoušel fix přes testdisk, etc.. neúspěšně)
    o chybách vznikajících bez umountu nebo "bezpečnýho odebrání" nemluvě

    řešenim by mohl být exFAT (FAT64), ale ten zas není podporovanej v základu na XP a podporu na linuxu netušim

    jak by byl život snažší, kdyby wokna v základu podporovaly aspoň ext3 :|
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    WIL_M: Skoro jakoby v Archu, Dedianu, Gentoo nebo Slacku s ntfs nějaký problém byl :) Stačí mít ntfs-3g a umět používat příkaz mount (jak se mi to zrovna teď hodí). Mimochodem - nepřestal Thunar automaticky připojovat i ostatním, nebo to dělá jen mě?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    JAZZZ: v diskuzi tohoto typu a po podobném dotazu bych nečekal nic jiného než *Ubuntu, OpenSuse, Fedoru nebo jim podobný distra, kde s podporou ntfs nebude jedinej problém :)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    mate oba pravdu, ale vzhledem k tomu ze nevim co ma za distribuci je fat32 jistotka. na flashky ji treba davam radsi a to dokonce i na bootovaci. jinak samozrejme ntfs. jen mam jeste v zive pameti jak sem se s tim pred 5ti lety asi dva dny matlal nez sem to rozbeh pres jakesi neoficialni rozsireni, co udelal nejakej cech.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    JAZZZ: rekl bych, ze v dnesni dobe v pohode NTFS.. preci jen fat32 ma omezeni, na maximalni velikost souboru 4GB, coz se docela vylucuje treba s filmama ve full hd kvalite, ktery se na externim disku casto prenasej, plus problem s kodovanim diakritiky. plus fat32 na maximalni velikost ofiko 100 neco GB, coz se sice da ojebat, ale stejne... za mne jednoznacne ntfs, fat32kou si zadelava na problemy
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JAZZZ: hlavně počítat s tim, že jestli tam hodí FAT32, tak může zapomenout na HD filmy v MKV kvůli souborum >4Gb ... a stejně tak větší ISO soubory
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam