• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WIL_M:
    no jestli tam je jasne pravislo ze se to maze po trech a ne po dvou dnech asi bych se dukladne zamyslel jak se vyhodnoti ta podminka vuci konkretnimu datumu vs konkreztni dobe spusteni vs jkonkretnimu vztahu mezi presnym casem kdy to mazes a kdy byl log vytvoreny... jestli me chapes...
    PUPU
    PUPU --- ---
    WIL_M: a pocitas 'dny' skutecne jako 24 hodin? tj pokud ten prikaz pustis o pulnoci a soubor je modifikovany v pul ctvrte, pak se pochopitelne nesmaze
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    KOC256:
    -rw-r--r-- 1 root root 6398101 dub 28 03:37 20110428-mail.txt

    maže se mi to až po třech, místo dvou dnech, což je ještě divnější :)

    [root@cent ~]# lsof | grep 20110428-mail.txt
    [root@cent ~]#
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WIL_M:
    jake ty soubory maji atributy? jsou OK? nejsou lockle?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WIL_M:
    tak neco ti tam ty soubory mrvi...
    ja ten muj dotaz spolehlive pouzivam...
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    KOC256, PUPU: tak nepomohlo, pánové :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WIL_M:
    find /var/backups/day/www/ -type f -mtime +7 -delete
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    PUPU: zkusím to s tím přepínákem, ale mám pocit, že to už jsem taky zkoušel, díky :)
    PUPU
    PUPU --- ---
    WIL_M: ctime je cas posledni modifikace inodu, takze ho ovlivnuje treba i chmod. ja osobne bych spis pouzil mtime
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    nějak mi nefunguje find, jak bych potřeboval - mažu s jeho pomocí logy starší než dva dny a občas se stane, že tam zůstanou i starší, netuším, proč. nevidím tam žádnou souvislost s čímkoliv, jako den v týdnu nebo tak něco.

    find /files/zaloha/${co}/ -ctime +1 -delete

    co dělám špatně, prosím? :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MR_DAN: tak to nejde ... chybi mu tam ten ath0 ... a s wlan0 to zahlasi ioctl operation not supported ...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MR_DAN: ano vybiral sem to striktne kvuli atheros chipsetu ...
    to je druha vec co mi trochu nejde do hlavy ... vsude se pro atheros pise ze se hlasej jako ath ale ja to tam mam jako wlan ... muze to bejt jenom rozdil mezi nejakou starsi verzi ubu a 10.10 anebo neni ...
    kazdopadne dik zkusim to
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    GANDALFSEDY: jestli to ma atheros chipset (zjevne) tak se to do jineho modu prepnout da
    wlanconfig ath0 destroy
    wlanconfig ath0 create wlandev wifi0 wlanmode <mode>
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ten madwifi je verze 9.4.0 current ..
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    Zdravim
    vite nekdo zda je mozne mit TP-WN350GD (AR5007G) v master modu? snazim se to nastavit v ubuntu server 10.10 ... [ http://madwifi-project.org/wiki/Compatibility/TP-Link ] se pise out of the box ale neni tam zrovna jestli mysli ten master nebo mam verit tomu druhemu ze na master je nutne to mit pres hostapd ... protoze v managed to jede oob, ale pouziva to ath5k, podle navodu na ubuntu forech na rozjeti wifi routeru sem tam dal madwifi ale ath_pci "nevidi" tu kartu ... sice to nacte modul ale nic z toho

    pripadne nejaky krok-za-krokem postup jak to rozjet pres ten hostapd by bodnul ..
    predem dik
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ADMIX:
    jo super. dik jede :o)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    KOC256: escapni ten dolar na konci
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GILHAD:
    ADMIX:
    oboji funguje v prikazovem radku ale asi podstatnou informaci co jsme tu nezminil je ze to potrebuji v perl scriptu a nejak se mi nedari o spravny escape

    my @seznam = `echo "show databases" | mysql -uroot -pheslo | egrep -v '^(Database|information_schema|mysql)$'`; -- nefunguje
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    mysql -uroot -pheslo -N -e "show databases" | egrep '^(databaze1|2|3...)$'
    nebo tak nejak :)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    grep -v 'Database\|information_schema\|...'
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam