• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KAERO
    KAERO --- ---
    PEJR: treba (X/K)Ubuntu na to ma jednoduchou klikaci utilitu.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    PEJR: je :)
    PEJR
    PEJR --- ---
    Prosim vás, je možný nainstalovat linux na usb flashdisk?
    KOJA
    KOJA --- ---
    MIRROR: V tom pripade jsem na tohle kratkej, pockej az Ti poradi nekdo z fundovanejsich. Jenom jeste pro jistotu, jak vypada /etc/apt/sources.list?
    MIRROR
    MIRROR --- ---
    KOJA: to samy..
    KOJA
    KOJA --- ---
    MIRROR: Urcite na lennyho. Zkus aptitude upgrade, ne safe-upgrade.
    MIRROR
    MIRROR --- ---
    KOJA: na sources na lennyho
    [Bash] # aptitude safe-upgrade Čtu seznamy balíků... Hotovo Vytvářím strom záv - Pastebin.com
    http://pastebin.com/gGfmJKJA
    MIRROR
    MIRROR --- ---
    KOJA: mam nastavit sources na lennyho nebo squezyho?
    KOJA
    KOJA --- ---
    MIRROR:
    A kdyz ho nechas at si updatuje co potrebuje?
    sudo aptitude update
    sudo aptitude upgrade
    MIRROR
    MIRROR --- ---
    KOJA: http://pastebin.com/c6QtQRy4
    verze
    uname -r
    2.6.8-2-386
    KOJA
    KOJA --- ---
    MIRROR: Rozhrani existuje hromada ale z Tebou uvadenych duvodu bych na server opravdu nic neinstaloval, nedava to smysl. Kdyztak se zkus podivat na tyhle:
    Openbox: poznejte skutečný WM - Root.cz
    http://www.root.cz/clanky/openbox-poznejte-skutecny-wm/
    FluxBox - Root.cz
    http://www.root.cz/clanky/fluxbox/
    KOJA
    KOJA --- ---
    MIRROR: Popravde se mi to zda celkem neuveritelny, ze bys mel pod lennym tak stare jadro, ze by nebezelo kde nebo gnome. Se zavislostma jsem mel obcas potize a vzdycky pomohlo pouzit namisto apt-get aptitude. Aptitude zavislosti vzdycky rozmota a nabidne reseni.
    Zkus sudo aptitude install kde. To prenaseni konfigurace bych delal az kdyz nebude zbyti.
    MIRROR
    MIRROR --- ---
    ADMIX: mam rad barvicky :-) nebo existuje nejaky fakt jednoduchy graficky rozhrani kdyz potrebuju treba presouvat soubory aby se mi to hezky ovladalo? (nic proti mc, ale radsi neco hezciho) a jak prosim pak obnovim konfigurace? (nainstaluju ty balicky, pak vsechno vypnu, prekopiruju zpatky ty konfiguraky a bude hotovo?)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    MIRROR: gnome nebo kde na server? :)
    zazalohovat /etc, ps axf, dpkg -l, projit konfiguraci vsech bezicich demonu a vyzkoumat, zda maji nekde lokalne data, a pripadne taky odzalohovat
    MIRROR
    MIRROR --- ---
    Ahoj, prosim prevzal jsem jednu sit a k v ni i jeden server v linuxu, na ktery se moc nesahlo ale funguje. Jedna se o Debian lenny, pri pokusu upgradnout jadro (to potrebuju abych nainstalovatl gnome nebo kde) nebo cokoliv jinyho se dostavam do nesplnenych zavislosti ktery mi zkousel vyresit i jeden profik linuxak, ktery mi rekl at si radsi ozalohuju configy a smazu a zacnu znovu ze to vyjde jednoduseji. Existuje nekde postup co vsechno zalohovat? (nejlepe seznam adresaru a postup jak to obnovit?) Diky
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: v KDE by to mohlo byt nastavitelne jednoduchym klikanim (ja mam treba ze nektere aplikace se mi po startu vzdy maximalizuji atd.)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    QWWERTY: Asi bys měl specifikovat, jakého používáš správce oken, jinak jsou to jen výstřely ve tmě.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    situace:
    mám PC - k němu 2 monitory (časem asi 3), po startupu se spustí 2 aplikace a potřebuju, aby každá na konkrétním monitoru

    našel sem, že z terminálu přes DISPLAY="ID"
    ID zjistím v nvidia-settings X Screen Info - když sem spouštěl aplikace na primárním (ID 0), tak np - ale když sem pak zkoušel ten druhej, tak 1, 1.0 ani 0.1 nefungovalo
    ...další problém tuším v tom, že se mi otevírá akorát Nvidia settings, ale systémový mi řekne, že mu chybí randr
    a navíc je primární monitor připojnej přes analogovej KVM switch, takže grafika si z něho nevytáhne ani info > nenastaví se ani nativní rozlišení, ptže ho má za Unknown CRT (ofc je LCD)

    pár návodů a manuálů sem četl, ale potřebuju ozkoušený, nejpřehlednější a nejjednodšší řešení (nejlíp ověřený z praxe)
    tuší někdo z vás nějakej způsob nebo utilitu, jak tohle realizovat? ..a to bez složitýho skriptování/konfigurování? já bych to možná i zvládl (i když sem v linuxu bfu), ale po konci brigády to budou udržovat v chodu kolegové a ti nejsou až tak linux-friendly
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam