• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LUDO: poustis to jako root?
    normalni uzivatel nema na plno veci pristup
    LUDO
    LUDO --- ---
    ADMIX: nefunguju, proste napisem "ifconfig" a nasleduje klasicka hlaska "ifconfig command not found"
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    LUDO: Co znamena "neslapu" ? LXDE neznam, zkus googlit (lxde set display brightness apod.)
    LUDO
    LUDO --- ---
    Nainstaloval som na novy notas Lenovo Thinkpad Edge E420 Debian z Bussiness Card obrazu a hodil tam LXDE prostredie. Som v podstate zaciatocnik a potreboval by som poradit ako rozchodit wifi a nejak poriesit ovladanie jasu obrazovky.

    Takisto mi neslapu prikazy ifconfig a iwconfig pricom balik net-tools ktory by ich mal obsahovat mam nainstalovany. Ak ma niekto radu tak na to prosim chodte trocha polopatisticky.

    Diki
    PELDA
    PELDA --- ---
    PELDA: egrep '(slovoA|slovoB)' neco.txt
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    grep slovoA\\\|slovoB neco.txt
    nebo
    grep "slovoA\|slovoB neco.txt"
    PELDA
    PELDA --- ---
    funguje, diky vsem!
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    PUPU: přesně tak, obyčejný grep OR parametr | nezná.. je možné použít i bez závorek: egrep 'slovoA|slovoB' neco.txt
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    PELDA: grep -e slovoA -e slovoB neco.txt
    PUPU
    PUPU --- ---
    PELDA: zkus "egrep '(slovoA|slovoB)' neco.txt"
    PELDA
    PELDA --- ---
    PELDA:
    GILHAD:

    nevraci mi to nic... nespis byl spatne uz puvodni vyraz. pritom

    grep slovoA neco.txt
    i
    grep slovoB neco.txt

    mi radky vraci.. ?
    PUPU
    PUPU --- ---
    GILHAD: nebo do apostrofu '...'
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    grep slovoA\|slovoB neco.txt
    PELDA
    PELDA --- ---
    Potrebuji regularni vyraz ktery zobrazi radky s jednim nebo druhym slovem. Nasel jsem, ze to je operator.

    grep slovoA|slovoB neco.txt

    Toto z pochopitelnych duvodu nefunguje... Poradite?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Jsem sám komu se teď nedaří se s CenterIM připojit k Gtalku?
    JIRRA
    JIRRA --- ---
    pokud tu nekdo pouziva mumble na ubuntu (konretne 11.04) pls posta neco s nim nemuzu vyresit .)
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ssh jen jako management a na reseni problemu nejake intenzivni vyuzivani scp neni v planu

    jeste jsem si ted vytahoval statistiky a dlouhodoba zatez je 2,5 % tech 20% je ve spickach, kterych tak pet za tyden a trvaji v ramci desitek vterin, takze no problem

    diky za odpoved
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VLASTIS: tak pokud mas k dispozici 80%, tak to bude v pohode. Problem mozna nastane, az ty dalsi 3 stroje zvysi zatez. A taky jak intenzivni bude vyuziti ssh.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    no bude se jednat o fc10 na virtualizovane platforme }jako podklad je dvouprocesorovy dualcore intel na 2,6GHz s 8GB pameti
    na stejnem zeleze bezi jeste dalsi tri stroje, ale celkova zatez je dlouhodobe pod 20%

    co ve budu potrebovat? routing, nejake ACL na urovni iptables(jen na zakalde L3 a L4 informaci), syslogovani, snmp a ssh

    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VLASTIS: No zadnou statistiku z rukavu nevysypu, ale zalezi na tom co vsecho ten system dela krome routovani :). Jake zelezo mas na vyber a na jakych parametrech ti hlavne zalezi (uspora energie, vykon, zaloha, atd.)?
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    Ahoj,
    muzete mi pls poradit - potrebuji routovat IP a IPX provoz
    jsou nejake performance statistiky, ze kterych se da odhadnout +-jake zelezo bude treba k routovani provozu, ktery muze dosahnout az 50mbit IP, 2-3mbit IPX
    system je FC10

    Zatim jsem nic nevygooglil
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam