• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PUPU
    PUPU --- ---
    SPYYDY: tedy, presneji receno - misto prvniho $1 vstupni_soubor a misto ${1%.pdf}.ps vstupni_soubor%.pdf.ps
    PUPU
    PUPU --- ---
    SPYYDY: nevim jestli zrovna tohle funguje, ale pokud ano, pak staci misto $1 zadat vstupni a misto $2 vystupni soubor
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    Upozornění: lama dotaz
    Ahoj, potřebuju změnit barvu fontu v jednom pdf z černý, našel jsem tenhle "návod" (http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/151080), nicméně jako správnej lumík vlastně moc nevim, co s tim. Když tam zadám cestu k pdf i výstupu, vyleze mi prázdný pdf.
    Cesty k jakejm souborům patří do těch úvozovek?

    df2ps "$1"
    sed -e 's/setrgbcolor/pop pop pop/g' -e 's/setgray/pop/g' -e 's/^%%EndPageSetup/0 0 1 setrgbcolor\n%%EndPageSetup/' "${1%.pdf}.ps" > "$2"
    KAERO
    KAERO --- ---
    kdyz das nainstalovat, tak se ti objevi okno kde je vlevo seznam kategorii aplikaci, a vlevo dole je "Nainstalovat program, ktery neni v seznamu". takhle muzes nainstalovat cokoliv. ty playonlinux skripty jsou hlavne urcene pro aplikace, ktere potrebuji nejake winetricks nebo knihovny navic.
    LUDO
    LUDO --- ---
    LUDO: instalaciu cez playonlinux myslim
    LUDO
    LUDO --- ---
    KAERO: prave v manuale som nasiel len sposob ako instalovat len cez tie preddefinovane skripty
    KAERO
    KAERO --- ---
    LUDO: ne. nainstalujes paradise poker pres playonlinux do samostatneho adresare ("winebottle" se tomu rika), pro ktery muzes nastavit wine verzi, kterou se to pousti. si precti manual ne?
    LUDO
    LUDO --- ---
    Momentalne to teda pod Wineom vypada tak, ze Paradise Poker pri zakrtnutej moznosti Emulacie Virtualneho Desktopu len preblikne a nic sa nedeje
    LUDO
    LUDO --- ---
    KAERO: takze v playonlinux pridam medzi nainstalovane verzie Wine 1.3.23 a potom pustim exe subor mimo PlayOnLinux?
    KAERO
    KAERO --- ---
    LUDO: he? tak co resis? u toho paradise poker platinum je napsane ze to je wine verze 1.3.23. nervujes se nad vlastni neduslednosti. nainstaluj si playonlinux, tam si naklikej wine verzi a spust instalaci. jde to samozrejme i pres prikazovou radku, ale s playonlinux to je jednoduche. ja mam takhle nekolik v playonlinux cca 10 her a hricek a kazda jede v jine wine verzi. teda u pokeru asi nebude problem s rychlosti, ale hry jako oblivion nebo total war sem rad kdyz jedou na maximu a nejsou zpomalovany virtualizaci.
    LUDO
    LUDO --- ---
    KAERO: Tak skusal som to pod testovacou 1.3. Build bol tusim 1.3.31. Ale hovorim asi teda pojdem skor do tej virtualky nez sa nervacit nad Wineom.
    KAERO
    KAERO --- ---
    LUDO: a mas spravnou verzi wine?! distribucni verze byvaji logicky hodne pozadu za vyvojem.

    PUNKREASS: prave ze definice platinum je:
    Platinum :An application can be rated as Platinum if it installs and runs flawlessly ‘out of the box’. No changes required in winecfg.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    LUDO: Jak chces. Nebo mrkni na http://www.pokerth.net/home.html - nativni klient, hrat muzes i proti pocitaci i proti lidem. Ale to uz zacina bejt spis do [ Hry & Linux - Co parite pod Linuxem? ]
    LUDO
    LUDO --- ---
    PUNKREASS: to male howto som skusal a nepomohlo, chybu to vypisuje nieco v tom zmysle ze to je celemu tymu Wine luto a mam sa pozriet na appdb.winehq.org pre pripadnu pomoc. Noc nic, asi skusim virtualku...
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    LUDO: Si dementni minimlne tim zpusobem, ze ani nepastnes, co za chybu ti to hodi (no flame, sam si to pojmenoval;). Kdyz uz si na winehq byl, precet sis k tomu pokru to maly howto? Ono, ze je neco platinum jeste neznamena, ze vsechno bezi samo automaticky. Casto budes muset wine nastavit ruzne pro ruzny hry/programy, pripadne zkusit dalsi workaroundy, ktery sou ale prave tam popsany.
    LUDO
    LUDO --- ---
    Som nejakym sposobom dementny alebo je normalne ze mi pod Wineom prebehne akurat instalacia programu a pri spustani vyhodi chybu, resp. sa vobec nespusti?

    To su prosimpekne programy co maju na appdb.winehq.com hodnotenie platinum. Konkretne sa mi najviac jedna o Paradise Poker a pokusal som sa aj o Wolfram Mathematicu.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    http://www.multiload.cz/stahnout/537749/linuxmint-12-gnome-dvd-32bit-iso/
    Md5: ee3d6e2ca498bc7685b7f17cdb5f2eea
    Na ČVUT mirroru to sice už je ale je dost přetížený :)
    info: http://blog.linuxmint.com/?p=1889
    JTP
    JTP --- ---
    BEJKARNA: Hm, teď už s tím moc nenaděláš. Chce to při tarování (a pak samozřejmě i při rozbalování) používat parametr -p (preserve ownership), případně doplněný o -numeric-owner
    Teď nastav všude roota a tam, kde to bude řvát, to změň na příslušného uživatele...
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    Taky o pravech. Na jedny partition jsem mel takovej pokusnej system (LFS). Tu partition jsem potreboval na neco jinyho, tak jsem vsechno zabalil do taru.

    Ted jsem to po case rozbalil zpet a az na mensi trable s device nodes se podarilo. Jenomze ted mam skoro na vsech souborech owner i group me. Kdyz se to pokousim nabootovat tak to hlasi neco jako nejde neco namountovat, protoze neni root a pak nejde neco v init protoze nebylo namoutovano.

    To je mi asi celkem jasny ze to nejde, jen se chci zeptat, existuje nejakej rozumnej zpusob jak tam ty prava nastavit (co kde jak)? nebo je to krome moznosti dat uplne vse na root v haji? Prave kdyz nektery programy/device maj svoje vlastni skupiny a v tom systemu je kdeco tak mam pocit ze si budu muset zacit hrat s necim novym.

    Treba me napadla moznost dat vsechno rootovi (chown -R) a pak opravit jen to co by tak opravdu byt nemelo (co?)? To bych asi taky musel zjistit kterej daemon bezi pod jakym id a ke kterejm pristupuje souborum?

    Ono by ses zas tak moc nestalo, jak rikam mel jsem to jenom na pokusy. Uz jsem se docet ze lepsi je na takovy veci dd nez tar, ale to asi az priste. Predem diky za jakykoli rady, postrehy.
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    PELDA: Kazdy uzivatel at ma svoji vlastni (vychozi) skupinu, a do vsech tech skupin pridej uzivatele www-data, restartuj apache. Samozrejme to predpoklada prava pro cteni pro tu skupinu na dane soubory a adresare, to je asi jasne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam