• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Otázka do pléna:
    dá se (dlouhodobě) fungovat z nějaké persistent live alternativy linuxu?
    Proč:
    v práci jsem nafasoval počítač (win7), který je bezpečnostně sešněrovaný úplně neskutečně. Protože nechi pořizovat další HW pro osobní účely (njedej bože ho tahat s sebou), zvažuju že bych v případě potřeby nabootoval z USB a fungoval tak.
    Provozujete to tak někdo? Jakou distribuci? Díky.
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    PUPU: jj, uz jsem dozkoumal;-)
    PUPU
    PUPU --- ---
    RAGUN: tak nemas nainstalovany xinetd. doinstaluj ;-)
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    RDVN: no... ten tam prave nemam...
    //redhaty jsem nevidel pres deset let, tak jdu zkoumat....
    RDVN
    RDVN --- ---
    RAGUN: /etc/xinetd.conf
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    kde se schovava v oracle linuxu (resp rhel) neco jako inetd.conf?
    DICK85
    DICK85 --- ---
    RAGUN: sambu nevidím ani takto. Ale smb.conf by měl být nastaven správně. Skusim mrknout na policy settings ve win
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    jinak pri nastavovani samby plati spise nez 2x mer a jednou mer - 2x mer a jednou to prerizni, spatne nastavena samba dokaze nadelat paseku ve fungujici windows domene/workgroupe....
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    DICK85: dost obecne... muze tam byt hafl problemu, jejichz reseni je od modifikovani policy settings na windowsech, pres nastavovani dns az po nastavovani smb.conf....
    sambu vidis aspon takto? \\smb_server_name_nebo_ip_adresa\share_name?

    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj, mám problém po naistalování samby a nastavení(asi špatném) nejsem schopnej najit ve win siti server,ping maká,přes ssh se připojím, ale v síti ho nevidim.
    OTZ
    OTZ --- ---
    dik:)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    widle-linux
    OTZ
    OTZ --- ---
    prosimvás, když chci na jeden fyzickej disk instalovat xubuntu 10.04 a windows xp 32, v jakym pořadí to mam udělat? ohledně grub/mbr..asi první win a pak xubuntu, že?
    PELDA
    PELDA --- ---
    MCKIDNEY: mam ubuntu server. ale uz jsem kdysi spoustel ten pruvodce, tak jsem to tam mozna omylem navolil.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    KOC256,NELDOR,PUPU, super díky moc
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: bud pouzij nejaky klikaci/konzolovy nastroj, nebo prepisuj /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-* (pro nastaveni interfacu) a /etc/sysconfig/network pro jmeno a default gateway
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    DICK85: To je ovsem low level prikaz ktery manipuluje primo s bezicim kernelem, a nijak nesaha do konfiguracnich souboru. Na to musis pouzit budto nejaky konfiguracni program dles sve distribuce (centos neznam) a nebo upravit konfiguracni soubory dle sve distrubuce primo rucne. V Debianu je to /etc/network/interfaces, v redhatu zase nekolik soubory /etc/sysconfig/nework a soubory v adresarich /etc/sysconfig/network*, kazda distribuce to muze mit jinak.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DICK85:
    ted jsem resil upravu IP a menil jsem nastaveni v /etc/network/interfaces
    DICK85
    DICK85 --- ---
    natavuju ho Ip addr add 192.XXX.X.X/24 brd + dev eth0, pak proběhne restart a je to všechno fuč. i nastavení brány
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    DICK85: a jak ho nastavujes? resp. to se ti vymaze config?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam