• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TOMINO_I: ;) takze prvni rada byla ona, vyzkouset neco jineho nez KDE :). Hlavne, ze to funguje.
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    DELVIT: Dik... nastval jsem se a jenom tak pro jistotu vypl widget pro stav systemu (CPU, RAM, HDD,...) a najednou uz neni X proces na prvnim poradi v htop(u). Takze nadherna pricina toho jak dokaze widget vytezit 2core CPU na 20-40% diky informacim.. :P
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TNC: neni to v PATH promenne? napr. export PATH=/usr/bin/ruby:$PATH
    TNC
    TNC --- ---
    co tak koukam tak ani slozka /usb neexistuje... tak bud muzu vytvorit link ale to je prasarna nebo v ruby upravit zavislosti. jen nevim kde
    TNC
    TNC --- ---
    ne... ajo.. koukam.. to divne

    to ruby je v umisteni /usr/bin/ruby

    a kouka to do /usb/bin/ruby


    kde by to slo zmenit
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TNC: Ty to cele distro spoustis s usb? Protoze ta cesta je /usb/bin/ruby: a to muze byt zakopany pes (distro neznam a nezkousel jsem). Ta cesta by spise mela byt /usr/bin/ruby nebo tak nejak.
    TNC
    TNC --- ---
    ok.. kouknu na to
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TNC: aha, jasne. Jde o to, ze se to tvari, ze nemas nainstalovane ruby tam kde to hleda.

    rvm je multi-ruby manager, ktery ti umozni mit na pocitaci vice verzi ruby, kdyz to budes potrebovat a zaroven budes mit pod kontrolou i lepe gem(y). Stranka na rvm - http://beginrescueend.com/rvm/

    TNC
    TNC --- ---
    DELVIT: muses to prosim trosku rozepsat.. ja se vratil k linux po 6 letech a to jen na skok a rvm mi nic ted nerika.. diky
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TNC: no chybu bych videl v Could not start the spawn server: /usb/bin/ruby: No such file or directory (2) alas koukni se na to, jak mas naisntalovane ruby. Osobne doporucuji pres rvm.
    TNC
    TNC --- ---
    ahoj... resim zase dalsi problem a jakozto linux amater se radeji obratim s dotazem jelikoz google moc neodpovida....

    problem je ze na scientific linux 6.2 se snazim rozchodit virtual hosta pro redmine ktery mam nainstalovany... nejprve jsem se potkaval s vypisi v error logu o problemech s pravy pro ruby a kdyz jsem vypl selinux politiku prav a zmenil majitele souboru v ruby na apache:apache tak jsem se dostal uz dale...

    nyni mi error log /var/log/httpd/error_log vypisuje nasledujici chyby

    [Fri Apr 06 11:51:18 2012] [notice] caught SIGTERM, shutting down
    [Fri Apr 06 11:51:18 2012] [notice] suEXEC mechanism enabled (wrapper: /usr/sbin/suexec)
    *** Passenger ERROR (ext/common/ApplicationPool/../SpawnManager.h:220):
    Could not start the spawn server: /usb/bin/ruby: No such file or directory (2)
    [Fri Apr 06 11:51:18 2012] [notice] Digest: generating secret for digest authentication ...
    [Fri Apr 06 11:51:18 2012] [notice] Digest: done
    *** Passenger ERROR (ext/common/ApplicationPool/../SpawnManager.h:220):
    Could not start the spawn server: /usb/bin/ruby: No such file or directory (2)
    [Fri Apr 06 11:51:18 2012] [notice] Apache/2.2.15 (Unix) DAV/2 Phusion_Passenger/3.0.11 PHP/5.3.3 configured -- resuming normal operations

    a kdyz si bypisi prava k /usr/bin/ruby tak

    [root@localhost ~]# ls -l /usr/bin/ruby
    -rwxr-xr-x. 1 apache apache 10576 Jan 30 20:32 /usr/bin/ruby


    nevedel by nekdo prosim kde je problem?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TOMINO_I: no z toho posledniho logu me zaujali tyhle zpravy. Nemam ted cas se na to podivat podrobneji, ale kouknul bych se na tohle:

    igt kernel:p4-clockmod: Unknown CPU. Please send an e-mail to <cpufreq@vger.kernel.org>
    igt kernel: [drm:drm_mode_getfb] *ERROR* invalid framebuffer id
    igt avahi-daemon[1177]: Invalid query packet.
    igt kernel: You have old & broken userspace please consider updating mesa
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    DELVIT: Sorry na to jsem zapomnel:
    http://pastebin.com/Y4aHFt3H
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TOMINO_I: a ten boot log?
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    DELVIT: Nic kloudnyho jsem tam nenasel krom 3 WW, ale treba tam je tam neco skrytyho:
    http://pastebin.com/AwjGF36m
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ERGOSUM: ano přesně tak to bylo míněno

    MR_DAN: Že by SELinux způsoboval, aby Xka žraly moc CPU to by bylo hodně zvláštní (možné je skoro vše, ale tohle nepravděpodobné).

    TOMINO_I: zkusil si ten jiný window manager? Ještě bych se podíval do logu těch Xek přímo nebo ho dej zase na pastebin. Zajímavý otevřený soubor je "X 1554 root 9u sock 0,6 0t0 11549 can't identify protocol" - chce to vidět ten log Xcek a třeba i toho jak ti to startuje.
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    MR_DAN: Haha.. blbla chyba.. jaksi jsem zapomnel ze jsem ten Selinux uz davno vypinal. Cili jak pravil
    RDVN pricina je nekde jinde :P
    RDVN
    RDVN --- ---
    MR_DAN: podla coho si prosim ta prisiel na to, ze problemy sposobuje selinux?
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    MR_DAN: krasna rada, dekuji zitra to v praci otestuju. A Selinux k zivotu nepotrebuju ;)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    TOMINO_I: fju to jsou rady .. zmen pocitac :-)
    podle toho pastebinu je to jasnej selinux, s tim jsem mel stejny trable v gnome... jestli bez nej dokazes zit, vrele doporucuju vygooglit jak celej ten zajebanej kram vypnout (je to jeden radek v nejakym konfiguraku v /etc) .. jestli selinux k zivotu potrebujes tak bude asi potreba ho nejak prenastavit a s tim ti dopomahej buh a strejda gogle :-) to jsou vody mnou neprobadane..
    jeste je tu klub redhat/fedora/centos na nyxu tak tam by mozna mohli vedet vic
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam