• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RATTKIN: samozrejme. bezna prace pod rootem je jen nasledek zvyklosti prace s windows. vetsina aplikaci (vcetne office a treba nera) z nejakyho duvodu chtela prava administratora, takze dusledek byl, ze nakonec clovek pracoval s admin pravy.
    roota netreba pouzivat.
    MIGILENIK
    MIGILENIK --- ---
    RATTKIN: No asi nejhezči řešeni by bylo nechat vlastnika toho adresaře na lampusera, a svemu (nerootovskemu) učtu tam povolit měnit obsah.


    CHOROBA:
    ten přikaz ti změni jen vlastnika, prava na čteni tam jsou implicitně pro všechny. Průser by byl kdyby tam ted chtěl webserver zapisovat.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CHOROBA: Já to nahrávám pod rootem a pak chown na wwwrun, ale. Nejlepší by asi bylo nahrávání pod lamp user rovnou.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    hm, to nejni zrovna dobry reseni, aby pak mel vubec chudak LAMP prava ty soubory cist
    BLO_GROS
    BLO_GROS --- ---
    MIGILENIK: díky
    MIGILENIK
    MIGILENIK --- ---
    BLO_GROS: dej pro jistotu chown -hR martin /var/www
    Nova prava se pak uplatni jak na samotny adresar, tak i na všechen jeho obsah
    BLO_GROS
    BLO_GROS --- ---
    BLO_GROS: Vyřešeno pomocí: sudo chown martin /var/www
    BLO_GROS
    BLO_GROS --- ---
    Zdravím, včera jsem poprvé nainstaloval Xubuntu 11.10, vše je ok, jen po instalaci serveru Lamp mi nejde upravovat nic ve složce /var/www - asi nemám práva (access denied). řešení jsem hledal ale i když někde snad bylo, nepochopil jsem jak na to.. Jsem jediným uživatelem, heslo jsem zadával při instalaci..
    Fakt nevím co s tím.. Díky
    TNC
    TNC --- ---
    a taky ze jo :)))

    no jo no... kdyz je clovek lama tak to pak takhle dopada :) priste si nejdriv zkontroluju vlastni konfiguraci nez budu hledat problem jinde :)))

    DIKY DIKY
    TNC
    TNC --- ---
    MRDAC_BEDEN: je pravda ze v htttd.cong jsem nastavoval nejake informace pro ruby.. tak zkontroluji jesli ten preklep neni odemne tam... dik za napovedu
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    TNC: ruby neprovozuji, ale zkusil bych prohledat /etc/apache2 nebo /etc/httpd (nevim jak to ted u redhatu maji). V podadresari conf.d by mohla byt konfigurace pro ruby (neco jako ruby.conf)
    Ale je divny, ze by takovy preklep byl v enterprise distribuci. Nevrtal jsi se v necem? zapatrej v pameti, v kterych konfigurakach jsi se vrtal ;)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TOMINO_I: ;) takze prvni rada byla ona, vyzkouset neco jineho nez KDE :). Hlavne, ze to funguje.
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    DELVIT: Dik... nastval jsem se a jenom tak pro jistotu vypl widget pro stav systemu (CPU, RAM, HDD,...) a najednou uz neni X proces na prvnim poradi v htop(u). Takze nadherna pricina toho jak dokaze widget vytezit 2core CPU na 20-40% diky informacim.. :P
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TNC: neni to v PATH promenne? napr. export PATH=/usr/bin/ruby:$PATH
    TNC
    TNC --- ---
    co tak koukam tak ani slozka /usb neexistuje... tak bud muzu vytvorit link ale to je prasarna nebo v ruby upravit zavislosti. jen nevim kde
    TNC
    TNC --- ---
    ne... ajo.. koukam.. to divne

    to ruby je v umisteni /usr/bin/ruby

    a kouka to do /usb/bin/ruby


    kde by to slo zmenit
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TNC: Ty to cele distro spoustis s usb? Protoze ta cesta je /usb/bin/ruby: a to muze byt zakopany pes (distro neznam a nezkousel jsem). Ta cesta by spise mela byt /usr/bin/ruby nebo tak nejak.
    TNC
    TNC --- ---
    ok.. kouknu na to
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TNC: aha, jasne. Jde o to, ze se to tvari, ze nemas nainstalovane ruby tam kde to hleda.

    rvm je multi-ruby manager, ktery ti umozni mit na pocitaci vice verzi ruby, kdyz to budes potrebovat a zaroven budes mit pod kontrolou i lepe gem(y). Stranka na rvm - http://beginrescueend.com/rvm/

    TNC
    TNC --- ---
    DELVIT: muses to prosim trosku rozepsat.. ja se vratil k linux po 6 letech a to jen na skok a rvm mi nic ted nerika.. diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam