• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EKIM: sudo swapoff /dev/sdb1
    EKIM
    EKIM --- ---
    EKIM: tak už je to jedno, zkusil jsem to na tvrdo a už víme že to zdechne :-)
    EKIM
    EKIM --- ---
    MR_DAN: poslední dotaz... a jak že to vrátim do původního stavu, myslim abych tu flašku mohl bezpečně odebrat?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MR_DAN: :) tak kazdopadne dik, ze sem se dozvedel, ze existuje nejaky lubuntu. mam v tehlech *buntu distribucich docela chaos, zvlaste kdyz si uvedomim, ze je to porad stejne debian :)

    ja jedu gentoo + xfce a kdyz mi to vsechno nabehne, co pouzivam (ff, thunderbird, liferea), tak mam obsazeny cca 980MB RAM, takze mi jeste 7GB zustava pro pripadnou virtualizaci windowsu.
    EKIM
    EKIM --- ---
    MR_DAN: Já myslim že to neni k zahození, když si pořešim z taivanu nakou vychytávku místo, dvd nebo do slotu pro takový ty oldskoolový karty na net, tak by se ta rychlost dala použít, none..
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    VYHULENY_UFO: vezmem to zkracene - ne, souhlas, souhlas, urcite :-D
    podle me by EKIM mel misto saseni s flashkou zkusit to Lubuntu
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: [jako swap disk?]
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MR_DAN: a hele, myslis, ze je rozumny pouzivat usb flasku jako disk?

    a) bych si dovolil tvrdit, ze usb port se rychlosti nevyrovna PCI-x (bo jaky jsou dneska sbernice)
    b) mam pocit, ze usb flashkam, respektive tem pametem, celkem vadi pocty zapisu. proto je lepsi usb flash pouzivat pouze na cteni
    c) nebylo by lepsi pouzit pro zrychleni nejaky ssd disk ci primo ram disk?
    EKIM
    EKIM --- ---
    MR_DAN: mno ty bláho a mám o dvě Gb, větší swap :-) ale rychlost je stejná, pač mám usb z minulýho století :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    EKIM:
    MR_DAN: cose tyce firefoxu, zkuste si nainstalovat NoScript ( http://noscript.net/ ) , budete se docela divit kolik najednou firefox nepotrebuje pameti :)

    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EKIM: sudo swapon -p 32767 /dev/sdb1
    (za predpokladu, ze je flashka spravne zformatovana)
    EKIM
    EKIM --- ---
    tak dobrý, názef je /dev/sdb takže do konzole napíšu ,,sudo swapon -p /dev/sdb,, ? nebo ,,sudo swapon -p 32767 /dev/sdb,, ?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EKIM: softwarove odpojit a pak zformatovat
    pripadne jestli vis umisteni ty partitiony (to by tam mlo bejt nekde napsany), tak i z konzole:
    sudo umount /dev/sdc1
    sudo mkswap /dev/sdc1
    (ale presvedc se ze je to sdc1, at si nepohnojis disk)
    EKIM
    EKIM --- ---
    An error occurred while performing an operation ,,New Volume,, (Partition 1 of USB Flash Drive): The device is busy
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EKIM: co znamena "nejde to"?
    EKIM
    EKIM --- ---
    MR_DAN: Aha, nojo... na co používat kyj, když to můžu umlatit vlastní hlavou. To zas budu muset stáhnout, a vypálit, a já nemám páličku, a tenhle ten křupák to z usbčka nenabutuje...
    Už jsem zkoušel, naformátovat tu flešku ale nejde to,, prej na flešku ne,,
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EKIM: pozor, nejde o Ubuntu ale o Lubuntu, nesplet si to, tech odvozenin je docela hodne... tahle konkretne je zamerena prave na slaby stroje, v zakladni instalaci budes mit vsechno lightweight - prohlizec, prehravace, ... nemusis se pak po nicem poohlizet
    a pozn. pod carou :-) v linuxovym svete je maloco "ty" jako "ty windows" (kde je to mnozny cislo patrny) ale je to "ten linux", "to ubuntu"
    EKIM
    EKIM --- ---
    MR_DAN: hmm to vypadá jako brnkačka, tak snad abych se poohlédnul po jiném prohlížeči nebo si pošéfoval ty ubuntu....
    Co se týče limitovaného zápisu nikdy problém nebyl, pokud sem ji odebíral bez ukončení tak wokna resucitovala ale systém jako takovej vydržel...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EKIM: v zasade by melo stacit tu flashku naformatovat jako Linux Swap (napr. v nastroji gparted) a hlavne si zapamatovat jeji nazev (napriklad /dev/sdb)
    no a pak kdyz ji pripojis spustis:
    sudo swapon -p 32767 /dev/sdb1
    (p je priorita, aby to primarne pouzivalo na swap tu flashku, sdb1 znamena prvni partitiona na zarizeni /dev/sdb, proste ta ktera je typu swap)
    ale bude to mit svoje mouchy - tu flashku za chvilku oddelas kvuli limitovanymu poctu zapisu a taky nechci videt ty faily, kdyz ji treba jen tak za behu vytahnes z kompu :-) ikdyz kdo vi
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EKIM: no to urcite jde, ale nevim jestli to stoji za reseni kdy to muzes vyndat a kdy ne apod...
    kdyz se podivas treba na tohle: https://wiki.ubuntu.com/Lubuntu to ma v pozadavcich 128MB RAM, treba to nebude tak krasny a full-featured jako gnome 3 v Mintu, ale na to cos popisoval uplne vpohode....

    EKIM: tak zahodit kyj ... spis vymenit za jinej kyj co te nemlati sam od sebe do hlavy :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam