• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CHEVALIER: no a v jakym kodovani ti edituje mobil?

    jinak zkus: http://tea-editor.sourceforge.net/
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ESTEN: http://tarot.freeshell.org/leafpad/ Předtím se to zobrazovalo normálně, ale píšu do toho souboru na mobilu (txtpad) a tam jsem něco zvojtil a nejsem schopen to vrátit spátky...


    MRDAC_BEDEN: informace v tom souboru jsou poměrně citlivé... Ale výstup byl stejný jako v tom textovém editoru.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    CHEVALIER: posli vystup z ´cat soubor.txt´
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    CHEVALIER: nevim co je leafpad a jak je spolehlivej, ale jestli je soubor opravdu v utf8, tak ho akorat zobrazujes necim neschopnym. V cem se ti spatne zobrazuje?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Ahoj. Mám problém s kódováním češtiny.

    Mám soubor.txt
    Kódování češtiny v souboru.txt je dle Leafpadu UTF-8
    Slovo např. "Ústup" je ale zobrazováno jako "ú½stup". Slovo "záležitostí" je zobrazováno jako "z�le�itost�".
    Zkoušel jsem různě převádět mezi kódováními, ale bez výsledku.
    Jak to mám napravit?
    Děkuji.
    HARVIE
    HARVIE --- ---

    <3.0!

    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Dík!
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Dá se nějak do Chromia naimplantovat klávesová zkratka "back" na backspace? Jsem na to zvyklý z Chromu a alt+šipka mě nebaví, vyžaduje používání obou rukou.
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    díky, na všechno mrknu. Ten centerim vypadá moc dobře a jednoduše. Bezva :)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    HALELUJA: bitlbee + irssi/weechat ?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DELVIT: jooo to je presne ono :-)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MR_DAN: finch ;)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HALELUJA: centerim, pidgin-console (nebo jak se to jemnuje, proste ma to taky)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    licq?
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    Ahoj, nemáte někdo tip na IM prográmek, kterej by běžel čistě na cml (bash, debian 6) a uměl pracovat s protokolem icq?
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    MINGHAO: Dobrý vyřešeno. Konečeně jsem našel nějaké opravdu užitečné řešení na netu. Kdyby to někoho taky trápilo, nebo jen zajímalo: askubuntu.
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    Chtěl bych se zeptat, jestli by náhodou někdo neměl zkušenosti se zprovozněním ibusu, scim nebo jiných input metod v KDE? Zkoušel jsem to ve Fedoře 17 KDE, v Kubuntu, v Mint 13 KDE, možná i v openSUSE, ale to si nejsem jistý. Jednoduše se po spuštění (ať už pomocí hotkey, nebo z menu) ne a ne otevřít. Někdy se chvíli tvářil, jako by se otevřelo okno s ibusem, ale tray ikona se prostě neobjevila. V Mint 13 MATE, v Pinguy i v Boddhi linux 2 to fungovalo při stejném postupu bez problému.
    Teprve se na novém počítači zabidluju, tak jsem různě zkoušel (některé jen z liveCD). KDE se mi hodně zalíbilo, tak bych to nechtěl vzdát bez zeptání. (nějaké návody s editováním im-switch jsem zkoušel, ale taky to nepomohlo).
    Díky
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    SMOWKY: zajimave o tohle jsem take neslysel. Na nastenku jsem dal prvni nastrel zajimavych distribuci.
    SMOWKY
    SMOWKY --- ---
    ERGOSUM: mozem len doporucit, za pol roka co ho testujem, som este nenasiel vaznejsi problem ktory by nesiel vyriesit
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SMOWKY: Tak tohle jsem neznal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam