• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    A nasdilet ten adresar na NAS a nechat to tam cpat primo loggerem?
    FAREDON
    FAREDON --- ---
    GILHAD: To se obávám, že také nestačí, protože pokud dojde k chybě, která má za následek pád systému, tak se tam nemusí zapsat ty log zprávy, které by pomohly analyzovat problém. Požadavek je bohužel v reálném čase.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    faredon: A ukladat to jednou za minutu pomoci CRON nestaci?
    FAREDON
    FAREDON --- ---
    Ahoj, mám otázečku. Víte prosím o nějakém freeware programu, který dokáže ukládat v reálném čase výpisy ( vytvoření /scripts/logcopy.sh, který kopíruje logy do //NAS/share_syslog a vytváří z nich txt soubory jednou za hodinu pomocí CRONu bohužel nestačí ) ze služby syslogd? Výsledky by se ukládaly do adresáře na NAS.
    Děkuji.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TOMINO_I: Zkusit můžu, ale tuším komplikace. Já mám na čtečce sice Linux, ale nikoliv roota, soubory systému ani (kromě pár! konfiguráků) ani nevidím, o instalačních nástrojích ani nemluvě. Proto sháním něco soběstačného.
    PULKA
    PULKA --- ---
    KAERO: nevím, kouknu na to, začátečník na linuxu = umím s ním, akorát je střídám je to pro mne něco jako všechny možné verze windows, terminál naštěstí funguje všude stejně (ale nechci dělat vše v terminálu)

    Musím to zkusit, akorát mi to nechce bootovat z sd karty, musím se na to ještě podívat.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Hledám portable browser pro linux. Ten co mám ve čtečce je hodně osekaný a chtěl bych zkusit napřed tuto cestu. Bohužel stále narážím jen na portable pro win.
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: myslis ze je pro zacatecnika debian dobry?

    CHOROBA: cha, moje oblibene - instalace winxp ve virtualu je rychlejsi, nez instalace winxp na ten samy pocitac naprimo. overeno na 3 ruznych pocitacich :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no a esli ma procesor v notesu podporu virtualizace, tak si skoro v klidu...
    nebo me teda sedmicky jedou pod virtualem na linuchu snad rychlejs nez normalne
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PULKA: v tom případě jeden tip
    můžeš do virtualboxu namapovat fyzický disk, takže kvůli drobnostem stačí spustit VBox a na náročnější práci pak přímo nabootovat

    jinak nevím, jestli klony Ubuntu jsou vhodný - přijde mi, že je to plný přebytečnýho balastu .. co takhle Debian s xfce?
    PULKA
    PULKA --- ---
    KAERO: ok, tak nějak jsem to čekala. pracovat s ním uživatelsky umím, ale všude máme různé a přijde mi to dost stejné. chtěla jsem to jenom z důvodu instalace na tu sd kartu - aby to nebylo zbytečně velký

    CHOROBA: to sice jde, ale já převážně nechávám počítač zpracovávat data, takže virtuální instalace je velká ztráta výkonu a paměti pro počítání
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PULKA: nebude jednodussi si pustit virtualbox pod widlema a v nich si pustit linux?
    KAERO
    KAERO --- ---
    PULKA: tak na tohle ti staci skoro jakakoliv distribuce. takze si vyber graficke rozhrani (lxde, kde, gnomeshell, mate) a podle toho si vyber distribuci. hadam ze o linuxu moc nevis, takze doporucuju nejaky klon ubuntu (kubuntu, lubuntu, xubuntu, Mint atd.)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ZUZU: Na takové věci +jako záchranou používám Puppy delší dobu umí i deb=Ubuntu balíčky.
    Puppy Linux News
    http://puppylinuxnews.org/
    Puppy Linux Community Home - Getting Started
    http://puppylinux.org/main/Overview%20and%20Getting%20Started.htm
    PULKA
    PULKA --- ---
    Ahoj, sháním nějakou verzi linuxu, která bude fungovat na: programování v perlu /pytonu, potřebuju spouštět programy ala firefox, nějakého průzkumníka, dezipper, pdf a libreoffice. nic jiného v zásadě nechci.

    Moje vize je taková, že to nainstaluju jednou na jednu flashku (možná lépe SD,protože mi netrčí ven z notebooku) a budu ho tam mít, když potřebuju k práci nějaká rozšíření, co pod winama neběhaj.

    Takže ideálně něco co nejmenšího, grafické rozhraní ano, ale ne takové to nové ubuntí. Filmy, hudba a další nesmysly, co žerou hromadu místa mne vůbec nezajímají. Idálně přiměřeně blbuvzdorné, chci to kvůli programování,normálně pracuju jenom s win a linux jsou mi bohužel k ničemu.

    Nějaký tip?

    Případně jak to nastavit, aby když bude SD v ntb tak mi naběhnul rovnou linux a ne win7?

    Díky.
    2ND
    2ND --- ---
    ZUZU: CHOROBA: Tohle je asi nejvic easy a persistent umi http://www.linuxliveusb.com/
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KRYSTOFF: zalezi jakym zpusobem je syncujes? Pouzivas NTP na syncovani casu na linuxu?
    KAERO
    KAERO --- ---
    KRYSTOFF: pouzival jsem unison - multiplatformni, a nebyl problem. akorat musis sehnat stejnou linux i win verzi.
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    kdyz synchronizuju soubory ze svyho compu z prace (NTFS) na Linux, spousta souboru se lisi o hodinu, protoze NTFS nejak automaticky prehazuje letni cas na zimni a zpatky. Total Commander to umi ignorovat ale ty Linuxovy commandery ne (treba Krusader). nebo znate nejaky ktery to umi?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam