• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KAERO
    KAERO --- ---
    KILLER_BEE: muzes zkusit i z terminalu jestli mas zajem, tohle mi jede pro WPA2. jestli se v prubehu nekde objevi error, tak je neco blbe :) :
    setup wifi:
    ifconfig: Enable your wireless device:
    ifconfig wlan0 up
    iwlist: List the available wireless access points:
    iwlist wlan0 scan
    iwconfig: Configure your wireless connection:
    iwconfig wlan0 essid WIFISSID key s:PASSKEYSTRING
    dhclient: Get your IP address via dhcp:
    dhclient wlan0

    setup wifi script:
    sudo vi /usr/local/bin/wireless_up.sh

    #!/bin/bash
    ifconfig wlan0 up
    iwconfig wlan0 essid WIFISSID key s:TEXTOVY-KLIC-WIFI
    dhclient wlan0

    sudo chmod u+x wireless_up.sh
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PELDA: my mame na phpmyadmin separatni web server a separatni adresar, ktery se nepouziva na nic jineho. je pristupny pouze z lokalnio site, z venku na dodatečné login/heslo.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    PELDA: ja jedu phpymadmin pres https, ale nevim jestli mas tu moznost
    PELDA
    PELDA --- ---
    Dotaz - jak moc je nebezpecne pouzivat webovy phpMyAdmin ?

    Jde mi o to, ze zadavam root heslo do MySQL pres nezabezpeceny protokol. To asi neni dobry napad, ne? a jak to pripadne resite.

    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    a taky lspci
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    dmesg
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    Ja prave Povolit bezdratove vubec nikde nevidim a notes se chova, jako by zadnou wi=fi nemol, pritom bluetooth mi tam blika, ze je ready
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KILLER_BEE: Na liště klikneš pravým myšítkem na ikonu sítě. Měl bys tam mít zaškrtnuto
    Povolit síť
    Povolit bezdrátové
    Jestli vidíš okolní sítě(levým myšítkem), tak je to všechno zapnuté.

    BTW Já přesedlal z Ubuntu na Lubuntu. Ještě v době, kdy staré prostředí Ubuntu bylo ještě nové. Odměnou mi byla větší rychlost a pohodlnější práce.
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    ERGOSUM: Ja mel asi smulu, ale nikdy se to neautorizovalo. Pokazdemi to hodilo heslo spatne a slus. A provozovat WiFi jinak, na to nemam nerv.
    Co se tyce povoleni Wi-Fi - kde presne to najdu? Na Nove ubuntu koukam jako tele na nova vrata a jsem v nem totalne ztraceny a z cmd line to tedy nedam.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KILLER_BEE: Zvláštní, Prakticky každou distribuci jsem provozoval i s WPA2 a to i skrytou a problémy nebyly.
    Asi zbytečně připomenu:
    Zapnout WiFi v biosu,
    zkontrolovat, zda není vypnutá klávesnicí,
    povolit bezdrátové sítě.
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    CHOROBA: Nikdy se to neatorizovalo, nasel jsem v jejich strankach, ze to bykl bug - jenom u WPA2-PSK. Zbytek az budu doma.

    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    wicd neumelo wpa2? :-o spis esli to ta karta vubec umi
    hod sem z konsole dmesg
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    Ahoj, ozyvam se kvuli pokracujicimu trapeni. nakonec jsem rozchodil USB a vykopiroval potrebna data z HOME na zalohu, udelal sem si disk a nainstaloval tam 12.04 Ubuntu. Jsem ale totalne v haji - notas ma integrovanou Wi-fi a nova verze ji nezna. Predchozi verze ji aspon nasla, ale wicd, ktere jsem pouzival pro spojeni, neumelo WPA2-PSK. Situace je o to horsi, ze je to zenin notes, ktere uz leta vtloukam do hlavy, jak je Linux dobry a proc mi Wokna nesmi pres prah domu :( Poradite prosim, co s tim?
    Ta karta by mel byt Broadcom, vim ze puvodnim chip tam vubec nesel, protoze nemel zadne ovladace prio linux, taxem ho musel vymenit.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    zbytecne OT posty smazany.
    WELES
    WELES --- ---
    Já googloval jen setuptool a tam mi nic nevylezlo, každopádně dík, teď se mi podařilo nainstalovat tu srandu, po instalaci to prhohlásilo, že po relogu se objeví v tray ikona, což se nestalo.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    WELES:

    Let me google that for you
    http://lmgtfy.com/?q=ubuntu+ImportError%3A+No+module+named+setuptool

    prvni hit napovida instalaci python-setuptools - nepomuze?
    WELES
    WELES --- ---
    No co jsem tak hledal setuptool, tak je to součástí pythona prej a toho mám a samotný setuptool nějak nemůžu najít
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    No module named setuptool - zkus nainstalovat setuptool a spustit instalaci znova
    WELES
    WELES --- ---
    Zdravím, používám aktuální ubuntu a řeším takovou srandu. Potřebuju skypu vnutit pus-to-talk. Po nějakém hledání jsem se nejdále dostal s tímhle: https://github.com/latestrevision/linux-push-to-talk

    Při instalaci to ale na mě řve následující:
    Traceback (most recent call last):
    File "setup.py", line 1, in module
    from setuptools import setup
    ImportError: No module named setuptool

    Jak postupovat v té instalaci, případně máte nějakej jinej způsob, jak získat push-to-talk pro skype osvědčenou a funkční?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ERGOSUM: Sabayon už je ale předkompilovaný. A to já nechci...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam