• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tak na makra zapomenout predem
    WELES
    WELES --- ---
    osobně mám potíže rozchodit v libre office pořádně makra pro excell. Některé kalkulátory, například pojištění, jsou dost komplikované a mé znalosti nejsou dost dobré na to, abych s tím něco udělal

    ale wordu bych se nebál
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    CHOROBA: Tak to přežiju, ten mi nefunguje ani pod W7 64bit :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    sitovej skenr muze bejt problem, jinak ok.
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    Zdravím, chystám se koupit si do kanclu all-in-one PC čistě na web, práci s dokumenty (word, excel, PDF, atp.) + na síťovou tiskárnu a scanner HP 1120n, nechci dotykovou obrazovku (akorát bych si jí zamatlal) a tudíž se mi nechce jít do W8. Linux jsem měl před dvanácti lety na hraní nějaký Red Hat, ale v podstatě na tom nic neumím.

    Je pro mě ok jít do UBUNTU? Nebude mě to nějak omezovat? Přečtou moje dokumenty i uživatelé MS WORDu, aniž by měli rozhozené formátování (momentálně používám libreOFFICE a jsem spokojen)?

    Máte někdo zkušenosti s linuxovými ovladači na HPLIP? Bude fungovat síťový tisk a scanner?

    Snažím se hlavně vysondovat, jestli v tom nebude nějaký problém, napadá vás něco?
    BURAN
    BURAN --- ---
    DANYSEK: je ten vypada taky srozumitelne, diky za tip! :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    BURAN: nebo treba openshot :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    BURAN: KDENLIVE vypada zatim jako presne co potrebuju :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    neznate nejakej jednoduchej softik ve kterym bych si mohl delat kratky videjka pro YouTube?
    nic moc toho nepotrebuju, jen pridat k videu audiostopu, obcas nejaky strih, par titulku...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ERGOSUM: Tak jako live-distro je samozrejme urcene a je na to pohodlne. Pokud chces plnohodnotne distro s neprebernym mnozstvim baliku, tak to urcite neni spravna volba.

    Ja jsem se bavil o starickem pocitaci, ktere nechteli zakaznici vyhodit a chteli si na tom prohlizet stranky, obcas neco napsat nebo prohlednout maily.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ERGOSUM: Tak jako live-distro je samozrejme urcene a je na to pohodlne. Pokud chces plnohodnotne distro s neprebernym mnozstvim baliku, tak to urcite neni spravna volba.

    Ja jsem se bavil o starickem pocitaci, ktere nechteli zakaznici vyhodit a chteli si na tom prohlizet stranky, obcas neco napsat nebo prohlednout maily.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    DELVIT: To jistě. Chvíli jsem ho tak také používal. Pak mi začaly scházet aplikace. Precise Puppy 5.5 to trochu řeší. Mám Puppy rád, ale jiné mám raději.
    Nevím jaké máš zkušenosti ty, ale mě víc vyhovovalo, instalovat ho jako živou ditribuci, se souborem nastavení, než v rozbaleném stavu.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ERGOSUM: zalezi k cemu to bude pouzivane. Pokud aktualizace nejsou na programu dne, neb je uzivatel nezvladne, pak jsem nasazoval puppy. Musim rici, ze uzivatele ocenili jednoduchost a hlavne rychlost.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CUJO: Na slabším mi Lubuntu běží. Ostatně i na silnějším. Mám ho prostě raději.

    DELVIT: Teď si nevzpomenu na název, ale jedna z posledních edicí Puppy Linuxu podporuje .deb (ubuntu) balíčky. Rád používám Puppy jako záchrannou distribuci, mj. protože běží na všem, ale na stálou instalaci ji za nejlepší nepovažuji.
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    CUJO: Zkus tam dostat jeste nejakou RAM, aspon pul giga, a klidne tam muzes dat i to nejnovejsi Ubuntu.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    CUJO: muzes se kouknout na home pro vice info. Jinak ja osobne mam rad puppy linux na starsi pocitace.


    CUJO: tento klubik je presne pro n00b dotazy.
    CUJO
    CUJO --- ---
    BURAN: Celeron 1.5GHZ/512MB Ram, grafiku nevím, ani nějak neřeším. Nepotřebuji.
    PLUG: Dík mrknu na to
    BURAN
    BURAN --- ---
    CUJO: co je stary komp? Ubuntu 12.04 beha pekne na kancelarskym 2GHz/1GB.
    CUJO
    CUJO --- ---
    Dotaz. Mám prodejnu, a dostal sem starý PC. Napadlo mě že bych do něj nahrál linux. Potřebuji aby na něm jen jala Wifi a tiskárna a nějaké kancelářské balíčky. Mám zkušenosti s Ubuntu. Ale bojím se, že když stáhnu nejnovější Ubuntu, že to nepojede moc dobře, a u starší verze si zas říkám že bude problém s ovladači na wifi. Poradí mi nekdo nějakou Distribuci linuxu ( nemusi být Ubuntu). .......BTW: pokud je to moc noob dotaz, tak me klidne smazte.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam