• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHOSTDOG32: mluvim o nastaveni vlc... ale uplne zakazat kompiz by taky mohlo bejt zajimavy... nikdy sem tomu kramu moc neveril...
    K23: hehe jojo... pri vic monitorech mi xka obcas delaj podivny veci... i kdyz mozna za to muze xfce... nicmene jsem s xfce jinak spokojenej... akorat je dobry druhej monitor po odpojeni zakazat, protoze kdyz ho nakonfiguruju a vytahnu kabel, tak se mi nejak divne chovaj okna...
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: fajn, dobrá zpráva. Ze zkušenosti s intel grafikou vím, že spolehlivě mi funguje akorát kwin (KDE4) nebo gnome-shell, tedy bez tearingu. Zkoušel jsem před časem xfce a taky se mi dělo tohle :(
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: 1 nebo více monitorů?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    K23: Jenom na delsi vypisy prosim pouzivat: 6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: a to v Xfce není nějaké klikátko na editaci položek v menu? Jak jsem už psal, z toho bys to krásně zjistil jaký příkaz máš dát k té zkratce. To že jsi viděl v about okně název xfce4-terminal je imho docela náhoda ne? :)
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: zapomněl jsi na nejdůležitější věc a to je jakou máš grafiku. Bez toho se zase nehnem. V terminálu napiš:
    $ lspci

    a pastni to sem.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHOSTDOG32: vypnout/zapnout akceleraci? prenastavit deinterlace filter?
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32:
    ERGOSUM: tohle jsem právě naznačoval tím správcem menu, v něm je vidět cesta k programu, který se má spustit. Třeba v gnome je na správu menu program alacarte. V Xfce nevím, proto to asi nevyznělo tak jak mělo :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GHOSTDOG32: A nebo pravé myšítko na odkaz/spuštěcí ikonu vlastnosti a číst.
    LUDO
    LUDO --- ---
    GHOSTDOG32: a v helpu k tomu terminalu co pouzivas neni napisany jeho presny nazov?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GHOSTDOG32: Spusť si terminál, a v něm spusť

    ps -A f

    To ti vypíše strom všech procesů; nějak takhle:

    3530 ? Ssl 8:07 /usr/bin/synergys
    3546 ? Ssl 2:08 /var/lib/dropbox/.dropbox-dist/dropbox
    7222 ? Ss 0:00 SCREEN
    7223 pts/9 Ss+ 0:00 \_ bash
    8184 pts/9 S 0:00 \_ tail -F /home/user/.xpra/:13.log
    5729 ? Sl 0:00 /usr/bin/konsole
    5731 pts/3 Ss 0:00 \_ /bin/bash
    5743 pts/3 R+ 0:00 \_ ps -A f
    7295 ? S 3:04 /usr/bin/python /usr/bin/xpra start :13

    Jak vidíš, samotný proces "ps" v něm taky někde je; nad ním je jeho předek "/bin/bash" (znázorněno tou ASCII větví "\_" ) a nad ním zase *jeho* předek, v mém případě je to "/usr/bin/konsole" - předpokládám, že ty tam budeš mít ten gnome-terminal nebo xterm nebo kýho čerta . To je ten soubor, který hledáš.





    (Jinak teda cesta ke spustitelnému souboru se zjišťuje přes which (když znáš název souboru), ale na to ses myslím neptal:

    $ which konsole
    /usr/bin/konsole

    )
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: máš v menu nějaký spouštěč na terminál, resp. nějakou jinou cestu jak se k němu dostat bez zkratky? Často to jde opsat z toho pomocí nějakého správce menu. Nicméně, ten příkaz by ti měl jít spustit, pokud ne, tak ti chybí balíček. Zkus prosím napsat více informací.
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: zkus /usr/bin/gnome-terminal
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GHOSTDOG32: Hm, jo. http://askubuntu.com/questions/89826/what-is-tumblerd
    Pokud netrváš na náhledech, klidně bych to odinstaloval:

    sudo apt-get remove tumbler
    K23
    K23 --- ---
    Přesně, chce to si rozbít hubu na pár místech a pochopit co to vlastně dělá a že spoustu věcí dělá velmi jednoduše. A hlavně vydržet :-)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GHOSTDOG32: linux ma vlastni dokumentaci: dej si "man man" do konzole. Pouziva se to jako man <prikaz>, takze jako ukazku "man ls".
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    A neb, jak se dokonale seznámit s libovolným OS: Pořádně si ho několikrát rozbít. Zkušenost k nezaplacení. :-)
    GHOSTDOG32: Tyhle příspěvky si někde schove. Do roka a do dne se jim budeš smát, až budeš mlátit hlavou o stůl, :-)
    MRNOBODY
    MRNOBODY --- ---
    jen blbni
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    :-D
    LUDO
    LUDO --- ---
    GHOSTDOG32 preco mam taky pocit ze to tu citas len na pol oka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam