• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RIVA: A nevyřešil by tvé potřeby pro začátek NAS? Požadované znalosti jsou o level níž, získáš zkušenosti, využiješ i později, například pro návštěvy.
    PUPU
    PUPU --- ---
    RIVA: kazdopadne upozornuji, ze jako 'zacatecnik' sis ukousl docela velky kus. hodne stesti
    PUPU
    PUPU --- ---
    RIVA: jasne. v tom pripade opravdu AQUARIUS .
    RIVA
    RIVA --- ---
    PUPU: No, asi neco jako active directory/dns/dhcp ekvivalent pro 5 az 10 klientu.

    AQUARIUS: Dik, omrknu to
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    RIVA: kompletni dokumentaci najdes v RedHat Identity Management Guide, zatim si s tim hraju na kombinaci CentOS/CentOS, ale nepredpokladam, ze by klienti s Fedorou znamenali zasadni problem. Presto doporucuju ke klientum Fedoru moc necpat, doba podpory je prilis kratka.
    PUPU
    PUPU --- ---
    RIVA: a co konkretne si predstavujes pod pojmem 'linuxova domena'? centralni overovaci misto? skladiste uzivatelu? nebo sdileni souboru, pridelovani sitovych adres, internetovou domenu?
    RIVA
    RIVA --- ---
    Zdar, chtel jsem se jako zacatecnik zeptat, jestli se da po domacku vytvorit neco jako linuxova domena. Zatim jsem vycetl ze samba muze castecne nahradit windowsowskej DC s active directory, ale nejsem si jistej jak presne bych mel zacit. Nejradsi bych pouzil bud centos, nebo ubuntu server a k nemu ubuntu, nebo fedora klienty. Zacal bych asi prvne jen virtualne a pak to treba zkusil naostro na masinach ktery mam k dispozici. Nemate nejakej dobrej tutorial jak na to?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HARVIE: No, ja taky ne - ale jedina zminka, ktere jsem o tom vubec schopen najit, vzdycky odkazuje na tento jeden event v roce 2009. Z toho soudim, ze odpoved zni "dopadlo to spatne."
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PISKVOR: ERGOSUM: Ne... tohle je neco jinyho:
    Emulátor platformy Android pro Ubuntu - Root.cz
    http://www.root.cz/zpravicky/emulator-platformy-android-pro-ubuntu/

    nevim jak to dopadlo, ale jestli to dobre chapu, tak by to znamenalo lepsi integraci do uzivatelskyho prostredi. narozdil od klasickejch emulatoru, kde si musit spustit celej android, nainstalovat si do nej aplikaci a pak ji spustit pres menu androidu... predpokladam, ze puvodni plan byl jednotlivy aplikace spoustet primo treba z menu gnome... ale jak to dopadlo nevim...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PISKVOR: O tom vývojovém emulátoru jsem to zachytil. O Ubuntu Phone vím. Pro můj účel bude nejvhodnější live, nebo instalace na mini flashku.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HARVIE: O tom jsem zprávu nezachytil. Nemyslíš spíš projekt Ubuntu Phone (Ubuntu na telefonu+podpora pro spouštění androidích appek a la Sailfish)?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ERGOSUM: Pokud se nepletu, tak Ubuntu se pred par rokama chlubilo tim, ze umozni spoustet androidi aplikace, nevim jestli to nakonec dotahli... A soucasti Android SDK jsou specializovany emulatory, ktery pouzivaj vyvojari pri psani androidich aplikaci a tam to taktez neni problem...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: PISKVOR: Díky vám.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    Android-x86 - Porting Android to x86
    http://www.android-x86.org/
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Může mi někdo poradit nějakou live distribuci na PC ve které by chodily Androidí aplikace? Rád bych některé použil, ale nechci zbytečně riskovat.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Tak to bylo špatně, ale pomocí asi 3 návodů jsem to rozchodil ... :)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    VLASTIS: Paráda, už to tam mám a funguje i vložení z geditu. Verze javy se hlásí jako

    java version "1.5.0"
    gij (GNU libgcj) version 4.7.3

    Copyright (C) 2007 Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.

    což vůbec neodpovídá "vzoru" návodu, ale asi to tak má být
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Nyní když zadám příkaz vi ~/.bashrc, tak obdržím chybu

    E325: ATTENTION
    Found a swap file by the name "~/.bashrc.swp"
    owned by: kevinar dated: Tue Oct 8 10:34:59 2013
    file name: ~kevinar/.bashrc
    modified: YES
    user name: kevinar host name: Kevinar
    process ID: 3710
    While opening file "/home/kevinar/.bashrc"
    dated: Tue Oct 8 10:35:41 2013
    NEWER than swap file!

    (1) Another program may be editing the same file. If this is the case,
    be careful not to end up with two different instances of the same
    file when making changes. Quit, or continue with caution.
    (2) An edit session for this file crashed.
    If this is the case, use ":recover" or "vim -r /home/kevinar/.bashrc"
    to recover the changes (see ":help recovery").
    If you did this already, delete the swap file "/home/kevinar/.bashrc.swp"
    to avoid this message.
    "~/.bashrc" 1 line, 1 character
    Press ENTER or type command to continue

    stisknu enter, ale poté nelze přejít do editačního modu pomocí klávesy esc ... určitě je to mojí neznalostí a chybou, jen zjistit, kde ji dělám.

    EDIT: Tak jsem zkusil soubor v home adresáři vytvořit ručně a vložit do něj požadovaný text, ale pak zase příkaz java -version háže chybu gij: unrecognized option -- `-'
    Try `gij --help' for more information.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    kdyz si vypises souborry pomoci ls -la , tak tam uvidis .bashrc.swp - priznak toho, ze mas ten soubor uz je ve vi otevren
    pokud jsi si jist, ze ho uz v jinem bashi otevreny nemas, tak ten soubor .bashrc.swp smaz
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    jj, pripadne jen napsat bash :)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Jestli jsem to dobře pochopil tak tedy zadám příkaz vi ~/.bashrc a po zapsání hodnot a opuštění editoru musím terminál zavřít a otevřít znovu ?
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    zaprvy .bashrc, nevim, proc tam tu tecku nemaj, zadruhy pak potrebujes otevrit novej bash ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam