• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: jenze tady nejdoou zadny pyskuje to kvuli vadnymu (obsolette) pluginu. ale openelec vypada jako shudne reseni :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: YT? Pouze některá; cca u půlky se při použití HTML5 přehrávače setkáš s hláškou "Flash Player is required."
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HARVIE: no ja teda mel pocit ze to prehravaj skrz html5 a nejaky kodek...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HARVIE: Nvidie, ATI, integrovaný Intely, všechno možný. RAM od 1 po 16 GB (a nestřádám si ji věru na horší časy). Flash je hnus fialovej, vo tom žádný.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PISKVOR: co mas za grafickou kartu? kolik mas volny ramky? atd...
    ja problemy mam a to jedu na archlinuxu, takze nemyslim, ze bych byl nejak pozadu s verzema.
    flash je proste binarni hnus. typicky mi treba pada, kdyz mam otevrenejch moc panelu a dojde ramka, tak to spis spadne nez aby to swapovalo... a vubec to tak nejak furt pada treba na nekterejch konkretnich videich zatim co na jinejch ne...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HARVIE: Youtube/flash video na Linuxu je pořád ještě problém? Hmm...za poslední dva roky jsem žádný nezaznamenal. [citation-needed]
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    RAINBOF: kdyz ses v setupu BIOSu, tak vetsinou nebejvaj zavedeny zadny ovladace na skalovani frekvence CPU a nekdy je tam i jednodussi regulace otacek vetraku... Na vetsine kompu mi prijde, ze v setupu jedou vetracky prakticky naplno... Taky je setup dobrej zpusob jak vybit baterku v notasech...

    Youtube video na Linuxu a vseobecne video ve flashi je problem... nebo to geexbox nepousti pres flash? jiny videa jedou?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: pecka. mega pecka...
    BURAN
    BURAN --- ---
    LAUZER: jj LTS. mam to na novejsim notesu i starsim kompu a dobry.
    LAUZER
    LAUZER --- ---
    BURAN: ...a to je LTS zejo?
    BURAN
    BURAN --- ---
    LAUZER: zkus stahnout Mint 13.
    LAUZER
    LAUZER --- ---
    Nainstaloval jsem Linux Mint 15ku na 4 roky starou rachotinu a obcas mi zamrza obraz, nevite nekdo co s tim?
    Predtim jsem mel Ubuntu, ktery ale neslo aktualizovat protoze 12ka stala za prd a ted zkousim Mint, je tedy samosebou jasny ze sem newbie jaxvine, ale nechci si kupovat Windowsy, ani prepalovat z urcitejch duvodu a na Linuxu mi vyhovuje ze nechyta viry, vsechno slape a stejne od pocitace chci akorat zakladni veci plus neco malo navic.

    Co bych mel vedet prosim pekne o LM 15 abych si s nim mohl poradit? Bez problemu mi jelo Ubuntu do predposledni verze a pak uz to neslo aktualizovat a nekdy nesly ani stahovat aplikace, pokud sem si tam nehodil 12ku u ktery byly problemy s internetem...
    KAERO
    KAERO --- ---
    CERMINEK: vetsina distribuci jsou jen velmi lehce modifikovane odnoze nektere z velkych distribuci. a to v tom grafu jeste par chybi :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CERMINEK: V souvislosti s volbou distribuce jsem našel ještě jednu vychytávku - http://www.zegeniestudios.net/ldc/
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Volba distribuce začíná být docela problematická. Ten graf mě docela pobavil a vyděsil zároveň, většinu těch distribucí ani neznám :)
    http://www.linuxlinks.com/portal/content/png/gldt76.png
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: openelec
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HARVIE: no ja tam mam ted geexbox a on je to porad framebufferovej bastl jen je tam 11ka xbmc sice to jde ale proste to obcas zlobi nicmene zere to 100mb ram beha to rychle a kdyz se nic nedeje uklidni to hw tak moc ze prestane tocit i vrtule na cpu coz ten acer one nedelal snad ani v biosu. Jenze youtube nejde vimeo taktez ne... asponze funguje spojeni s androidem.

    no a obcas vyjde nova verze geexboxu coz je to co se mi moc hodi a proc nechci stavet nic custom. snad pujde to xbmcbuntu aspon trochu tak dobre.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    RAINBOF: aha... to je nejaka novinka :) za mejch mladejch let byl geexbox framebufferovej bastl kolem mplayeru :)
    no tim padem si muzes vybrat libovolny distro ktery ti bude vyhovovat a nainstalovat si na nej balik s xbmc :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HARVIE: xbmc prece neni distro ne ? geexbox xbmc pouziva. rad bych prave neco lehkyho co vpohode pojede z flash disku a nebude ten muj nebohy stroj prilis zatezovat. mam atom 1.5ghz, 1gb ddr3, wifi intel :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    RAINBOF: xbmc?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam