• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    MRDAC_BEDEN: snad to tak půjde:) čekám až dorazí novej ntb a hned se na to vrhnu
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    SIMEC: Normalne si nainstaluj system na (USB) disk a hotovo
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    CHOROBA: trochu jsem se o ten příkaz zajímal, a situace je asi taková, že to jakštakš lidem funguje, ale musí příkaz psát při každém startu znovu..jak se na to jedinkrát zapomene, trvalý oddíl zmizí..takže se většinou řeší, jak udělat, aby systém pokaždé najížděl s oním příkazem..na to jsem zatím nepřišel :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    uplne Suse neznam, ale je to kernel command line parametr, tgze pri startu Grubu zmacknout E a dopsat tam ten command.
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    CHOROBA: děkuji, to je to, co potřebuji, .. jen nevím, jestli jsem si jistý, kam že ten příkaz zadat? Můžu poprosit ještě o doupřesnění?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SIMEC: Měl by, ale zkusit musíš sám.
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    ERGOSUM: pomaleji nevadí, hlavně jestli poběží .)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SIMEC: Jinak: Instalace na kartu je stejná jako na disk. Instaluješ z DVD nebo USB. Počítej s tím, že všechno poběží pomaleji než z disku.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SIMEC: OpenSUSE neznám, ale už jsem distribuce na kartě měl. Boot je bez problémů, jestli vystačíš s kapacitou karty na celou instalaci je jiná.
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    Zdravím, měl bych jednoduchý dotaz. Stahuji nejnovější 4,7gb DVD verzi OpenSUSE (píšou, že "suitable for usb":). Nahodím tedy patřičným sw na jakékoliv médium a spustím. Můj dotaz zní, jestli mohu na nějaké další (nebo rovnou na to, ze kterého to spustím) "vysokokapacitní" médium (ideálně na paměťovku či flashdisk) nainstalovat SUSE tak, abych jej mohl plnohodnotně využívat (tedy aby nainstalované programy po rebootu zůstaly atd.) .. rozdělovat primární hdd ani instalovat jej na exterák nechci, jedná se mi čistě o možnost plnohodnotného fungování SUSE na paměťovce či flash disku..nabídne instalátor možnost instalovat na tento typ médií? Díky za předem za informace
    MASOO
    MASOO --- ---
    GILHAD: vzhledem k tomu, ze neumim udelat zadny skript, tak neni:/ bohuzel nejsem moc zdatna, byt bych chtela byt....
    ERGOSUM: jasny
    kazdopadne diky za odpovedi a shovivavost

    HARVIE
    HARVIE --- ---
    MRDAC_BEDEN: To je zajimavy... mam arch s xfce a v mplayeru inhibice screensaveru funguje jak ma, ale ve vlc to kravi i kdyz v nastaveni to zaply je...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MASOO: GILHAD: To předpokládá, že se přehrávač zavře, což u síťového přehrávání nehrozí. To by šlo řešit třeba limitem 120min(nebo kolik je nejdelší film), Nebo simulací aktivity po zvolený čas.
    Mimochodem, při přehrávání hudby bych klidně monitor vypnul. Zvlášť když šetříš baterky.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    MASOO: Kdybych to resil ja, tak bych si udelal wrapper script, ktery zakaze power saving, spusti dany prehravac a pak zase power saving povoli. Tento skript bych pouzival misto dotycneho prehravace. Nevim, je-li to resenim i pro tebe.
    MASOO
    MASOO --- ---
    ERGOSUM: jiste, to mam nastavene, jak potrebuji, to jsem zvladla;)


    PUPU: nemohu si to bohuzel dovolit ve svych podminkach, setrim energii, jak to jde a baterku taky, obcas si ji nemusim mit uz jak nabit

    MRDAC_BEDEN: pouzivam saynora player, predtim jsem mela defaultne nastaveny rhytmbox, ale nesedl mi.
    na tom netu chapu
    takze je to tedy dalsi veci, kterou si nemuzu moc casto dovolit:(
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    MASOO: Obvykle klasicke prehravace hudby a videa (jako VLC, Totem, Mplayer apod) deaktivuji power saving, tzn. ze s beznymi prehravaci by se pocitac vypinat nemel. Flashove prehravace videa a hudby (grooveshark, mixcloud, soundclound, youtube...) tot nedelaji a proto se pocitac vypne.

    Co ja vim, tak to trivialne vyresit nejde.

    Existuji ruzne praseci workaroundy pracujici na principu: jestlize existuje proces plugin-container tak vypni power saving.
    PUPU
    PUPU --- ---
    MASOO: neaktivita == zadny vstup z klavesnice a mysi. ja uz tyhle veci kolem powersave vypinam komplet
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MASOO: Volby-správce napájení-nastavit co chceš při napájení z baterie i ze zásuvky.
    Stačí takhle?
    MASOO
    MASOO --- ---
    mam dotaz jako total zacatecnik a obycejny uzivatel /konec varovani/
    mam ASUS eee, koupila jsem ho s Ubuntu Linuxem 12.neco a posledni dobou se rozmohl takovy nesvar, ze kdyz mam pustenou hudbu, pripradne video online, tak se po urcite dobe vypne, protoze to bere jako neaktivitu (mam nastavene, ze pri nezapojeni do site se ma suspendovat), coz se driv nedelo a podle meho skromneho laickeho a lama nazoru to neaktivita neni.
    Poradi nekdo, co s tim?
    (pripadne technicke udaje a specifikace dodam)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LAUZER: Jiná možnost, koukni co píše nástroj disky. Což je omezeněší klikátko k tomu co zde je.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam