• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    RUTHAN: soubor je na disku ulozen po malych castech a nekde je nejaky seznam, kde ty casti jsou a jak patri za sebe.

    Pokud je v seznamu chyba, muze se stat, ze kouskum ze dvou ruznych souboru priradi to same misto na disku. Pak samozrejme nejmene jeden ze souboru obsahuje chybna data (kus toho druheho souboru). To je ten cross-link.

    Ty kousky souboru nejsou vetsinou ulozeny bez mezer od zacatku disku, ale (vicemene) nahodile. Pokud zkopirujes image vetsiho disku na disk mensi, tak muzou nastat dve situace
    - bud se zkopiruje jen zacatek, takze kousku souboru lezici za hranici toho mensiho disku jsou ztraceny
    - nebo se zkopiruje cely, ale co presahuje se kopiruje opet od zacatku - pak jsou kousky souboru co byly na zacatku ztraceny a prepsany kousky souboru (a "prazdnym mistem") co bylo za hranici toho mensiho disku.

    To same se muze vztahovat i na dalsi dulezite udaje o disku (seznamy, kde co je a k cemu to patri)

    Tak jak tak ten mensi disk pak neobsahuje platny filesystem, protoze neco bylo ztraceno/prepsano a zaznamy filesystemu to nezohlednuji a ukazuji za hranice toho mensiho disku.
    PUPU
    PUPU --- ---
    RUTHAN: tomu nerozumim. jak 'image byl davanej na mensi partition'? pokud jsi nahral image na zarizeni, na ktere se nevejde, tak je k nicemu a muzes to rovnou smazat. to, ze data zabiraji mene mista nez je kapacita filesystemu, jeste neznamena, ze zabrala zrovna zacatek filesystemu.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    PUPU: A co s tim?, ani termin inod mi moc nerika.

    Ted jsem s tou partitionou zkousel pracovat,ale nejde ani namountovat, vsechny utility pisou chybu:
    The filesystem size (according to the superblock) is 21680896 blocks
    The physical size of the device is 18084864 blocks
    Coz bude zpusobeno tim, ze image byt davanej na mensi partion, protoze data jsou mensi.. ale nevim co kde spusti, aby se to fixlo.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    KOLCON: to jsem nechtel slyset:/
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    KOLCON: V té souvislosti...je něco co umí PulseAudio a neumí Jack? Ve stroji jedna zvukovka, pouze audio, žádný web, filmy, hry.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    THX_1138: nebo smartctl -i
    PUPU
    PUPU --- ---
    THX_1138: lshw, treba
    PUPU
    PUPU --- ---
    RUTHAN: cross-link znamena, ze se ve filesystemu vyskytuji i-nody, ktere podle tabulky patri vice souborum. Takhle to byvalo jinde, predpokladam, ze ext4 nebude vyjimkou
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Vysvetli mi nekdo co to jsou presne cross-linked files na ext4 a jak to spravit? Pisou mi to ruzny softy po naclovani ext4 partisen, v tohle pripade jde o SteamOS.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    VLASTIS: zkus treba poslat dekovny email Lennartovi ;)
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    KLEINZACH: Tak už je to v pořádku. Tu binarku jsem zapomněl nainstalovat... Děkuji za pomoc...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    KLEINZACH:

    sudo find / -name "*vmlinuz*"
    /boot/vmlinuz-3.8.0-37-generic
    /boot/vmlinuz-3.8.0-35-generic
    /boot/vmlinuz-3.8.0-32-generic
    /boot/vmlinuz-3.8.0-38-generic
    /boot/vmlinuz-3.8.0-36-generic
    /boot/vmlinuz-3.8.0-34-generic
    /boot/vmlinuz-3.8.0-33-generic
    /boot/vmlinuz-3.8.0-29-generic
    /boot/vmlinuz-3.8.0-39-generic
    /boot/vmlinuz-3.8.0-31-generic
    /vmlinuz.old
    /vmlinuz


    ~$ sudo find / -name "*vmlinuz-3.2.0-24*" nenašlo nic
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    CHEVALIER: ee, to jsou jenom .h fajly (headers). ty hledas vlastni binarku jadra. jmeno nevim, za nasich mladejch se to jmenovalo bzImage, vmlinuz, ...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    KLEINZACH:
    dpkg.log
    2014-05-23 10:49:48 status unpacked linux-headers-3.2.0-24 3.2.0-24.39
    2014-05-23 10:49:49 status half-configured linux-headers-3.2.0-24 3.2.0-24.39
    2014-05-23 10:49:49 status installed linux-headers-3.2.0-24 3.2.0-24.39

    sudo find / -name "*linux-headers-3.2.0-24*"
    /var/lib/dpkg/info/linux-headers-3.2.0-24.list
    /var/lib/dpkg/info/linux-headers-3.2.0-24.md5sums
    /var/cache/apt/archives/linux-headers-3.2.0-24_3.2.0-24.39_all.deb
    /usr/src/linux-headers-3.2.0-24
    /usr/share/doc/linux-headers-3.2.0-24

    Jako nejpravděpodobnější umístění jsem zvolil /usr/src/linux-headers-3.2.0-24

    ls -F /usr/src/linux-headers-3.2.0-24
    arch/ crypto/ drivers/ fs/ init/ Kbuild kernel/ Makefile net/ scripts/ sound/ ubuntu/ virt/
    block/ Documentation/ firmware/ include/ ipc/ Kconfig lib/ mm/ samples/ security/ tools/ usr/

    Dál jsem se nedostal...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    CHEVALIER:
    1. zjistit jak se kernel jmenuje a kde je. typicky nekde v /boot kdyz ne tak se podivat do logu od instalatoru/balicku/takneco
    2. upravit /boot/grub/menu.1st ci jak se jmenuje. asi to pujde obslehnout z toho zaznamu co tam uz bude pro 3.8
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Mám ubuntu 12.4. V něm kernel 3.8. Nainstaloval jsem si kernel 3.2 kvůli Aver HX, ale při bootu v menu Grubu ho nevidím. Co s tím?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    WAKO: mas drivery ke grafice?
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    jeste resim problem s pulseaudio
    obcas se stane, ze sezere treba 50 prcnt na obou jadrech (Linux Mint 16Petra)
    pomuze kill pulseaudio PIDu a pak je to opet OK
    tusite nekdo co s tim?
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    _TONIK_: diky. funguje:)
    WAKO
    WAKO --- ---
    Linux Mint Cinnamon, moje první instalace Linuxu. Problémy se streamovaným videem - youtube při fulscreenu neběží plynule a Vimeo zobrazí vždy jen jeden záběr a dál už jen běží zvuk.

    Grafická karta: AMD/ATI RS880, Radeon HD 4200
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam