• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    MASOO: prvni tri prikazy se spousti v Terminalu
    4) je to v menu Firefoxu ->Tools->Addons (cesky to bude neco jako Nastroje->Doplnky)
    zkus povypinat vse co tam je
    MASOO
    MASOO --- ---
    MRDAC_BEDEN: diky moc, skoda, ze tomu uplne nerozumim, ale nejak si poradim, doufam;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ale jako me firefox jede dobre, aktualne ve verzi 32, noscript+ghostery
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    MASOO:
    1) zazalohovat profit
    mv ~/.mozilla ~/mozilla-backup

    2) Uplne odstranit Firefox
    sudo apt-get purge firefox

    3) znovu ho nainstalovat
    sudo apt-get install firefox

    4) zkontrolovat zda nezustaly aktivni nejake doplnky (AddOns)
    zkusil bych docasne vypnout i plugin Shockwave Flash, coz byva hlavni pricina vetsiny problemu
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MASOO: tak to uz ti moc na vyber nezbyva... midori, links... :))
    MASOO
    MASOO --- ---
    VYHULENY_UFO: to jsem zapomnela napsat, ze ten nechci
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MASOO: google chrome?
    MASOO
    MASOO --- ---
    poradte mi, prosim, nejaky prohlizec - mela jsem doted mozillu firefox, ale padala (resil to i clovek, co se narozdil ode me vyzna), vcera pote, co mi spadla 5x za pul hodiny, jsem si stahla Operu, ale to je tak desive pomaly....
    BOD
    BOD --- ---
    PUPU
    PUPU --- ---
    DANYSEK: kruci, nojo. nejaky genius usoudil, ze ssh ma logovat s facility local7 a ostatni zrejme taky. to jsou teda veci. diky, jdu patrat, co to je zase za ulet...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    PUPU: projet /etc/rsyslog.d/*.conf ? Jestli neni neco tam, co by to vysvetlilo. Pripadne konfiguraky samotnych daemonu, jejichz vystup se objevi v tob boot.log. Z toho co pises to na chybu primo v rsyslogd nevypada.
    PUPU
    PUPU --- ---
    takova divna vec, vsimnul jsem si ji vicemene nahodou... na RHEL mame od jiste doby rsyslog coby syslog daemon. konfigurace vcelku jednoznacna:

    [root@n2rhpvi2 log]# cat /etc/rsyslog.conf |egrep -v '^(#|$)'
    $ModLoad imuxsock # provides support for local system logging (e.g. via logger command)
    $ModLoad imklog # provides kernel logging support (previously done by rklogd)
    $ActionFileDefaultTemplate RSYSLOG_TraditionalFileFormat
    $IncludeConfig /etc/rsyslog.d/*.conf
    *.info;mail.none;authpriv.none;cron.none /var/log/messages
    authpriv.* /var/log/secure
    mail.* -/var/log/maillog
    cron.* /var/log/cron
    *.emerg *
    uucp,news.crit /var/log/spooler
    local7.* /var/log/boot.log
    $WorkDirectory /var/lib/rsyslog # where to place spool files
    $ActionQueueFileName fwdRule1 # unique name prefix for spool files
    $ActionQueueMaxDiskSpace 1g # 1gb space limit (use as much as possible)
    $ActionQueueSaveOnShutdown on # save messages to disk on shutdown
    $ActionQueueType LinkedList # run asynchronously
    $ActionResumeRetryCount -1 # infinite retries if host is down
    *.debug @centralloghost:514

    z nejakeho nepochopitelneho duvodu se ovsem temer vsechny zpravy, co se zapisi do /var/log/messages, objevi take ve /var/log/boot.log. jako by treba vsechny aplikace posilaly zpravy s facility local7. treba i ssh. pokud ovsem zkusim poslat zpravu pres logger, chova se to jak ma - kdyz nastavim facility local7, zapise se do obou, pokud jinou, v boot.log se nebojevi. cim to muze byt? nejaky napad co s tim, pripadne jakou cestou ladeni se vydat?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    ERGOSUM: Dik, za vysvetleni, proto pisu rozumny stroj, Wokna maj taky Global-System a user vetev registru a funguje jednoho logika co neni v user hleda se v systemu.
    Sdilena promena ma vyhody i nevyhody, ale pokud to povede k tomu, ze aplikace uskromni v tom, co vsechno budou editovat, tak to bude jen dobre. Viz zase analogie s woknama, kde si nejdriv vsichni zapisovali do System32 co chtely a pak prisel NT klon a podstatne se to omezilo.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PUPU: sendmail je vytecnej ;)))
    PUPU
    PUPU --- ---
    AQUARIUS: takze poreseno pres kickstartovou direktivu:

    ignoredisk --only-use=disk/by-id/scsi-36005atakdale

    diky!

    PUPU
    PUPU --- ---
    me osobne se systemd libil, dokud delal to, co mel delat - neboli resil start daemonu. soucasne smerovani ma sice logiku ze strany spravcu velkych distribuci coby 'velky sjednotitel', ale je to sjednoceni nasilne a nejak nevi, kde prestat. prestava to byt UNIX - neboli prestava to byt ovladatelne. v okamziku, kdy potrebuji na konfiguraci cehokoliv UNIXoveho graficke rozhrani nebo dvoukilovy manual, aby to vubec bylo zvladatelne, je neco spatne. prijde mi to trochu jako sveho casu Sendmail - tam se to nadseni IMHO tvurci taky trochu vymklo z rukou
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RUTHAN: Na to je jednoduchý argument: Po přepsání konfiguráku zvukovky nějakou reklamou, opravíš konfigurák zvukovky. V případě SuperComfigu_na_všechno je problém podstatně větší. Navíc mám třeba víc podobných programů, víc uživatelů na jednom PC, nutnost povolit "panu sponkovi" přístup k jedinému konfiguráku v systému.
    Fakt to není dobrý nápad.

    Mimochodem: I takový Linux (např.live PuppyLinux) existuje. Má jeden konfigurační soubor a celkově jich napočítáš na prstech. Takže pokud je to tvůj sen, máš možnost.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MRDAC_BEDEN: Tak resime varianta A vs B, plusy a minusy, ja si myslim, ze ta varianta s system.. je vyhledove robustnejsi, legacy ma taky svou vahu, ale myslim, ze stejne jako se snad jedno zbavime Xserveru, tak tohle by taky ten OS delalo lepsi.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    RUTHAN: a v cem je problem?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam