• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SATAI
    SATAI --- ---
    SUK: Jo, spustit vimko pod i3, to je moje hobby.
    SUK
    SUK --- ---
    SATAI: To ja taky ne. Ale chtel bych ji videt pri pokusu to pouzivat, nebot jsem si jist - bude v ocich mit uzas jak alenka v risi divu :D
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    REK11: Ja pouzivam Gentoo s fluxboxem a vyhovuje mi skvele. Ale ja uz davno nejsem typicky zacatecnik, takze z toho moc nejdou delat zavery :)
    REK11
    REK11 --- ---
    PISKVOR: stahla jsem, ale nespousti se instalace....stravila jsem nad tim hromadu casu bez valneho vysledku. pritom minecraft nebyl vubec problem
    REK11
    REK11 --- ---
    CHOROBA: uprime ja zatim poradne nevim na co winy potrebuji. budu spolupracovat na nejakem projektu a mela bych je pry mit
    SATAI
    SATAI --- ---
    REK11 stejne jako SUK, ale jako vseobecne dporuceni bych to nedaval ;)
    REK11
    REK11 --- ---
    PISKVOR: zkousela jsem kde co, nepovedlo se. mrzi me to. Jinak mi linux vyhovuje a jsem s nim spokojena. Je fakt, ze chlapik co mi byl menit router koukal dost prekvapene..... Pak me ubu nechtelo pustit k heslu na wifi-natukal mi ho do pc, ale ja na wifi mam i mobil, ctecku atd. Myslela jsem, ze me svihne. nevim co se tou aktualizaci stalo, ale nakonec jsem to musela otevrit pres getit jako root...
    SUK
    SUK --- ---
    REK11: Pouzivam ArchLinux s i3 :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    REK11: esli nepotrebujes delat na windows ultrablbosti a mas dost pameti, tak windows resi vcelku fajn. vmware player / virtualbox.
    covek nemusi rebootovat.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REK11: Zvlastni...desktopovy prostredi by nemelo na fcnost Skypu mit vliv; ale teda s tim poslednim upgradem jsem ten Skype musel stahovat ze skypiho webu, pac ten defaultni se nepripojil. Flash - snad by melo byt resitelne znovunainstalovanim flashplugin-installer .
    REK11
    REK11 --- ---
    PISKVOR: kubu jsem nainstalovala dceram a kdyby tam nemely natahane mody na minecraft, tak uz leti. takovy skype jsem na tom nesprovoznila ani za zlaty prase. Ubu mi vyhovovalo, pomerne bez problemu skype, apache atd. Ale po jedne aktualizaci se mi zlikvidoval flash. Navic ted z jistych duvodu potrebuji mit i windows, takze byla preinstalace a ted budu pridavat linux. Na mint mam uz bootovaci flash, ale radsi se zeptam. jsem opravdu novacek- upozorneni, ze muzu mit debilni dotazy :-D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REK11: Jestli ti vyhovovalo Ubuntu, zkus Linux Mint - instaluje se s tradičním MATE (pokračování Gnome2, jako starší Ubuntu) a s novým Cinnamonem (modernější Gnome3), a dá se mezi nimi přepínat. Mně víc vyhovoval ten Cinnamon. Na starým netbooku mám LXLE (postavený na LUbuntu), a sviští jako divý.
    (Na pracovním desktopu mám Fedoru 20, nikoli z vlastního výběru, ale taky není špatná :) , a na pracovním ntb Kubuntu, ale když nechceš - proti gustu...)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    zkus Mint, esli ti jde o jiny rozhrani.
    Main Page - Linux Mint
    http://www.linuxmint.com/
    REK11
    REK11 --- ---
    Ahoj, chtela bych se zeptat jakou distribuci linuxu mate a jak vam vyhovuje? mela jsem ubuntu, ale budu instalovat znovu a premyslim, ze bych zkusila jinou. Prosim vas, hlavne ne kubuntu...dik
    SYNTAX_TERROR
    SYNTAX_TERROR --- ---
    SYNTAX_TERROR: Tak kdyby to někdy někoho zajímalo, toho výpisu se dá dosáhnout takto
    rsync -ur --dry-run --verbose /dir2 /dir1
    kde /dir2 je ta složka s produkční verzí, kde chci kontroloval novější soubory
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ERGOSUM:
    CHOROBA: Dekuji.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    download helper ve firefoxu taky funkuje
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHEVALIER: Mě to zvládá dwhelper plugin do Firefoxu. A výsledek mám v mp3.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Potřebuju stáhnout http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3252718 . Nevíte jak?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    PISKVOR: Obecne urcite jo a s "beznym zakaznikem" bych to resil jinak, ale zrovna tohle neni tak zcela bezna konstelace a ver mi, ze ruznych pruseru uz jsme spolu prestali dost (ano, i ja jsem nechtic par vyrobil, on podstatne vic a nektere nastaly z "vyssi moci"), takze vim, jak reaguje, co ci muzu risknout a co urcite ne. Ale tim se uz dostavame hodne OT.

    Cele to zacalo pozadavkem, jak resit jednu urcitou situaci a ja popsal jedno reseni, ktere v ni lze pouzit. Nikoli jako navod, jak si usporadavat vlastni vyvoj, ale jako rychle reseni prave te konkretni situace, do ktere se dostal SYNTAX_TERROR: .

    Ze je dobre si zorganizovat workflow tak, aby se clovek do podobnych situaci nedostaval je sice pravda, ale kdyz v ni uz je, tak mu ta pravda moc nepomuze.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam