• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    VYHULENY_UFO: jasny, jenze on je soucasti nb, ktery je taky stary pul roku :) Takze reklamovat disk stylem mesic budu bez nb, to si samozrejme nemuzu dovolit - to radeji koupim novy disk a vymenim ho... Ten extended smart test taky nenasel zadnou chybu, takze asi fakt poskozeny filesystem "beyond repair"... no, zkusim ho tam udelat na cisto a uvidime jak se to bude chovat...
    Diky za tipy :) (nakonec to koukam s Linuxem zas tak spolecneho nema, takze dodatecne omluva za OT)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NIXIMOR: jestli je starej pul roku, tak bych ho vzal a normalne vratil.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NIXIMOR: Já si o tom hlavně myslím, že SMART je dobrý pro informaci "tak tenhle už je asi chcíplej," ale to je tak vše. Jako varování "bacha, mohl by chcípnout" je úplně k ničemu.

    Jinak teda "párkrát to umřelo natvrdo" bych tipoval za původní příčinu; pokud tam nemáš nic kritickýho, tak formát a nová instalace, možná to půjde.
    NIXIMOR
    NIXIMOR --- ---
    Mam v nb na disku jednu partition spolecnou pro data linux+win. Je na NTFS. Dodneska vse v poradku, dneska kdyz jsem se k ni snazil pristupovat, tak spousta souboru hlasi Input/Output error (v Linuxu), zbytek jde precist. Win chkdsk si na tom vylame zuby, spadne s tim, ze mam obnovit system pomoci system restore. V Linuxu jsem nasel akorat nejakou utilitku ntfsfix, ktera ale moc veci neumi.
    Rikal jsem si, ze to je luxusni priznak umirajiciho disku, az do doby kdy jsem se podival do SMARTu - zadne zalogovane chyby, 0 realokovanych sektoru a vsechny hodnoty vypadaji v pohode - vsechno je v podstate na maximu. Ten disk je stary tak pul roku, coz nerikam ze neco znamena, ale presto je to jeste docela novy kousek. Self test disku ted prave bezi, odhaduje pry 88 minut do konce, tak pak kdyztak dam vedet, jestli neco zjistil.
    Co si o tom myslite? Nechci hned bezet kupovat novy disk, kdyz to vypada, ze by mohlo jit jen o nejak drsne poskozeny filesystem (parkrat mi dosla baterka a umrelo to na tvrdo, ale zrovna to posledni vypnuti po kterem se to rozbilo bylo ciste), takze teoreticky vykopirovat co pujde a zkusit zformatovat nacistlo?
    Nemam tam nastesti zadna klicova data, poctive zalohuju, ale chci jit cestou nejmensiho odporu :) Popravde jsem se s necim takovym setkal poprve a to mi uz disku proslo rukama mraky jak pod Linuxem tak pod Win, ruzne filesystemy a tak..., ale kazdy budto fakt umrel, nebo se choval zpusobne :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROBERT_MOST: jestli je lubuntu s lxde, tak mozna wiki

    How to take screenshots - LXDE.org
    http://wiki.lxde.org/en/How_to_take_screenshots
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    teď jsem si všim, že v Ubuntu mi prt src normálně funguje jak potřebuju a jde to krásně hned hodit do schránky, ale v Lubuntu ne...čim to? moc se mi nechce přecházet zas do Ubuntu, tam ten comp moc topí a hlučí
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Ja screenshoty vyresil tim (v Gentoo/fluxbox), ze jsem emergoval programek scrot (http://freecode.com/projects/scrot) a do ~/.fluxbox/keys pridal radek
    Print :Exec ( mkdir -p ~/PrtScr ; cd ~/PrtScr ; scrot '%Y-%m-%d_%H:%M:%S.png' ; )

    Patrne by melo jit udelat neco podobneho i u tebe (namapovat na printscreen spusteni programu s parametry (ja si pro jistotu vytvorim i adresar, kam to chci dat a skocim do nej) a jako ten program pouzit neco, co snima tu obrazovku, treba ten scrot
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: takze se podivej do nastaveni, jestli si nemuzes na klavesu namapovat aplikaci.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROBERT_MOST: ja pouzivam xfce4 a v "keyboard settings" mam polozku "applications shortcut", kde mam na klavesu PrintScr namapovany xfce4-screenshoter, kterej mi po stisku prtscr vyhodi menu s nabidkou ulozeni a nebo otevreni v gimpu.
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    a potom v tom Zimu jen dát Ctrl+V a mít to tam snad to není jen sen
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    VYHULENY_UFO: bohužel ne....screenshoty dělám každou chvíli...potřebuju to fakt na jeden stisk..ne pořád otvírat terminal a vkládat tam gnome-screenshot to by mi mrdlo
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROBERT_MOST:
    pomuze?

    Nefunguje snímání obrazovky Print Screen [vyřešeno]
    http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=11445.0
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    děkuji převelice, ten Zim vypadá dostatečně...teď byste mi ještě mohli poradit, co udělat, aby mi fungovalo tlačítko PrintScreen..
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    ROBERT_MOST: evernote .. taktez web based?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    ROBERT_MOST: OneNote ma cloudovou variantu bezici v prohlizeci, coz mozna pro tebe bude nejlepsi.
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    neznáte něco pro Linux, co se nejvíc svými funkcemi podobá programu OneNote?
    SATAI
    SATAI --- ---
    FAJL: nemá tvé desktopové prostředí něco jako je na macu příkaz open? Zkusit to, zda něco nepoví. jinak už jen číst logy...
    PUPU
    PUPU --- ---
    FAJL: me se stavaly podobne veci, kdyz se mi na pozadi firefox aktualizoval a ja si toho nevsiml. restart to spravil
    SATAI
    SATAI --- ---
    FAJL: srabe. Změnit tu asociaci na absolutní cestu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam