• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    COLBEN: Druhá příčina je, že je nebrzdí antivir a podobné s*. Jak je nainstaluješ, musíš to řešit.
    Já pomyslím na widle když chci připojit nějaké divné zařízení. Alternativou je, nainstalovat je na flashku. No zatím jsem odolal.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    VASHA: si to vyzkousej, widle mas nainstalovany ve Virtualboxu za pul hodky i s driverama. A kdyz te pak bude prace srat, tak je to proste dalsi vokno, co shodis na listu ;)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    VASHA: virtuální mašiny problémy nezpůsobí, naopak se ty windows pak dají skvěle zálohovat - bude to soubor na disku
    Jen to vyžaduje trochu studium+praxe, ale pokud si linuxák, tak ti to asi ani nepřijde složitý, nenni to žádná věda.
    VASHA
    VASHA --- ---
    no tak u mne je to tak, ze ja Windows hlavně potřebuju kvuli Excel (pokrocila prsce) + nejake dalsi nastroje pro moji praci. Nic co vyuzivam kazdy den. Hry nehraju.

    O virtualu jsem slysel, ale neni to tak trosku vytvareni si dalsi starosti, abych mohl vyresit jednu starost?

    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    COLBEN: Nejcastejsi brzda je diskovy I/O, v tomhle by pricetny souborovy system podlozeny pod ten virtualni mohl pomoct...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nevim,asi ze dostanou idelani hardware ;))
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    CHOROBA: uz ponekolikate slysim nazor, ze widle bezej rychlejc ve virtualu nez normalne. fakt? jak je to mozny?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    presne, srat dualboot. Widle patrej do virtualu. Bmw. na mem laptopu bezej prekvapive rychlejs ve virtualu ;)
    teda samozrejmne games
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    RATTKIN: Mno u mě to trvá dodnes, ale to jsou spíš tweaky a vyšší dívčí.. POužívám sice jednodušší Virtualbox, ale když jsem začínal s Linuxem, tak to byla nejlepší možnost, jak si nerozesrat PC a vyzkoušet to... Dneska to mám opačně - wokna virtuálně, linux jako hlavní OS + virtuálky na hokusy-pokusy...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERMINEK: já nevim, jestli je VM vhodný pro začátečníky. mě to trvalo asi půl roku, než jsem se s tím pořádně naučil
    VASHA
    VASHA --- ---
    Asi jsem castecne nasel co jsem hledal. I kdyz pro Xubuntu.
    Dual boot: Windows 7 + Xubuntu 14.04
    http://www.dedoimedo.com/computers/dual-boot-windows-7-xubuntu.html
    a nebo tohle
    Ubuntu 14.04 installation guide
    http://www.dedoimedo.com/computers/ubuntu-14-04-install-guide.html

    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    RATTKIN: Pro začátečníky by možná byla výhodnější virtuální mašina (VMWare, Virtualbox,...). Eliminuje se tím hodně problémů...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    VASHA: jestli si to chceš najít sám a english není problém, googluj dual boot. já to nepoužívám, ale je hodně lidí, co to používá.
    VASHA
    VASHA --- ---
    zdravim, mozna by jste mi mohli pomoci. Rad bych chtel mit nainstalovany Elementary OS s Windows 7 na pocitaci. Byl bych rad kdybych mel poradek i ohledne oddilu na disku. Nevim si ani moc rady jak s formatovanim disku, aby to bylo navzajem kompatibilni tj. jako z WIN tak z EOS bych se mohl koukat na ty same soubory.
    Nenasel jsem nikde na internetu smysluplnej navod jak to udelat. Nemate nekdo tip na navod podle ktereho bych to mohl udelat. Nejsem uplne blb, ale Linuxu moc nerozumim, ale zkusil jsem si EOS a celkem mi vyhovuje :)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Hele, to GDM_SESSION napovida, ze by te mohla zajimat konfigurace/spousteni GDM a urcite by stalo za to zjistit, odkud se tam bere to kde-plasma

    (napriklad si pustit mc, vlezt do etc, dat command/find file a hledat to kde-plasma ve vsech souborech a podadresarich, treba te oslovi, ktery z nich je ten pravy konfigurak. nebo dat hledat gdm a zjistit z ceho se spousti a jak se mu predavaji parametry, nebo tak neco)
    R3S3T
    R3S3T --- ---
    GILHAD: dik , mrknu se na to , dam kdyztak vedet , pokud budu uspesny ,

    kdyz si grabnu set na SESSION vyleze mi tohle:

    DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS=unix:abstract=/tmp/dbus-8Y1rDIvrAN
    DESKTOP_SESSION=kde-plasma
    GDMSESSION=kde-plasma
    KDE_FULL_SESSION=true
    KDE_SESSION_UID=1000
    KDE_SESSION_VERSION=4
    KONSOLE_DBUS_SESSION=/Sessions/3
    MDMSESSION=kde-plasma
    SESSION=kde-plasma
    SESSIONTYPE=
    SESSION_MANAGER=local/resetPC:@/tmp/.ICE-unix/2391,unix/XXXPC:/tmp/.ICE-unix/2391
    SHELL_SESSION_ID=55f7f49a367940009411866c112b70cf
    UPSTART_SESSION=unix:abstract=/com/ubuntu/upstart-session/1000/1853
    XDG_SESSION_COOKIE=145de0c8c00af5e1cbf922fb541ed0f7-1429515266.922601-1238508552
    XDG_SESSION_DESKTOP=kde-plasma
    XDG_SESSION_ID=c2


    a chooser.sh v /etc/X11/* nemam
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    R3S3T: ja mam v /etc/X11 soubor chooser.sh, ktery si nejdriv nacte XSESSION a pak na zaklade ni spousti prostredi. Takze bych mezi to jednoduse dal neco jako

    if ( acpi -V | grep -q "Adapter.*on-line") ; then
    XSESSION=KDE
    else
    XSESSION=xfce
    fi

    a bylo by :) Nutno samozrejme otestovat, co vraci tvuj acpi pri on/offline a mozna se tvuj skript jmenuje jinak, ale imho by se to dalo najit v /etc/X11 a tech souboru by tam nemelo byt zas tolik
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    windowsová dokuwiki je stejná jako linuxová dokuwiki, pokud na windows máš php.
    určitě bude adresář data stejný
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    nastavovani toru se tu ani neptam, tj asi otazka do pokrocilych...mela bych pro nej take vyuziti...zajima me serfovani bez omezeni na netu...trochu zjistit jak se veci maji ruzne po svete bez nutne kulturni cenzury...umi tu nekdo tor? lidi co jsem znala uz tahle nepomahaji cizim
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    na ty verejny encyklopedie a sbirani ruznych dt se mi libil PHP Fusion...trochu sem se naucila mysql a adminovala sem...nic slozityho....mela jsem ho i jako onion pristupny pouze pres Tor, akorad sem si to nespravne nacasovala a tou dobou se zrovna stal skandal s wikileaks a tor zacal byt napadny...a nemel uzivatele...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam