• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ZZGERO: jestli ti staci ho vypnout softwarove, mela by bejt v distribuci dostupna utilita synclient.

    //vypne touchpad
    synclient TouchpadOff=1

    //zapne touchpad
    synclient TouchpadOff=0
    ZZGERO
    ZZGERO --- ---
    cus, mam takovy problem, potrebuju uplne vypnout muj touchpad, protoze dela docela dost problemy (long story). Mam distribuci Kali (postavene na Debianu)

    na teto strance jak to popisujou...

    SynapticsTouchpad - Debian Wiki
    https://wiki.debian.org/SynapticsTouchpad

    problem je, ze se tam odkazuji na nejaky soubor /etc/X11/xorg.conf.d/synaptics.conf ktery ale proste neexistuje v mem souborovem systemu...:( posilam screenshot, kde je videt obsah meho adresare /etc/X11

    tak sem vzal soubor z /usr/share/X11/xorg.conf.d , nakopiroval ho do /etc/X11/ a prepsal ho na xorg.conf.d a umistil do nej radek synclient TouchpadOff=0

    restartoval, ale nic se nestalo.

    nekdo nejaky napad, jak ten touchpad vypnout, nejlepe naporad - ale pouze softwarove....dik!
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    RUDOLF: mea culpa, neřekl jsem apači že chci virtual name hosting..
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    zdar.. asi nerozumím apačům

    mám konfiguraci vhost pro doménu.tld a vhost pro sub.doménu.tld, každou ve svém souboru.. v každý mám rewrite pravidla: pro pro doménu.tld v htaccess, pro sub.doménu.tld přímo v konfiguráku..

    nějak naivně jsem si myslel, že kdyz dám v prohlížeči sub.doména.tld načtou se mi rewrite z konfiguráku - ale načítájí se mi rewrite pravidla z htaccess pro doménu.tld

    můžu nějak vyřešit, aby doména i subdoména měla různý rewrite pravidla?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    COLBEN: Tak boot je irelevantní - nevzpomínám si, kdy jsem některý ze svých virtuálů bootoval: buď běží, nebo jsou zapauzovaný.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    PISKVOR: to mi prijde nepravdepodobny, ale nevidim do toho. trosku jsem na to tema googlil a zaznival treba nazor, ze veci jako boot apod. jsou rychlejsi kvuli mnohem rychlejsi inicializaci toho idealniho hardwaru... to bych celkem dokazal pochopit
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    COLBEN: Druhá příčina je, že je nebrzdí antivir a podobné s*. Jak je nainstaluješ, musíš to řešit.
    Já pomyslím na widle když chci připojit nějaké divné zařízení. Alternativou je, nainstalovat je na flashku. No zatím jsem odolal.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    VASHA: si to vyzkousej, widle mas nainstalovany ve Virtualboxu za pul hodky i s driverama. A kdyz te pak bude prace srat, tak je to proste dalsi vokno, co shodis na listu ;)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    VASHA: virtuální mašiny problémy nezpůsobí, naopak se ty windows pak dají skvěle zálohovat - bude to soubor na disku
    Jen to vyžaduje trochu studium+praxe, ale pokud si linuxák, tak ti to asi ani nepřijde složitý, nenni to žádná věda.
    VASHA
    VASHA --- ---
    no tak u mne je to tak, ze ja Windows hlavně potřebuju kvuli Excel (pokrocila prsce) + nejake dalsi nastroje pro moji praci. Nic co vyuzivam kazdy den. Hry nehraju.

    O virtualu jsem slysel, ale neni to tak trosku vytvareni si dalsi starosti, abych mohl vyresit jednu starost?

    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    COLBEN: Nejcastejsi brzda je diskovy I/O, v tomhle by pricetny souborovy system podlozeny pod ten virtualni mohl pomoct...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nevim,asi ze dostanou idelani hardware ;))
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    CHOROBA: uz ponekolikate slysim nazor, ze widle bezej rychlejc ve virtualu nez normalne. fakt? jak je to mozny?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    presne, srat dualboot. Widle patrej do virtualu. Bmw. na mem laptopu bezej prekvapive rychlejs ve virtualu ;)
    teda samozrejmne games
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    RATTKIN: Mno u mě to trvá dodnes, ale to jsou spíš tweaky a vyšší dívčí.. POužívám sice jednodušší Virtualbox, ale když jsem začínal s Linuxem, tak to byla nejlepší možnost, jak si nerozesrat PC a vyzkoušet to... Dneska to mám opačně - wokna virtuálně, linux jako hlavní OS + virtuálky na hokusy-pokusy...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERMINEK: já nevim, jestli je VM vhodný pro začátečníky. mě to trvalo asi půl roku, než jsem se s tím pořádně naučil
    VASHA
    VASHA --- ---
    Asi jsem castecne nasel co jsem hledal. I kdyz pro Xubuntu.
    Dual boot: Windows 7 + Xubuntu 14.04
    http://www.dedoimedo.com/computers/dual-boot-windows-7-xubuntu.html
    a nebo tohle
    Ubuntu 14.04 installation guide
    http://www.dedoimedo.com/computers/ubuntu-14-04-install-guide.html

    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    RATTKIN: Pro začátečníky by možná byla výhodnější virtuální mašina (VMWare, Virtualbox,...). Eliminuje se tím hodně problémů...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    VASHA: jestli si to chceš najít sám a english není problém, googluj dual boot. já to nepoužívám, ale je hodně lidí, co to používá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam