• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    LACIF: nespustis ani kdyz tomu nastavis bit spustitelnosti? (chmod +x jmeno_souboru)
    LACIF
    LACIF --- ---
    Ahoj, dalsi otazka hehe:-)

    Znate nejakej web, kde by byly pro REDHAT portable apps?

    Treba VLC by se hodilo. Nasel jsem nejaky pro Fedoru, ale je to .run a to nespustim...
    LACIF
    LACIF --- ---
    MINGHAO:
    ZZGERO:

    GNOME 2.2.něco
    alt+f1 jasne, ale to mi to spusti tam, kde mam kurzor.. Me jde i o to, aby mi vyskocil panel z autohideu..
    ZZGERO
    ZZGERO --- ---
    LACIF: ja v GNOME pouzivam Alt+F1 ...
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    LACIF: Fakt, jaký desktop environment používáš? Bez toho se, zrovna v tomto případě, opravdu blbě radí. Třeba v Mint MATE není problém nastavit si tlačítko "start" na zapnutí menu, ale KDE mi vždycky dovolovalo "start" používat jen v kombinaci s nějakou jinou klávesou, takže jsem si menu spouštěl třeba zkratkou "start"+x například. Často se tomu "start" tlačítku říká Meta, nebo Super.
    LACIF
    LACIF --- ---
    CHOROBA: a lze tam teda pridat vlastni, ale to bych potreboval command pro ten applet na panelu, kterej nevim:-/..?
    LACIF
    LACIF --- ---
    CHOROBA: jup, jasne, ale nemam tam tuhle volbu
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    u me se to v preferences menuje Keyboard Shortcuts
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    LACIF: GNOME, KDE, XFCE nebo jaké GUI používáš? Pokud se nemýlím, tak všude je to lehce jinak...
    LACIF
    LACIF --- ---
    Ahoj opet:-)

    Linux me pomalu zacina bavit, protoze uz ho mam celkem user friendly vytunenej:-)

    Ale potreboval bych poradit, zda a kde nastavit, aby mi fungovala windows klavesa jako ve windows - to znamena, ze kdyz ji stisknu, aby se mi otevrela "pocitac" na panelu...?


    THX4ANSWR
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    HONCKA: se bez zeptat do widliho klubu ne?

    dd if=/dev/sda of=/home/kikot/imageflasky.img BS=4M conv=noerror
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Mam takovej specifickej problem, zakaznikovi sletel EXT3 filesystem na CF karte ve firewallu Cyberoam CR15i, v R studio normalne soubory vidim, ale neumi to obnovit a opravit jako filesystem, pripadne ulozit jako image, existuje nejaka utilita, pokud mozno pod woknama, ktera by to umela?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Let me google that for you
    http://lmgtfy.com/?q=aplikace+redhat+lok%C3%A1ln%C3%AD+instalace
    Já tedy dlouho RH neviděl, ale zkusil bych na stažený balíček kliknout pravým myšítkem a hledat volbu instalovat nebo podobnou.
    Když budeš chtít v budoucnu program aktualizovat, je lepší přidat projekt jako zdroj.
    Princip balíčku je přibližně ten, že jde o archiv který obsahuje i cesty kam co rozbalit (je toho víc, ale pro začátek)
    ZZGERO
    ZZGERO --- ---
    LACIF: jinak jestli si docela novacek v linuxu, doporucil bych ti kurz Uvod do linuxu - je to udelany od kluku z Linux Foundation (to je team lidi kolem Linuse) a tam ti vysvetli vsechny od zakladu a docela detailne.
    najdes to tady: https://www.edx.org/course
    a jmenuje se to Intoduction of Linux
    enjoy
    LUDO
    LUDO --- ---
    LACIF: pokial este neovladas ani navigaciu v suborovom systeme tak si najdi nejaky navod, na to som uz moc lenivy :D

    najcastejsie nieco jak
    yum localinstall /home/menouzivatela/downloads/megabalik.rpm
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    LACIF: jestli mas RHEL 6, tak VLC je dostupny v rpmfusion repository: http://rpmfusion.org/
    LUDO: ja tam vidim jenom yum install, localinstall je neco jinyho.
    LACIF
    LACIF --- ---
    LUDO: AQUARIUS: Ten local je asi to, co me zajima:-) Tam musim nejak uvest prece cestu k tomu stahnutemu, ne?
    Jakoze "yum locallinstall downloads vlc"?? hehe, to asi ne, co?:-)
    LUDO
    LUDO --- ---
    AQUARIUS: ano mam to v predchadzajucom prispevku :)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    LUDO: jeste muze pouzit yum localinstall (coz v pripade, ze balik chybi v repository je jedna z moznosti)
    LUDO
    LUDO --- ---
    LACIF: yum si vsetko stiahne a spravi sam, downloads mozes s kludom premazat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam