• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    VLASTIS:
    echo "1.2"|sed "s/\.\([0-9]*\)/.\1000/;s/\.\(...\).*/\1ms/"
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ahoj,
    mam skript, ktery meri dobu trvani ulohy (pomoci time) a vraci vysledek v sekundach.

    potreboval bych dostat vysledek v milisekundach
    u time se mi nepovedlo najit parametr, kterym toto zajistim

    muzete mi nekdo poradit jak bud donutim time vracet cas v ms nebo jak v radce vysledek skriptu vynasobim 1000?

    dekuji
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHOROBA: Oh you sweet summer child. Peklo u Javy teprve *zacina*, a kruhu pekelnych je sedm. Tatrabanka ted napriklad vyjela s bankovnictvim (!!!!!!!!!) ve Flashi. Asi jim to po vagonu borovicky prislo jako dobrej napad.
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHOROBA: hmno... treba vmware ;-) zakaznicky portal Oracle byl donedavna taky vyhradne ve flashi. a pochopitelne na tohle Chrome mam
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PUPU: tyve fakt nekdo pouziva SOFTWARE napsanej ve flashi? ;-o ja myslel , ze peklo konci u Javy.
    Jinak co ti brani si nainstalovat Chromium, kdyz uz teda flash potrebujes? tam je peperflash a prijde mi, ze v nom tak nejak jede vsechno.
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHOROBA: dobra rada nad zlato. vysvetli managementu, ze ty zarizeni nebo software za miliony se musej vyhazet, protoze se na ne bez flashe z Linuxu nedostanes. kopnou Te do prdele s rozbehem a zitra uz budes povinne instalovat firemni Visty ;-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHOROBA: Coz je ponekud hrabeci rada - byt je Flash deravej jak emental, ne na vsechno je HTML5 alternativa.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nepuzivat flash. firefox dobre vi, proc rve.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    LEFTY: nebo ho uplne odinstaluj a nainstaluj znova. Jestli to software centrum neumi (uplne odinstalovat nebo purge) tak to udelej v Synapticu.
    LUDO
    LUDO --- ---
    LEFTY: nic, najnovsia verzia flashu pre linux je 11.2 a nejake drobne. Dolezite je to cislo 11, ma kopu bezpecnostnych dier a preto ho Firefox defaultne blokuje.

    Alternativa je nainstalovat Chromium kam Google bali "vlastnu" verziu flashu, momentalne myslim 16 a nieco
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Tak já má mskutečný lamadotaz - xubuntu 14.04 - firefox mi vytrvale tvrdí, že mám neaktuální flash (Verze 11.2.202.481). Já dám aktualizovat, pomocí software center stáhnu a nainstaluju poslední verzi (Verze 11.2.202.491), ale firefox neustále používá .481 verzi. Nevíte, co s tím?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: xbr ale takhle nefunguje. chce abych tam dával
    .
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: https://www.dokuwiki.org/plugin:xbr

    ale nepoužíváme to už, dáváme 2x enter, nebo znak \\
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Prosím nevíte někdo jak donutit dokuwiki aby brala enter jako regulerní konec řádku ?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DREAMWEB: iptables nat
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    hoj, potreboval bych nasmerovat na howto nebo google terms pro nasledujici:
    mam stolety centos v siti. se dvema sitovkama. jedna vede do lanky. na druhou sitovku bych potreboval pripojit notebook tak, ze ten centos uprostred bude veskery traffic smerovat a prematlavat tak, abyse tvaril, ce jde z toho centosu. takze predpokladam nejaky nat vcetne mac adresy?
    co za klicove pojmy hledam? diky.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LACIF: máš verzi, která podporuje win10? často je pro novou verzi windows potřeba update hypervizoru
    LACIF
    LACIF --- ---
    ahoj ahoj, opet Ja:-))

    RedHatEnterprise 6

    Jede mi nekolik virtualek prez KVM. Vsechny byly instalovany ze site..

    Ted zkousim rozjet v KVM virtual WIN 10 preview..

    KVM se nastartuje, ukaze se mi modry okno desitek (jako pri normalni instalaci), ale to vydrzi nekolik sekund a pak se ukaze zakladni biosova hlaska a dal se nedostanu.. Neustale to "lítá" mezi modrym startup oklnem desitek a pak padá do BIOSu..

    nevite nekdo, co s tim pls?:)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ZZGERO: javascript je engine který je přímo zabudovaný do prohlížeče. Možná by pomohl jiný prohlížeč s jiným enginem. Seznam ECMAScript language standard - včetně javascriptu - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ECMAScript_engines
    SUK
    SUK --- ---
    ZZGERO: Hint: Java a JavaScript jsou naprosto rozdilny technologie nemajici spolu prakticky nic spolecneho. (Vic ti ale neporadim :) )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam